problem s preradovanim pri brzdeni by si nemal mat, aspon ja taky problem nemam.
nechtiac som preradil iba pri skoku.
ak mas 700V seriovo predavanu tak XT je tam len prehadzovac.
dufam, ze ta nenamotali , ze je tam komplet XT vybava.
ja mam tiez ten bajk, ale minulorocny model s kot. brzdami, som spokojny, problem bol s radenim len pri zanesenych bowdenoch.
vela stastnych km


Naposledy upravil dodiken dňa 12.10.2007 - 08:48:51, celkovo upravené 1 krát.

12.10.2007 - 08:47:44
00
chcem sa spytat na to dualne radenie. zda sa mi to take labilne ze ked budem pri nejakom zjazde brzdit tak pri tych otrasoch sa mi podari aj prehodit prevod.
Určite to je vychytané a pokiaľ jazdíš normálne, tak by sa Ti to nemalo stať. Podobné obavy boli aj pri gripshiftoch, ale za 12r ich používania sa mi to nestalo ani raz. :)

Inak poštuduj iné témy ohľadom dualov, už sú o nich písané hotové litánie.. jednými sú zatracované, inými ospevované.. :)
12.10.2007 - 08:48:45
00
diky za rady. snad si zvyknem na ten dual. inak popis toho biku je tu

http://www.merida.sk/prodej/matts-tfs-700-v

velmi sa akoze nevyznam v tom ale zevraj to ma dobru vybavu. ci je to full XT alebo len nieco je tma XTckove to neviem. ale aj tak tych 22 700 sk ci kolko je maximum co chcem dat za bike.

nieco som pocital nieco poradil kamarat.

voci SPDckam mam taku obavu ze sa na tom zabijem :D . kotucove brzdy som nechcel pretoze sam si ich neviem nastavit/opravit a tiez by som sa asi na nich zabil :D. na vckach chytim 10tku kluc a nastavim si. spaliky kupim za 50 sk.

este k tomu normalnemu jazdneniu. no niekedy idem dole kopcom (vasinou chodim po lesoch, kamenoc atd.. asflat len na rpesun domov-les) ako sialenec taze potrebujem nerozbitny bike :D

vela neskacem ale sem tam nejaku dieru/kamen v lese preskocim. ale malokedy bo nesom zase nejaky profik. skor normalny vikendovy biker co najazdy po lesoch 1000 - 1500 km mesacne a co ide na trasu tak do 80-90 km. ale bezne prejdem tak za den ked ideme zajazdit 60-70 km.

takze myslim ze tento bike je na moje jazdenie idealny.
12.10.2007 - 10:25:57
00
Jasne že stačí, s tej výbavy XT je tam naozaj len prehadzovač, ostatné je Deore. Brzdy su slušné, ubrzdia čo bude treba.
K tej 10 kľúču, ten môžeš oblúkom zahodiť lebo sa používa imbus.
A k tej hydraulike, v podstate toľko udržby tam zase nie je a ked niečo tak to zvladne aj menej zdatný jedinec .
12.10.2007 - 11:14:01
00
no tak som ho dneska kupil. tie dualy su perfektne. zbytocne som sa bal. po asi 500 m som si na to zvykol. paradna vec.
bike je lahucky - oproti mojmu staremu srotu. presadol som z "trabanta do BMWcka" :D. nenormalne ide ten bike. SPDcka som si zatial odmontoval a namontoval klasicke LONGUS lacne predale za 170 sk.

diky za rady vsetkym.

len skoda ze pocasie uz velmi bikovaniu nepraje. od zajtra ma by 10 stupnoc a to uz je dost chladno. snad v nedelu nebude fukat tak vybehnem na lajosku.

inak konecne pocit ze predna vidla je fakt odpruzena - bo na starom uz velmi nepruzila. konecne nebudem nicit klby.

