podla mna ked si to pripevnis s tou paskou o ram tak jak je nakreslen, s tym ze ta paska bude dostatocne uvolnena, tak sa to nebude ohybat smerom k nohe ale smerom hore, dole ... a samozrejme tie 2 tvoje predosle pasky tam byt v tomto pripade nemaju.

Prílohy:

x.jpg
x.jpg 134.05 KiB thumb_up0thumb_down

06.12.2007 - 10:27:34
00
Dudo mysli asi toto :arrow:
http://www.profirad.de/schaltzug-speedw ... l?osCsid=c
len aby to bolo take dobre ako Jagwire,na BBB ma uz svoj nazor...
mne sa ta horna-cervena cesta tiez viac pozdava tym uplne spodom tiez nieje najhorsi napad,len ako by som to tam potom uchytil...
Aj ja si myslim,ze uceleny system je lepsi.Inac ked ti radili na 101%,tak ti radili aj ked si prave nemal v umysle? :D joking...
slavonav ide o to,ze ten kratky usek,co je tam obal na kabli sa ohyba ,teda asi bude lepsie ak kabel bude vkuse si myslim.viacmenej to uchytenie som skusal uz davno,krutilo sa to kadejak.
06.12.2007 - 10:46:11
00
Dudo mysli asi toto


pozor, to je len teflonove lanko, ja kupujem aj kevlarovy bowden BBB BCB 01 Speed line

Aj ja si myslim,ze uceleny system je lepsi.Inac ked ti radili na 101%,tak ti radili aj ked si prave nemal v umysle? :D joking...


samozrejme, radili na podnet mozgu, bez pouzitia pacok... :lol:


Naposledy upravil Dudo dňa 06.12.2007 - 11:02:55, celkovo upravené 1 krát.

06.12.2007 - 10:53:52
00
... ináč nie je dobré uchytávať bowdeny iba SK páskou, nakoľko tá ma vnútorné hraby ostré a bowden vám časom určite poškodí. Ja bowden vždy niekoľko krát obtočím čiernou izolačnou páskou, tak aby bola vrstva cca 1 mm pásky a až potom ju prichytím na kostru.... toto vydrží aj pol sezóny, po generálnom servise to urobím znova...
06.12.2007 - 10:55:41
00
marcel78 pravda,to zase ochrani zvonka
Dudo tak toto?
http://www.bike2build.nl/toonartikel.php?id=1982
06.12.2007 - 10:59:34
00
tym uplne spodom tiez nieje najhorsi napad,len ako by som to tam potom uchytil...


treba skusit, v kazdom pripade eliminujes viac ohybov a aj samotny pohyb bowdenu

jj to je ono, ale ta cena :cry:
06.12.2007 - 11:00:45
00
viacmenej to uchytenie som skusal uz davno,krutilo sa to kadejak.

