stano3b napísal:
Ja zas ked najdem sladke...Preto som pribral za 2 roky skoro...a to je fuk :D. Ale ked mi to zacinalo 9tkou, tak som sa musel spametat. Kedysi som, vazil 65. :angel:

Vaha je len jeden aspekt, ktory nie vzdy ukaze a povie vsetko. Ked som sa pred skoro 30. rokmi vratil z vojny mal som 85, ale bol som chudy ako trdlo, dnes mam o 20 viac a nosim dzinsy ako chalani co maju 85kg.
30.03.2016 - 15:26:48
00
footbike napísal:
Ked som sa pred skoro 30. rokmi vratil z vojny mal som 85


Ja som cital, ze rokov :D
To je pravda, len ja som to uz zacal na sebe citit. Ale uz je cca 5kg fuc :). Sa zacina vycasovat, pojde to este rychlejsie.
30.03.2016 - 15:45:02
00
Tak kurier stale nechodi a moja sanca ze do nedele skompletujem kolobezku sa pozvolna rozptyluje do priestoru ako para nad hrncom. Nic ine mi teda nezostava len sem hodit celu rozpracovanu masinku. Hlavove zlozenie je nalepene paskou a caka na prednu vidlicu..az potom budem vediet presne napasovat a zafixovat rowingom uhol riadenia..a ten je by som povedal veeelmi dolezity...
A vcera zahajila kolobezkovu sezonu aj moja manzelka... chodi na nej do prace cca 5km na Strkovec. Vcera este na Yedoo City, dnes som jej strcil do ruky mojho Workera s 20" galuskami a kotucom vpredu... Za ten kusok co sme isli spolu si velmi pochvalovala... snad si rychlo zvykne na jedovatost kotuca, pretoze ta povodna kolobka s V-ckami a malymi kolieskami brzdi podstatne slabsie...

Prílohy:

DSC_1286.JPG
DSC_1286.JPG 101.11 KiB thumb_up1thumb_down

DSC_1297.JPG
DSC_1297.JPG 101.32 KiB thumb_up1thumb_down

31.03.2016 - 08:58:23
00
ddemo napísal:
Tak kurier stale nechodi a moja sanca ze do nedele skompletujem kolobezku....

Prečo si skladaš kolobku? Nie je jednoduchšie kupiť kompletny model?
31.03.2016 - 09:48:33
00
vies o nejakej za dostupnu cenu v hmotnostnej kategorii do 5 kg..?? :) :P
31.03.2016 - 09:53:16
00
Možno tie hlnikove ramy, čo ich začínaju vyrabať by sa snad mohli vmestiť do takeho limitu. Je pravda, že zväčša sú ťažke jak sviňa. By som mohol písať o mezkovi.
31.03.2016 - 09:56:36
00
Mám pocit, ťe ddemo má rád motorkárske heslo že "Cesta je cieľ" ;-) v mojom ponímaní si kolobežku môže kúpiť každý, postaviť iba niekto
31.03.2016 - 11:12:12
00
duves ddemo pise o 5kg na komplet kolobezku :) To ani pri alu rame nehrozi. Nenechaj sa zmiest. Vahovy rozdiel medzi ramom z alu a akejkolvek ocele nemusi byt vobec velky. Alu je lahsi, ale musi byt aj hrubsi. Ale uz nemudrujem. :)
31.03.2016 - 11:24:09
00
stano3b napísal:
duves ddemo pise o 5kg na komplet kolobezku :) To ani pri alu rame nehrozi. Nenechaj sa zmiest. Vahovy rozdiel medzi ramom z alu a akejkolvek ocele nemusi byt vobec velky. Alu je lahsi, ale musi byt aj hrubsi. Ale uz nemudrujem. :)

Jasne, ako pri bikoch. No priemerne biky su lahšie z AL, než boli z ocele. Prvy Velamos MTB niekedy v roku 1989 mal hmotnosť 18 kileček ( plnokrvny hardtail, žiadna odpružena vidla). Teraz maju 14 kil a menej, ale tam ide aj cena raketovo hore.