este jedna vec. sedadlo sa mi zda dost tvrde. asi sila zvyku. uvidim jak to pojde a pripadne kupim nejake lepsie.
12.10.2007 - 23:15:41
00
..nechcem zbytočne zakladať novú tému tak to dám sem /dufam, že to nebude OT/

...na novú sezonu chcem kupiť bike-nepreferujem žiadnu značku, cena primerana, ale mám v tom už nejaký chaos, pretože

-prvý bike som mal Dema Asti-tvrdy HT rám, vidla po mesiaci vymenena za Bomberu s Eta patronou-celkom spokojnosť
..potom som viac a viac čítal a špekuloval a kúpil som Cannondale F500-tvrdosť vynikájuca pri dostatočnom komforte, váha O.K., ale chcel som ešte viac "zvýšiť" pohodlie /jazdím hlavne dlhšie trate okolo 100km/tak som sa rozhodol pre Cannondale Scalpel s Leftynou-komfort oproti HT nič moc,dosť dlhá stavba rámu, akurát vidla Lefty super bomba. Scalpel som predal a momentálne mám požičaný bike Dema Auron DB a normálne nechápem-jazdí sa mi na nom lepšie ako na F500, Scalpelovi-je to vôbec možné?????
Zistujem, že potrebujem nejaký tvrdý, pevný, ľahký HT stroj a komfort asi vyriešiť karbon. sedlovkou.... alebo nejaký "lepší" full ako bol Scalpel? Fakt neviem ako von z tohto začarovaného kruhu....poradíte, odporučíte mi niečo z vlastnej skúsenosti príp. z počutia???
Dakujem
02.12.2007 - 18:28:37
00
nekupuj ani meridu a ani kellys.To su vsetko kyble.Kup si Trek a kvalita je zarucena.
02.12.2007 - 18:47:16
00
..dík za reakciu...nepreferujem žiadnu značku a do tejto témy som to dal len kvoli tomu že bola prvá na ktorú som narazil a aby som zbytočne nezakladal novu...
...sezonna je ešte daleko, takže bude dosť času na výber.....
02.12.2007 - 19:01:40
00
No,ja som hlavne reagoval na original...
02.12.2007 - 19:09:27
00
Tak na druhej strane by som ja Meridu v pohode odporucal... Po deviatich sezonach na Meride Matts Slick rock som kupil dalsiu ( http://www.merida.sk/prodej/matts-flx-900-d ) - za tie prachy niet o com
02.12.2007 - 21:31:48
00
merida bol vzdy kybel
02.12.2007 - 21:41:17
00
Za devat rokov som s Meridou nemal ziadny problem a fachci aj nadalej dobre, tak neviem o com tocis...
02.12.2007 - 23:31:24
00
trikiho nazor na meridu riesit nemusis...k teme: ked sa ti dobre jazdi na deme, tak kup demu. usetris kopu $$$ na rozumnejsie investicie (ako bike) :D
03.12.2007 - 08:03:05
00
nekupuj ani meridu a ani kellys.To su vsetko kyble.Kup si Trek a kvalita je zarucena.

nazor profesionala :mrgreen:
03.12.2007 - 14:32:46
00
merida bol vzdy kybel

ver mi, že existuje vela značiek ktoré môžeš porovnávať podobným spôsobom a vedia prekvapiť.
donedávno som jazdil DEMA Auron DC k plnej spokojnosti. Synátor jazdí Kelly Imagine (aj dvaja známy) taktiež k plnej spokojnosti. Ono to bude asi tak, že u teba vyhráva značka a nič iné. Dalšia podstatne dôležitejšia vlastnosť je geometria (musí sadnú) a komponentová výbava.
takže môžeš porovnávať kýbel len s kýblom rovnakého rozmeru, určenia a nezatracovať všetko.
Aj ked som prešiel na úplne niečo iné, tak na DEMU (vyššie modely) nemám najmenšie výhrady (možno váha rámu :roll: ). To isté platí aj pre Kellys.
03.12.2007 - 14:58:06
00
keyboard_arrow_up