ŠKODA Svätojurský maratón - 1. kolo

30.04.2016
1. kolo - XCM Tour
1. kolo - Škoda Bike Open Tour
1. kolo - Župný pohár
MTB maratón
Svätý Jur (Slovensko)

Propozície, Foto, Reportáže, Výsledky
Zúčastnených bikerov (116)
77tomasace123adam_saraglaalex.blackalex8AlexiusanarchistaandrejxcxASmanbastylicabikewolfbobcombombtrackbranobbrunicekbubakcervocipo1Colovladocripodakeyrasdancekdanciwodeacikdobi235dodoBDomestikdon281doubledrifter_00DURI76dusan.osifeborisemsiennioerichkfabkofeltoForestRunnerHooKooAndKooigor65ikar1968jancoojaro180jaroslav_hjelo520jjsanjohny29jojo1970joziCCJurajMTVkdanielkochhylavorkamLeroyLIGRlubo_sulolukassamoluky64majjermajkoMajkyFmali6MamelaMareKMMMarianPavkomaros1974Martin1411MartinMiskovicmatko001mikeetmilsuminco87monn87myabarthnameless_oneondrokP3terPakerpepemskpernera1petagpeter1976peter22peterppportopsiloradovan3richtoškaRobo87robozvRoman74rominatorsagatjurajsaki66Samuelllsebutwsiso33slavomilsolvoStef30STEFAN74StenlykStevik221Strenkithe-redsoxTomikZAUrsuswendoxbikerzboZdejak
Kamoška Milenka Vodehnalová, skúsená to pretekárka, napísala na svojom FB:
Sobota 30.tého dubna 2016 a ŠKODA Svätojurský MTB maratón...Moc jsem se těšila....krásné počasí nádherná trať ( schválně jsem si vybrala delší trasu bez ambicí na bednu, protože se jela jen kategorie ŽENY, měl to být hlavně trénink na Šelu ) Nohy mi jely parádně :) do nelehkých slovenských kopců... až do cca 25 km, kdy se mě v lesním sjezdu rozhodl předjet závodník se startovním č.6 :( . Bohužel do mě při předjíždění narazil, následoval velmi ošklivý pád ve velké rychlosti a výsledkem je kromě odřenin a naraženin zlomená pravá klíční kost :( :( :( . Pokud pominu to,že jsem v té chvíli jela jako druhá žena...i to, jak skvěle se mi jelo... i to,že to opravdu dost bolí...velmi mi tento okamžik a nezaviněný pád zkomplikoval život, jak osobní, tak i pracovní :(
Přeji všem bezproblémovou a úspěšnou sezonu a prosím...buďte k sobě na tratích ohleduplní :)
05.05.2016 - 17:30:00
03
to je mi luto, teraz len treba zistit, kto bol ten pretekar s cislom 6
05.05.2016 - 17:32:00
00
115 6 KOCHAN Lukas 1984 Parada Fly NR 69. / Muži 19-39 r. 3:56:35.1 1:07:07.9
05.05.2016 - 17:33:30
01
Skoncil v tretej tretine pola. To fakt stalo za to, to bezohladne obiehanie. A to akoze ani nezastal?
05.05.2016 - 17:36:19
00
myslel som ze tak vzadu sa jazidi opatrne, ked pisete ze skoncil v tretej tretine pola... kazdopadne je to smutne. ja som chytil dva defekty a snazil som sa vzdy oznamit svoj zamer obiehania hlavne v druhom kole ked tam bolo plno hobikov zo 40-ky. dokonca jeden borec sa mi pichol rovno do tej strany kade som chcel ist, tak somu mu len povedal ze idem teda z druhej a este sme sa na tom zasmiali :D
05.05.2016 - 18:24:15
00
Jezus napísal:
Skoncil v tretej tretine pola. To fakt stalo za to, to bezohladne obiehanie. A to akoze ani nezastal?


Zastat zastal... Samotny garambol som sice nevidel, ale isiel som vtedy hned za nim a za zranenou pretekarkou. Chvilu predtym mna dobiehal a predbiehal, tiez v zjazde, a kym ma predbehol, tak z jeho odstupu za mnou v nie uplne trivialnych pasaziach som bol trosku nervozny, musim priznat.

Kristina vdaka za tuto info, aj ked velmi mrzutu, ale ja som sa podla toho, ako to vyzeralo na mieste padu, bal aj horsich nasledkov. Prajem skore uzdravenie a duplom ma mrzi, ze zrovna pretekarka spoza hranic musi odchadzat s takouto skusenostou.