mozno keby ten kus bowdenu nechas kusok dlhsi ako bol od vyroby, spravi sa na nom ohyb, a nebudesa to uz krutit "kadejako", ale bude sa krutit podla ohybu co je spraveny ...
06.12.2007 - 11:13:05
00
no neviem co sa mi podari kupit za bowdeny v piatok a uvidime potom ako to potiahnem,ale asi vrchom v kuse skusim najprv.Zatim diky chlapci,dam vediet,poslem foto ako som to vyriesil :|
06.12.2007 - 11:31:47
00
warzone daj tam Nokon alebo toto a máš po probléme http://chainreactioncycles.com/Models.a ... elID=24810
06.12.2007 - 11:32:54
00
rasto to je co ten Gore Ride On Sealed Gear Cable Set???To je ako Nokon poskladane z goraliek? :)
06.12.2007 - 11:43:23
00
warzone nie to je bowdwn v 90 rokoch to bola obrovská vychytávka su to bovdeny s teflonom.Mali najlepsie vymyslené zatesnenie laniek v bovdenoch na tu dobu super špica ale aj cena bola obrovské.Jazdil som ich možem vrele dpooručiť.Nevadili im žiaden ohyb ani nič podobne.Lanko v nich behalo ako po masle ale potom ich prestali robit a teraz zase začali.Tu máš nejaké recenzie http://www.mtbr.com/reviews/cables/product_20958.shtml
Nokony mám na oboch bikoch a tiež naprostá spokojnosť
06.12.2007 - 12:06:12
00
warzone, ja som mal presne ten istý problém, čo ty. Riešil som to tak, že som ten bowden skrátil na najmenšiu možnú dĺžku a potom som ho len tak zľahka prichytil o brzdovú hadičku na druhej strane el. páskou. Len toľko, aby sa neohýnal smerom do nohy.
Od tých čias mám pokoj.
Kamarát mal iný problém, on odkýval brzdovú hadičku na Haeysoch. Mal ich tam prichytené od výroby a zrejme to bolo veľmi napevno, lebo tá hadička sa v tom uchytení neposúvala a kývaním zadnej stavby sa "odkývala".
Pozeral som v Brne ako je to pri modeloch 08, je to iné, ale nezdá sa mi, že by to tento problém riešilo.
Keď mám byť úprimný, s funkčnosťou rámu som max. spokojný,ale vadia mi takéto nedotiahnuté veci.
Ak to budeš riešiť bowdenom v kuse, daj vedieť ako to bude radiť. Mám obavu, že vzhľadom na množstvo ohybov by tam mohlo byť väčšie trenie, čo spolu s tuhším chodom Sramu by nemuselo byť O.K.
Predtým som mal Scott Strike, kde som mal bowden v celku, takže som ho nemazal, no a veru, keď som ho potom premazal, tak to bol dosť rozdiel. To, že sa tam nedostane bordel nieje pravda, ten sa dostane všade.
Akurát sa to potom zle čistí.
Ale niekto s tým má aj dobré skúsenosti( viď.vyššie). Takže som zvedavý, čo ty.
06.12.2007 - 14:02:26
00
rasto mrknem sa po nich,diky
ivan ak to chapem spravne,ze tiez jazdis tiez Reigna 2007,fakt je tam par nedotiahntych veci,hoci ram ako celok je super, 2008 uz budu o kusok lepsie...
Prave koli tomu treniu ze to chcem v jednom kuse(az po zadnu stavbu) chcem volit Nokon alebo aspon teflonovy drot+kevlarovy bowden.Je to len maly kusok bowdenu medzi prednou a zadnou stavbou na tolko ohybu,tak sa to nema kde rozlozit,ratam,ze to bude pri pouziti vkuse ok.Potom napisem,poslem foto.Mohol by si tiez poslat foto co si popisoval ako si to vyriesil ty?Dik
A ten kamos odfajcil takym istym sposobom brzdove lanko na Reignovi 07?
To som nepozeral,musim checknut :shock:
06.12.2007 - 16:03:27
00
ja by som to natiahol spodom kedze tam sa bowden nebude az tak ohybat nechaj sa inspirovat (sorry za blato) :arrow:

Prílohy:

DSC02057.jpg
DSC02057.jpg 260.46 KiB thumb_up0thumb_down

06.12.2007 - 17:42:23
00
Foto ti nepošlem, lebo teraz je to tak,že ten bowden si už "zvykol" na to,že sa má ohýňať hore-dole, takže už tam tú pásku nemám.
Áno, ten kamoš má tohtoročného Reigna, takého istého ako ty.
A odfajčil brzdovú hadicu. Tú sme potom vymenili, nechali sme jej viac miesta na pohyb a už sa to nestalo.
Ja mám ten šedý rám. Kupoval som len samostatne rám.
Ja tam mám karbónový kryt na tlmič a ten je už trochu prasknutý.
K tomu rámu bol priložený aj náhradný kryt ale ten je už "len" plastový.
A ešte nám zozačiatku dosť odchádzali pôvodné pätky na prehadzovačkách. Stačilo bike len niekde trocha "oprieť" a hneď bolo treba nastavovať šalter.
Zohnali sme si potom náhradné, ktoré pasujú aj na niektoré staršie Gianty a tie mali skoro o 1mm hrubšiu stenu, takže teraz je to o.k.
06.12.2007 - 18:27:22
00
keyboard_arrow_up