Jezus napísal:
Kto vie jazdit ju nepotrebuje. :)

ja uz som praskla dve = neviem jazdit :clap:
23.05.2016 - 13:53:36
012
Jezus napísal:
Kto vie jazdit ju nepotrebuje. :)


jezus tento výrok hádam nemyslíš vážne? v 60km/h mi ustrelilo v zjazde na cesťáku predné koleso a porúčal som sa na asfalt(to ako to dopadlo tu bolo vtedy v príslušnej téme zverejnené)

jazdiť viem, ale nemať vtedy priblu asi by to dopadlo o hodne horšie.....

akože mne osobne je to 5 čo druhí nosia / nenosia... je to ich vec... ale napísať takýto výrok? to vážne?
23.05.2016 - 15:31:12
00
Cykloturista napísal:
Tento rok prvýkrát po modrej z PK na Babu, v tom teple sa super šlapalo, odpratal som jeden spadnutý väčší konár, pomohol dvom starším peším turistom s potvrdením správnej trasy ( boli na úseku bez značiek) , stretol suseda dôchodcu na pešom výlete. Dnešný výjazd potešil. A nebolo to ani tak zničené a rozbahnené ako by som čakal, mokré miesta sa dali obísť krajom.


No ta modra sa mi paci, a hlavne ked idem dole do pk :)
23.05.2016 - 15:39:09
00
trener napísal:


Toto je pekné, ale v rozhlase som dnes zachytil správu, že MLB a niektorí poslanci chcú zvýšiť ťažbu v mestských lesoch trojnásobne. Nejaký poslanec tam dosť arogantným tónom objasňoval, že kvôli obmedzeniu ťažby chýba mestu ročne 300.000€ a preto treba začať les viac hospodársky využívať. Následne dali slovo nejakému ochranárovi, ktorý vysvetľoval, že mestské lesy majú omnoho dôležitejšie funkcie, ako len ťažba dreva, atď. Potom opäť hovoril ten panáčik, že "...nech sa teda tí, čo chcú chrániť lesy, poskladajú, my im na to zriadime účet..."

Dajako mi chodí hlavou, že tu nejde len o Karpaty. V poslednom čase sa objavuje stále viac hlasov, aby sa rekreačná úloha lesov dávala do popredia v celej krajine a príklad útlmu ťažby v MLB by bol pre lesácku lobby zlý precedens.
23.05.2016 - 18:17:51
00
veru je to smutne, ale keby sme sa dali dokopy vsetci co chodia do lesoparku - bajkeri, bezci, turisti, plus hoci aj ludia a rodiny co sa len raz za cas vyvezu na Kolibu, tak tych zmrdov prevalcujeme.
23.05.2016 - 18:21:35
03
Pali65 napísal:
Toto je pekné, ale v rozhlase som dnes zachytil správu, že MLB a niektorí poslanci chcú zvýšiť ťažbu v mestských lesoch trojnásobne. Nejaký poslanec tam dosť arogantným tónom objasňoval, že kvôli obmedzeniu ťažby chýba mestu ročne 300.000€ a preto treba začať les viac hospodársky využívať. Následne dali slovo nejakému ochranárovi, ktorý vysvetľoval, že mestské lesy majú omnoho dôležitejšie funkcie, ako len ťažba dreva, atď. Potom opäť hovoril ten panáčik, že "...nech sa teda tí, čo chcú chrániť lesy, poskladajú, my im na to zriadime účet..."

Dajako mi chodí hlavou, že tu nejde len o Karpaty. V poslednom čase sa objavuje stále viac hlasov, aby sa rekreačná úloha lesov dávala do popredia v celej krajine a príklad útlmu ťažby v MLB by bol pre lesácku lobby zlý precedens.


mestske lesy v prahe presli plne na rekreacny ucel tychto lesov a tazba je tam zakazana. na celom uzemi by sme skor mali tazbu obmedzit a skor sadit nove stromy. momentalne je cena dreva nizko, akoze dlhodobo hlboko podpriemerna cena a ked vzrastie cena dreva co budeme tazit? zvysky?
23.05.2016 - 18:23:10
01
Mestu kvoli obmedzeniu tazby nemoze v ziadnom pripade chybat 300tisic .. maximalne tak moze povedat, ze 300tisic by mohli ziskat naviac. Ak im to chyba, znamena, ze je niekde diera v rozpocte, ktoru plataju takto. A to, ze diera je, je ale iny problem ale urcite nie tohto lesa. Kludne mu navrhnem, nech sa vsetci poslanci vzdaju platov, to im tych 300tisic myslim v pohode da.
23.05.2016 - 18:46:04
08
Zacina sa s teba rodit filozof
23.05.2016 - 19:02:36
00
Filozof ? Tazko, ja viem, co tam za ludi sedi a co robia. V tom ale nie je problem .. ale v tom, ze ich nevymenis, lebo ti dalsi budu rovnaki.
23.05.2016 - 19:07:17
01
Jezus napísal:
Ludia by sa nemali pohybovat ani po byte, aj tam mozu zakopnut a rozbit si hlavu. Mali by len lezat. Idealne pekne zapojeni ako v Matrixe, to je jediny bezpecny sposob existencie. :)


Isteže, môžeš aj doma zakopnúť a rozbiť si hlavu, no pri bajkovaní je tá pravdepodobnosť neporovnateľne vyššia, s tým snáď súhlasíš. Nechcem maľovať čerta na stenu a v žiadnom prípade Ti to neprajem, no aj keby si vedel jazdiť lepšie než Kulhavý a Schurter dohromady, aj tak sa môžeš ocitnúť v situácii, kedy Ti prilba na hlave "ušetrí" minimálne "rutinnú" návštevu nemocnice. Horšie následky radšej nebudem rozpisovať...
24.05.2016 - 00:01:52
02
Ja osobne sa domnievam, ze by clovek mal mat nasadenu prilbu pri citani tohto fora. A pri pisani dokonca rukavice. Aspon niektori :D
24.05.2016 - 07:23:10
01
Predpokladám že myslíš palčiaky :-)
24.05.2016 - 07:38:53
02
Zaujimavá debata, ano, je to malá šanca, ale predsa môže sa stať. Ja som raz zažil ako prilba jednému parťákovi zachránila život. Ani v teréne to nebolo, len nepozornosť a z asfaltky sa vykotil do priekopy, vyliezol; "nič mi nieje, ideme ďalej" a prilba na čele rozťatá. On by už medzi nami nebol. Ja si prilbu dávam aj ked idem len na vedlajšiu ulicu do obchodu, nechcem dopadnuť takto:

Prílohy:

I-wont-wear-a-helmet-It-makes-me-look-stupid.jpg
I-wont-wear-a-helmet-It-makes-me-look-stupid.jpg 43.35 KiB thumb_up2thumb_down

24.05.2016 - 07:42:04
09
prilba je zbytočnosť.. asi taká istá ako pásy v aute..
24.05.2016 - 07:51:31
01
však hej... veď viem šoférovať, tak načo pásy... ani tie airbagy neviem načo tam furt pchajú.
24.05.2016 - 08:30:46
00
keyboard_arrow_up