V mojom minulom prispevku som tiez apeloval na tie zjazdy a ohladuplnost, ved vsetci chceme dojst do ciela zivi a zdravi. Verim tomu, ze ani tento dotycny nestastnik nechcel nikomu ublizit, ale holt nestastie sa stane raz dva.
05.05.2016 - 19:23:01
02
tak uz viem co sa stalo babene co ju odprevadzal zachranar zabalenu v prikryvke. :( skore uzdravenie prajem!
05.05.2016 - 21:01:00
01
Kristína, kamoške prajem skoré uzdravenie! Vždy sa nájde niekto , kto ide hlava-nehlava. Nie vždy je to drzosť a neohľaduplnosť rýchlejšieho - niekedy aj neskúsenosť. Čo je však smutné a absolútne neospravedlniteľné, ak zranenému neposkytne 1.pomoc! Verím a dúfam, že takýchto "športovcov" bude menej a menej...
05.05.2016 - 21:48:01
04
ikar1968 napísal:
Čo je však smutné a absolútne neospravedlniteľné, ak zranenému neposkytne 1.pomoc!


To by sa zase ale patrilo uviest na pravu mieru ze zastavil a isiel pomahat.
06.05.2016 - 00:08:56
01
V poriadku. Veď som nepísal, že ten konkrétny dotyčný sa tak správal. Iba som uvažoval...
06.05.2016 - 06:36:25
00
Na margo ohľaduplného súťaženia na zadných pozíciách iba niekoľko mojich postrehov a skúseností. Kedysi som v ČR vyskúšala aj masovky typu KPŽ a tak zo skúseností môžem povedať, že aj bajkeri "súperiaci" o 300+ flek dokážu byť pekne agresívni a vulgárni pri predbiehaní. Je to veľmi zarážajúce, pretože naozaj o nič nejde a jedinú trofej, ktorú si s pretekov môžu odviezť je výhra v tombole. Alebo si vôbec pri predbiehaní neuvedomujú, že napríklad predbiehané ženy, juniorky, kadetky, ... môžu byť na medajlových pozíciách resp. bojovovať o ne. Pred pár rokmi som na jednom singli v zjazde asi v polovici pretekov došla pomalšieho týpka, ktorý to zjavne moc dole kopcom nedával. Do kopca bol asi rýchly keďže bol na na pozícii ktorej bol. Celkom dlhá zjazdová pasáž a ja som ho niekoľko krát požiadala o uvoľnenie ľavej stopy. Bezvýsledne. Asi na štvrtý krát ma ale pustil a keď som ho obehla zakričal za mnou niečo v zmysle "si ma nepraj keď keď ťa dôjdem v kopci". To človeku úplne vezme chuť z bajkovačky :(
Na druhej strane som však napr. na tomto maratóne zažila aj situáciu kedy rýchlejší bajkeri nevedia ako požiadať o stopu. V jednom z posledných strmších stúpaní ma došiel bajker (asi z dlhej trate) a zavolal "hop hop". Tak som sa ho spýtala, že či to znamená, že ho mám pustiť zľava alebo sprava. Po chvíli zavolal sprava a tak som sa mu uhla doľava :) Aj toto sú také maličkosti, ktoré treba vedieť aby boli preteky bezpečnejšie :)
06.05.2016 - 08:08:43
011
Ja som mal mozno stastie ale spolupretekarov musim len pochvalit. Kedze som pomaly, v druhom kole som predbiehal v stupaniach len hobikov (alebo 40 druha vlna? ) ktori sa vzdy pekne odstupili a vsetci boli ohladuplni. V zjazdoch zase rychlesi pekne pytali stopu a pockali na bezpecnejsie useky na predbiehanie. Teda za mna len chvaly, co sa o inych pretekoch povedat nedalo. Ale zase trat bola extra lahka, cesty siroke ani strme ani technicke ani uzke. Takze lahoda...
06.05.2016 - 10:13:02
00
Roman74 napísal:
myslim, ze aj lepsie ako z faxcopy


Obavam sa ze si mal pravdu.. :-| Mam 5 fotiek z toho 2x dvojcvak. Cize 3. Na jednej akurat zmurkam. :-)
06.05.2016 - 10:15:39
00
Asi skusenost ?, ale nie niektore z minuleho roku boli super. Som rad ze sisi spomenul
06.05.2016 - 10:31:48
00
ja ked predbieham tak poviem z ktorej strany a ak situacia dovoli tak stihnem podakovat ze mi uvolnil stopu hlavne do kopca. tak isto ked je niekto rychlejsi tak sa mu snazim tiez uvonit stopu ak povie z kade ide. tak isto netlacim na nikoho aby mi za kazdu cenu uhol z cesty pokial to neni mozne. vsetko je asi len o ludoch
06.05.2016 - 11:24:20
03
keyboard_arrow_up