Pedal trail part 1 a part 2 sa daju elegantne obist a skoro netreba ist asfaltom. :) Zltou je v mape vyznaceny Pedal trail, cyklamenovou alternativy po povodnych chodnikoch. Ja som si inak najprv myslel, ze sa prave tie existujuce nepouzivane chodniky len vycistia a vyznacia. Su totiz dobre zjazdne oboma smermi kedze tam nie su umelo vybudovane zbytocne zakruty a stupania a skoky rozbijajuce flow.

Prílohy:

stary_chodnik-alternativa_Pedal_trailu.jpg
stary_chodnik-alternativa_Pedal_trailu.jpg 92.39 KiB thumb_up0thumb_down

29.03.2016 - 13:46:09
02
na pt3 od 3jam ma aspon tesi ked ten switchback do kopca dam a som potom zadychany ze to dalsie stupanie si uz neuvedomujem :D na pt2 od horarne v tych tockach do kopca vzdy zacnem premyslat o zmysle ludskeho zivota :D

Jezus Dobra alternativa, vdaka za tip. Minule som siel dalej hore tou zvaznicou co je za asfatlkou a bolo to fajn - dalo sa odtial dalej napojit na chodik, ktorym sa dalo dostat az na 3 jamy, aj ked to tam bolo minuly rok uz dost zarastene. :)
29.03.2016 - 13:47:49
00
Na part 2 by sa hodilo ohnisko - ked uz chytis depku, ze si sa stratil v savane v nekonecnych zakrutach, tak si spravis opekacku. :D A ak nepomoze, tak si postavis teepee a budes cakat na bizony. :D

Ano, da sa tadial ist na 3 jamy. Prva polovica je sice nezazivna, ale v tej druhej sa to vlastne krizuje s Pedal trailom part 3.

Prílohy:

stary_chodnik-alternativa_Pedal_trailu-druha_cast.jpg
stary_chodnik-alternativa_Pedal_trailu-druha_cast.jpg 115.76 KiB thumb_up0thumb_down

29.03.2016 - 13:52:33
02
ja ze to hovoris o slapani part 1 dokopca - to je fakt nezmysel (ktory som uz 2x slapal :D ), ale part 2 sa da uplne bez problemov vyliezt hore - v porovnani s pt3 od 3 jam to je rovina....
29.03.2016 - 13:59:20
00
part1 ide do kopca v pohode ... akurát máš strach že ťa niekto zostrelí .. ale part3 od 3jám nie je tréning ale totálna hlúposť ... ale zase ako tu niekto písal že aj switchback vyjde v pohode ... tak asi som len sračka a mal by som vypadnúť z lesa na asfaltky
29.03.2016 - 14:14:10
00
Jo, part 1 pravidelne chodim do kopca aj ja. Ina moznost momentalne nie je ak sa chcem vyhnut asfaltke. A az tak mi tam to stupanie nevadi, aj na asfaltke by som totiz musel tie metre nastupat. Skor som tam stale nervozny z toho, ze niekto pojde zhora. Ale ked sa hecnem, tak dobudujem paralelnu vystupovu trasu. Plan uz mam. :) Ale pre jedneho to je sakra vela roboty, takze neviem, ci sa odhodlam. Mozno radsej budem nadalej pouzivat tie cyklamenove alternativy a hotovo.
29.03.2016 - 14:25:31
01
lapaloma napísal:
part1 ide do kopca v pohode ... akurát máš strach že ťa niekto zostrelí .. ale part3 od 3jám nie je tréning ale totálna hlúposť ... ale zase ako tu niekto písal že aj switchback vyjde v pohode ... tak asi som len sračka a mal by som vypadnúť z lesa na asfaltky


no zase take tazke to fakt neni, vysiel som to aj ja, rovno pocas prveho vyjazdu po zime, v jednom mieste sa mi trosicku nadvihlo predne koleso ale ustal som to a vyslapal som to... absolutne bez kondicky, s bolavymi nohami a s 1x11 ;) ...ale musel som dat 30-42 :)
29.03.2016 - 14:32:23
00
no dobre :) tak ja sa tam ešte vrátim niekedy ... možno len neviem jazdiť :) ja napr tak v 1/3 prípadov nevyjdem ani na devínsku kobylu zozadu k plotu - niekde tu: http://mapy.hiking.sk/?x=16.99514&y=48.18889&ref=permalink a čo som videl iných tak to nie je nič náročné
29.03.2016 - 14:43:37
00
Jezus napísal:
Na part 2 by sa hodilo ohnisko - ked uz chytis depku, ze si sa stratil v savane v nekonecnych zakrutach, tak si spravis opekacku. :D A ak nepomoze, tak si postavis teepee a budes cakat na bizony. :D

