žiadne info zo svetoveho pohara:) nejake video sa nenajde kedze som to nevidel nazivo a zaver bol dobry
22.05.2016 - 23:00:04
00
http://www.redbull.com/en/bike/stories/1331796234889/replay-uci-xco-world-cup-2016-from-albstadt
22.05.2016 - 23:14:28
02
Včera Rissveds parádny finiš v poslednom kole.Schurter vs.Absalon tak tí išli uplne iný pretek.
23.05.2016 - 23:30:41
00
Co si myslite o Saganovy na OH v XC ? Zachytil som nazory, ze ak pozidaju o divoku kartu, tak ze by ju mal dostat cistokrvny xceckar . Myslite, ze Sagan je porovnatelny, ak nie lepsi ako Lamiovci, alebo Haring ?
24.05.2016 - 08:38:24
00
Ak by všetko vyšlo tak má na umiestnenie v top 20 a teda zrejme je lepsi ako Lami a Haring.. V tepliciach zaostal za Škarnizlom o 1 minutu a ten skoncil v sobotu vo svetovom pohari 18ty. Na medailu urcite nemá lebo absolon a Shurter su niekde inde ako ostatní. Podla prieskumu 50% ludí verí na medailu:)
24.05.2016 - 09:34:57
01
50% ludi veri na medailu kazdy rok aj nasim hokejistom :)

Nedal by som ruku do ohna za to, ze by zajazdil technicke pasaze lepsie ako Lami alebo Haring.

Bolo by zaujimave vidiet ich startovat bok po boku - neviem ale, ci olympijske hry su najvhodnejsie podujatie na taketo experimenty.
24.05.2016 - 10:18:45
00
m4jo Suhlas - idealne keby si mohli na par pretekoch pred OH porovnat nasi repre vykonnost s Petrom. Na druhu stranu s jeho zavodnym programom je uz takato moznost startu riadny ulet - akoze v dobrom. Podla mna by tam Peter hanbu neurobil a co sa vysledkov tyka tak by som tipol, ze zajazdi o nieco lepsie ako nasa ostatna repre. No cakat, ze to bude napr. bedna je pekne prianie ale pravdepodobnost dost mala. O to viac by to vsak potesilo keby to nejak vyslo :]
24.05.2016 - 10:22:18
00
Ja si myslim, ze dnes je Sagan lepsi ako Lami, aj kvoli Misovym zdravotnym problemom. Pred dvomi rokmi by to mozno bolo inak. Divoku kartu urcite nedostaneme, a ani dve miesta sa uz nevyjazdia, takze top1 je zrejme Sagan. Uvidime ako sa k tomu postavi komisia MTB pri nominaciach.
24.05.2016 - 10:37:26
00
Peter bol majster sveta za mlada, skill mal a treba sa len do toho zas dostat. dovtedy myslim sa do toho dostane :)
24.05.2016 - 11:03:02
01
Možno budem za kacíra, ale ak nedostane divokú kartu, tak by tam podľa mňa ísť nemal. Bolo by to extrémne nefér voči tým, ktorí vyjazďovali kvalifikačné body.
24.05.2016 - 13:36:00
04
Podla mna by tam mal ist aktualne najlepsi. Ti co vyjazdovali body precestovali kus sveta, tieto vyjazdy boli dotovane, zarobili na price money...
24.05.2016 - 13:41:02
00
Sagan zase ako takmer jediný vyjazďuje body, aby mohli ísť viacerí naši jazdci na MS v cestnej cyklistike. Takže vďaka nemu sa tam dostane viacero našich cyklistov. Ťažko podľa mňa určiť, kto by si tam zaslúžil ísť viac. Ak by ale štartoval Sagan, tak by sa o olympijskom XC písalo a vedelo na celom Slovensku. Lami ani Haring taký "marketing" neurobia :)
24.05.2016 - 13:45:31
00
Súhlasím, ale na tých MS sa okrem tých, pre ktorých vyjazdil miestenky, účastní aj on sám. Nie je to tak, že by tam iní išli na jeho úkor, čo sa črtá v prípade tohtoročnej Olympiády.

Súhlasím aj s tou "marketingovou hodnotou" no Olympiáda sú hlavne preteky športovcov, ten marketing by mal byť až za tým. A keď sa na to pozeráme pohľadom toho, kto si účasť viac zaslúži, tak podľa mňa je to rozhodne ten, kto vyjazdil viac kvalifikačných bodov.

Sagan je určite fenomenálny jazdec a fandím mu, no tí čo sa snažili vyjazďovať body a obetovali tomu veľkú časť svojho času a energie, by asi neboli bohvieako nadšení, ak by kvôli Saganovi nakoniec nešli nikam...
24.05.2016 - 14:25:24
02
Ber to tak, ze aj SZC mal financie na vyjazdy na zbieranie MTB bodov aj vdaka systemu prerozdelovania medzi sportove zvazy, kde jeden z faktorov je oblubenost cyklistiky ako takej, medaily z MS a pod. (nepamatam si to presne)... A je povinnostou kompetentnych robit naozaj vsetky nominacie (vsetky odvetvia cyklistiky) s prioritou najlepsieho sportoveho vysledku a propagacie cyklistiky na SK. Inak tu su kriteria: http://www.cyklistikaszc.sk/sk/mtb-cross-country/reprezentacia - sam som zvedavy....
24.05.2016 - 14:40:51
00
Tie kritériá majú teda dobre prešpekulované, nič nenechali na náhodu :) A pobavilo ma aj zloženie realizačného teamu pri ktorom to vyzerá tak, že štyria z jeho siedmich členov sú v konflikte záujmov :D

Ak sa však pri nominácii na Olympiádu bude postupovať podľa tam zverejnených kritérií, aby mal Sagan možnosť byť legitímne nominovaný, musel by za svoje 4. miesto v Tepliciach (čo sú jeho jediné dokončené XCO preteky v tomto kvalifikačnom období) získať aspoň 80% bodového zisku, ktorý nazbieral najúspešnejší Slovák celkovo, v období od 1.2.2016 do 25.5.2016. Nemám síce predstavu, za základe čoho sa tieto body prideľujú, ale aj tak sa mi to zdá ako málo pravdepodobný scenár.
24.05.2016 - 15:23:10
00
keyboard_arrow_up