Doxtor vyrába rámy z AL (AL 7020 T6) a garantuje hmotnosť ramu 3,4 kg. Cela kolobka by sa mohla vtesnať do 6-7 kil.
31.03.2016 - 12:26:48
00
fokel - vdaka, krajsie by som to nevedel povedat ani ja... a este k tej stavbe... nejako ma to "posadlo" a zacal som studovat mnoho materialov ohladne kolobezkovania. Ak pri bicykloch je dolezita hmotnost ramu, kolies, gyroskopicke efekty kolies, tak u kolobeziek sa mi to zda klucove. A az tak, ze kazdych 10 deka dole na kolese ci na rame je ovela viacej citit na doprednom pohybe kolobky nez na bicykli. Dalsia vec... je velky rozdiel ako skladat karbonovy bike a karbonovu kolobezku... Pokial na bike potrebujes mnozstvo hmotnostou "anoretickych" a cenovo "morbidne obeznych" suciastok (pila, kluky, pedale, zadne kolecko, retaz, sedlo, sedlovku, prehadzovacky, radenie, bowdeny), tak na kolobezke je to ovela jednoduchsie. Ci uz z toho dovodu ze tam uvedene suciastky jednoducho nepotrebujes, alebo aj z toho, ze kolesa, vidla, predstavec a rajdy su este v zaplatitelnej kategorii. Vsetko to stoji a pada na poriadnom a pevnom uhlikovom rame. Poriadny uhlikovy ram ako je vidiet vyssie robim, ci bude aj pevny sa uvidi az realnom nasadeni, pretoze je to zatial len prototyp. Rovnako ako uspech ma moze cakat aj sklamanie... a v tom pripade mam peknu uhlikovu relikviu do obyvacky...A ked mozem trocha poodhalit svoje plany, toto je vlastne obycko konstrukcia s hotovych trubiek ktore su zlepene a zviazane uhlikovymi vlaknami dohromady. Nic extra co sa tyka konstrukcie samotnej. Hlavou mi teraz bludi napad ako spravit samonosnu priestorovu konstrukciu cisto len s vlakien. Ak sa to podari...tak az potom bude dovod na ruku hore.. :)
31.03.2016 - 13:08:36
01
duves napísal:
Prečo si skladaš kolobku? Nie je jednoduchšie kupiť kompletny model?

V prvom rade preto, že ho to veľmi baví a vie to.
31.03.2016 - 14:05:54
00
ddemo napísal:
Hlavou mi teraz bludi napad ako spravit samonosnu priestorovu konstrukciu cisto len s vlakien. Ak sa to podari...tak az potom bude dovod na ruku hore.. :)
Niečo také, čo robí Piet v Holandsku? Ten rám je síce pekný, ale tiež je veľmi robustný asi kvôli pružnosti a pevnosti. Osobne milujem jednoliaty rám typu Kickbike, alebo Footbike, hoci Kickbike ma krajšie uhly.
http://i81.servimg.com/u/f81/11/83/11/33/1_piet11.jpg


Naposledy upravil footbike dňa 31.03.2016 - 14:56:28, celkovo upravené 1 krát.

31.03.2016 - 14:10:34
00
ddemo, skoda ze ten ***** nechodi, vyzera to asi v nedelu na Workera. Mam dve otazky:
1. aku vysku spodnej hrany stupatka planujes? Viem, ze sa to moze malinko zmenit aj ulozenim prednej vidle, ale zadna zase uz moc nepusti.
2. aka je dlzka stupatka?
Hoci to do nedele asi nestihnes, tak to prevetrame niekedy neskor. Celkom sa tesim. Paci sa mi ako si vymyslel ram. Od hora idu dve trubky a v spodnej casti si tu konstrukciu este zosilnil o ten trojuholnik. Prilbu dole. Zavidim Ti, ze take nieco vies urobit a obdivujem tu odvahu sa do toho pustit.
31.03.2016 - 14:45:36
00
Juraj, tie holandske som uz videl, ale tam je na jadro len natupo nalaminovaynch niekolko vrstiev karbonu ktore prenasaju vsetok tah, tlak aj krut... preto tie ramy ak maju byt pevne, maju cca 2 kila. vedia urobit aj 1600g, dokonca az 1200g, ale k pevnosti sa u takychto light verzii zatial nevyjadruju. Ja planujem uuuplne nieco ine..natolko bizardne ze sa o tom ani neda pisat..:)
Medzera ( svetlost) mi na tej mojej vychadza na 5 cm ...plus priemer rury 28mm... dlzke je tak nejak primerana..ani som to zatial nemeral v tejto vyslednej konfiguracii..ale este uvazujem ze dozadu casom dorobim dvojite "hrablicky, aby sa koleso dalo dat do dvoch poloh ...
31.03.2016 - 17:50:43
00
duves napísal:
Prečo si skladaš kolobku? Nie je jednoduchšie kupiť kompletny model?

footbike napísal:
V prvom rade preto, že ho to veľmi baví a vie to.


Takto sa majú veci. Pred nejakou dobou (asi 3-4 tyždne nazad) si ma na FB v skupine Kolobežky SK požiadal, a aby som sa ti vyhýbal a nereagoval na tvoje príspevky. Na čo som súhlasil a zablokoval som ťa. Vzápätí na to som ťa zablokoval aj na tomto fóre. Čo ale nejde úplne. Forum upozorní, že si citoval moj príspevok a viem tvoje invektívne komentáre aj rozkliknúť.
Žiadam ťa, nereaguj na moje komentáre, nie sú adresované tebe. Vieš to rešpektovať? Ved ty nedodržuješ to, o čo žiadaš na inom fóre. Dúfam, že sme skončili.
31.03.2016 - 18:06:32
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up