Ano, da sa tadial ist na 3 jamy. Prva polovica je sice nezazivna, ale v tej druhej sa to vlastne krizuje s Pedal trailom part 3.


take ta cesta co zacina od tabule je prejazdna?
http://mapy.hiking.sk/?x=17.11496&y=48.21939&ref=permalink


----
lapaloma - to na DK pri plote som videl vyjst len tmaxa. aj ini to v pohode davaju?

switchback na pedal3 sa celkom da, nie je to o nic horsie nez ine strme switchbacky na inych trailoch.

---
ale treba povedat ze celkovo su tieto nove 'pedal' traily cudne a od dokonalosti maju daleko. Postupom casu sa snad aspon vyjazdia trasy mimo chronicky mokrych usekov, a taktiez by sme mohli zrovnat niektore nezmyselne skoky a hupky. A zrovnat treba aj cely singel pod Panovou lukou, nech sa da normalne obojsmerne jazdit.
29.03.2016 - 14:43:49
00
minuly rok nejako v lete som tadial isiel ale od 3 jam a bol tam taky uuuuzky chodnicek v savane co sa napojil myslim prave na tu cestu...tusim tam bola aj nejake besiedka niekde...aj ked ruku do ohna by som za to nedal :D
29.03.2016 - 14:51:22
00
btw, pedal trail ... všimli ste tie zbúrané krmítka ? to je tam naschvál poožené alebo to chce len vzbudiť hnev náhodného poľovníka ? a bol aj na druhej aj tretej časti
29.03.2016 - 14:54:59
00
----
lapaloma - to na DK pri plote som videl vyjst len tmaxa. aj ini to v pohode davaju?

To som vyšlapal aj na mojom 16,5kg torque. Pravda nie v pohode :sweat:
29.03.2016 - 16:27:07
00
iron.hide napísal:
take ta cesta co zacina od tabule je prejazdna?

naposledy som tam bol niekedy v oktobri, alebo novembri a bolo to uplne v pohode.
29.03.2016 - 18:46:22
00
iron.hide napísal:
take ta cesta co zacina od tabule je prejazdna?
http://mapy.hiking.sk/?x=17.11496&y=48.21939&ref=permalink
---
ale treba povedat ze celkovo su tieto nove 'pedal' traily cudne a od dokonalosti maju daleko. Postupom casu sa snad aspon vyjazdia trasy mimo chronicky mokrych usekov, a taktiez by sme mohli zrovnat niektore nezmyselne skoky a hupky. A zrovnat treba aj cely singel pod Panovou lukou, nech sa da normalne obojsmerne jazdit.

Ano, ta cesta je prejazdna. Ale je taka nijaka. Pedal part 3 je asi lepsia / pestrejsia alternativa ked odignorujeme ten jeden usek za potokom, kde je podmoceny svah.

Ad upravy - praveze my nemozeme upravovat tie single. Je za tym niekoho praca a nemozes len tak prist a zacat to menit podla seba. Treba dufat, ze si tvorcovia postupne sami odladia tie slabe miesta, alebo ich treba pred upravou kontaktovat. Nikomu by sa nepacilo, ak by nieco postavil a niekto iny by to prerobil podla seba.
29.03.2016 - 18:53:36
00
lapaloma napísal:
btw, pedal trail ... všimli ste tie zbúrané krmítka ? to je tam naschvál poožené alebo to chce len vzbudiť hnev náhodného poľovníka ? a bol aj na druhej aj tretej časti

Nemyslim, ze to zburali trailbuilderi. Na to predsa nemali dovod. A nerozumiem, ze Ti vobec napada takato asociacia. :) Su to len pozostatky zo starych rozpadnutych pristreskov povalujuce sa v lese. Nic viac. Ziadna provokacia.
29.03.2016 - 18:58:25
00
keyboard_arrow_up