Jasné je, že je to málo. Tiež mi to príde extrémne nefér voči chalanom čo jazdia po svete aby vyjazdili body. Na druhej strane ak je Peťo lepší... Najlepšia by bola karta od UCI....
24.05.2016 - 15:38:45
00
Zabúdate, že Peťo si vyjazdil miestenku v cyklistike :-P
24.05.2016 - 15:48:59
00
Pokial som tomu spravne pochopil, Sagan tam nepojde automaticky. On sa tam moze dostat len na zaklade divokej karty. Takze Lami, alebo Haring tam pojdu urcite na zaklade nazbieranych bodov. Divoku kartu by pri bsetkej ucte z nich nedostal ani jeden.
24.05.2016 - 16:09:57
01
Tiez si myslim ze je to tak ze Sagan ak nedostane kartu tak urcite nepojde. Co sa tyka umiestnenia tipnem si 15-20 maximum.
24.05.2016 - 16:58:29
01
milsu napísal:
Zabúdate, že Peťo si vyjazdil miestenku v cyklistike :-P

Ak si môže tú svoju cestnú miestenku "preniesť" na XC a nepôjde na úkor niekoho, kto vyjazdil XC miestenku, tak je všetko v poriadku.
24.05.2016 - 17:03:22
00
Tomas11 nemoze si ju asi preniest. Sagan by tam siel iba na zaklade divokej karty. http://sport.aktuality.sk/c/217778/slovensko-sa-snazi-o-vynimku-pre-petra-sagana-do-ria/
A na margo teorie "na ukor niekoho" - kto z dvojice Lami-Haring by tam mal ist, momentalne lepsi, alebo ten, co viac bodoval v minulosti. Hmm ?? Podla mna by tam mal ist momentalne najlepsi a nie podla nejakych zasluh.
24.05.2016 - 18:30:12
01
To je na dlhšiu debatu, no podľa mňa by to mal byť ten, ktorý si to viac "odmakal," teda ten, kto získal celkovo viac kvalifikačných bodov.
24.05.2016 - 22:13:30
00
vzdy by sa malo ist na repre s tym najlepsim co je aktualne k dispozicii a nie s tym co bolo v minulosti dostupne... vo vsetkych sportoch...
25.05.2016 - 10:41:27
03
tak cyklistika je trošku špecifická v tomto...vo väčšine športov si tú účasť na olympiáde musí daný športovec vybojovať pre seba sám na základe umiestnenia, resp. splnením kvalifikačného limitu...tu je len miestenka pre nešpecifikovaného športovca, ktorého môžeš nominovať...
25.05.2016 - 10:46:37
02
futbalova repre... hokejove majstrovstva... (vseobecne konstatovanie, nielen olympiada)
25.05.2016 - 10:47:21
00
Hosť napísal:
tak cyklistika je trošku špecifická v tomto...vo väčšine športov si tú účasť na olympiáde musí daný športovec vybojovať pre seba sám na základe umiestnenia, resp. splnením kvalifikačného limitu...tu je len miestenka pre nešpecifikovaného športovca, ktorého môžeš nominovať...


Absolútne súhlasím, podľa mňa je tento systém fungujúci v cyklistike dosť nešťastný.
S tímovými športmi tam podľa mňa ťažko hľadať analógiu, tam nejaký reprezentačný výber musí byť už z princípu.
25.05.2016 - 11:33:20
00
praveze velmi lahko. pri cyklistike tiez robis reprezentacny vyber, akurat ze vyberas najlepsieho a nie najlepsich 11/21/whatever...
to co ty tvrdis je ze na ME vo futbale si "zasluzia" ist len ti ktori hrali kvalifikaciu (vyjazdili body) - co je povedzme si uprimne kravina :)
25.05.2016 - 13:15:47
01
Pri futbale treba ten výber robiť z toho dôvodu, že nie je možné, aby sa na tie ME kvalifikoval trebárs Hamšík ako jednotlivec.
No v MTB XCO by sa tá kvalifikácia kľudne dala robiť priamo - zajazdíš určitý výsledok na nejakých kvalifikačných pretekoch, resp. "vyjazdíš si" určitý počet kvalifikačných bodov a tým získaš právo na olympijský štart. Ty ako osoba a nie tvoj štát, ktorý tam nakoniec môže poslať niekoho iného. Podľa mňa by to bol spravodlivejší systém, pretože stále sú to v prvom rade preteky jednotlivcov, až potom reprezentácia štátu.
25.05.2016 - 14:00:46
00
Tomas, cyklistika je specificka, napr. teraz Rio, Sagan vyjazdil miestenku, ale okruh mu nesadne, moze ist niekto iny. Alebo MS - Sagan vyjazdil viac miesteniek... A na OH reprezentujes krajinu, nie seba.
25.05.2016 - 14:24:51
02
V tímových športoch určite áno, no v prípade individuálnych športov to podľa mňa nie je také jednoznačné. Tam podľa môjho názoru v akejkoľvek súťaži reprezentuje každý v prvom rade samého seba. Nakoniec, nepovieš, že olympijskym víťazom z Londýna je Česká republika, ale Jaroslav Kulhavý. Rovnako ako majstrom sveta v cestnej cyklistike nie je Slovensko, ale Peter Sagan, aj keď obaja tie tituly získali pod hlavičkou svojich štátov.

No asi to už nemá význam ďalej rozoberať, či Sagan nakoniec pôjde alebo nie tým aj tak neovplyvníme :)
25.05.2016 - 17:04:46
00
keyboard_arrow_up