tak dnes som kôli nedostatku času bol preskúmať cestu popod vasiľovskú hoľu a Hruštínsku hoľu. 22 km avg. speed 15.0 čas 1:27 hod. Ku závore pod vasiľovskou bola cesta suchá no od závory ďalej bola cesta čoraz viac mokrá od topiaceho sa snehu a striedal sa asfalt so snehom až ja jeden úsek cca. 1,5 km dlhý kde bola súvislá snehová vrstva asi 20-30 cm a musel som tlačiť bike. potom nasledoval už vcelku suchý zjazd až ku konečnej závore. Lesníci tam narobili vcelku slušný neporiadok ale inak fajn cesta na jazdenie keď sa to tam všetko pekne roztopí. A žihadlo ty máš u mňa pivo za tie plášte ;) Sú fakt parádne.
06.04.2016 - 12:58:29
02
Dagger napísal:
asi trochu off topic. ked som mal asi osem rokov, bol som s apom na suchej hore spojmi bo auto nebolo. bolo to este za socika. chcel si nabrat par litrov raseliny do batoha-botanik amater. uz neviem ako to dopadlo, ci sme sa tam vobec dostali, pamatam si, ze mi tam ukazoval zastavku a zrusenu žel. trat. ja sa chcem opytat, je to raselinisko volne pristupne pre turistov ? ja som navstivil vseliake raseliniska v cechach aj na morave (šumavske slate, rejviz, bukovec, červene blato, boži dar) tak predpokladam, ze ako v civilizovanom svete su aj tieto volne pristupne pre turistov. je to tak ? lebo co som nasiel udaje na nete, tak len nejake sudne spory ohladne vlastnictva uzemia. vdaka

vieš to označit na nejakej mape? nemam šajnu kde a čo myslíš
06.04.2016 - 13:19:39
00
...
06.04.2016 - 13:27:17
00
sakra to nebolo mne :lol:
06.04.2016 - 13:29:03
00
si to mohol kusok priblížiť :D
06.04.2016 - 13:29:37
00
zihadlo 5 to nie je moja mapa, ten prispevok od laca. btw ,sucha hora je asi okres trstena, viem že trstena neni kubin ale do akeho ineho threadu to napisat.

zaujimavy clanok:
http://www.masozraverastliny.org/cestopis/slovensko/raselinisko-sucha-hora
mapu lokality vsak neviem nikde najst
06.04.2016 - 13:45:18
00
podla tvojho popisu to bude niekde skoro na hranici... ide tam dokonca aj cyklotrasa... do PL
od DK je to ešte asi 50km na sever

Prílohy:

suchá hora.jpg
suchá hora.jpg 562.62 KiB thumb_up0thumb_down

06.04.2016 - 15:40:23
00
no to by som sa opytal aj v prvom dome v dedine, ze kde to je ale ja som chcel vediet, ci tam smiem vstupit. pojdem tam podaromnici taku dialku a niekto tam na mna bude huckat čokle alebo nebodaj strielat dupľovkou.
06.04.2016 - 18:53:26
00
za výlet to určite stojí,zo ZA to nemáš tak daleko cestou s5 si možeš spravit výlet v roháčoch alebo bikovať na oravskej magure... take nebezpečne to určite nebude :)
06.04.2016 - 20:05:42
00
aaale.... idu aj deti 7x 7-10r. to na bajkovacku nebędzie. akurat hladam tipy kam s nima za rozneho pocasia, ktore može nastat, ked tam budeme. mozme sa ist kupat, chcem do juranovej doliny a ze je vo vitanovej rozhladna. mozno tatliakova chata ale neviem az pokial sa da ist autom a ci mi tam vylezu. zakopane nehrozi - nemaju vszystkie dzieci pasy. na priehrade a ostrove sme boli vlani
06.04.2016 - 23:25:39
00
Tatliačku by mali dať v pohode. Parkovať pri Zverovke alebo pod Spálenou. Hore to je asi hodinka (4 km sa mi vidí) po asfaltke alebo potom cez plesá, čo je ale už náročnejšie. Nás so súrodencami a bratrancom to otec v takom veku vzal cez plesá, ale obávam sa, že dnešné deti už moc na niečo také nie sú.
07.04.2016 - 06:24:15
00
Rozhodne by som išiel cez tie plesá. Išiel som tadial už možno 10-15x a vždy keď mám možnosť tak to tadial prejdem. Ak to deti zatial moc nebere tak určite si to zamilujú. Respektíve neviem si predstaviť že by sa to niekomu nemohlo páčiť. Turistike sa už venujem od malého fagana ešte rodičia keď ma brávali a dnes už mám za sebou celú malú fatru, roháče,niekoľko vrcholov vo vysokých tatrách ( aj Gerlach ) + prejdené množstvo dolín. Jedine Nízke tatry ešte nemám prejdené ale aj tam už chystám hrebeňovku od Kraľovej až po Donovaly. Je to proste nádhera - výhľady, čerstvý vzduch, dobrý pocit že máš chvíľu od všetkého pokoj a tak podobne. Myslím si že toto si musí každý zamilovať kto to skúsi a už s tým mám aj skúsenosti keď kamaráti stále podpichovali že či sa mi to chce loziť po takých kopcoch že oni by sa na to vysrali a tak podobne a raz som ich prinútil aby išili skúsiť a už sa ma vždy len pýtajú kedy najbližšie sa chystám niekde :) Rozhodne ak máš tú možnosť tak choď s detmi na turistiku a snaž sa chodiť čo najviac oni si to zamilujú a nebudú celé dni pred PC a keď budú staršie sa ti určite poďakujú. :)
07.04.2016 - 06:51:50
01
laco mne je to jasne. ja sam som presiel zhruba to co ty plus povazsky inovec az takmer po slňavu a javorniky od husarika po maríkovu ale na vikend ideme 4 rodiny, každy inak zalozeny. cim viac ludi, tym tazsi dohovor. je to znasobene este tym, ze rodicia pri dojednavani aktivit zohladnuju prvdepodobné ne-namietky svojich deti.

volodaj ja som po tej asfaltke uz sliapal, len vtedy som si nevsimol pokial sa da autom. to sme robili taky maly vylet volovec rakon placlivo
07.04.2016 - 08:45:52
00
Dagger-spristupnene raselinisko je od minulej jesene na Slanej Vode pod Babiou horou. Auto na parkovisku pred chatou a hned pod chatou za potokom zacina NCH. Fotky najdes, ja len ako navnadu jednu...

Prílohy:

raselinisko.jpg
raselinisko.jpg 6.35 KiB thumb_up0thumb_down

07.04.2016 - 12:53:23
01
diky na tip. babsku horu mam v merku odvlani - teraz dovod naviac sa tam vypravit.
07.04.2016 - 13:07:00
00
keyboard_arrow_up