tiez som nazoru ze biker musi dako vyzerat
ono aj preto je ten trek za taku cenu asi, bo akuraaat najhnusnejsia farba je vo vypredaji xD

to mi pripomina historku s beer bikom, volal sa FAT CAT a bol ruzovo fialovy
chalan si ho zabudol v krcme bo nevladal ani stat na nohach, na druhy den tam isiel az po praci a bike tam stale bol, sice posunuty trochu inde, ale bol
pointa: skarede bike su menej nachylne na kradez, lebo sa aj zlodejom hnusia
24.06.2016 - 12:58:33
03
Praveze ta fialova farba je uplne super. A ma i plusy, nebude opozerana a aspon nejako sa bude bike lisit. Strasna skoda ze nechcem trek, inak by som do toho urcite siel, i kvoli farbe. ... takze asi otazka preferencii.
24.06.2016 - 16:48:00
00
jednoznacne otazka preferencii, ale jemu sa ta fialova nepaci....
24.06.2016 - 21:00:02
00
Ano, ale preto to nemusi byt najhnusnejsia farba. To som tym chcel povedat. Niekto by bral bajk ale koli farbe ho nevezme, a niekto iny by bral bike kvoli farbe a koli bajku ho nevezme
24.06.2016 - 22:48:03
00
Cenim si chlapci vasu odbornu disputaciu ohladne farby :))) Je pravda ze ak ti feelingovo bajk nepadne do oka, moze byt aj neviem akej vybave proste s nim nebudes zzity...To by sme si neobliekali fasa trika a vsetko kupovali v sekacoch (coz aj niekedy robim of course :)

Ale teraz trocha vaznejsie: Dostal som si do uzkeho vyberu dve stroje: Test bike Ghost Cagua 2014 vs Giant Reign 2 ltd. Plus Cagui je ze aj napriek tomu ze mi prvykrat nesadla do ruky, teraz som sa na nej po trocha jazdeniu citil celkom OK. Je mohutna ale posobi stabilne. Dalsi plus je ze ma fakt asi full vybavu, XT vsetko vratane brzd... Minusom sa mi javi tlmic Fox Float CTD ... Na to ze ako tvrdili sa na nom skoro nejazdilo je tlmic uplne K.O. Vobec nereaguje na zmeny rezimov... Dohoda je ze sa to opravi v rezii obchodu co je sice OK, ale siganlizuje mi to ze celkovo moze byt s tlmicom problem ...aj som cital ze tie Foxy neboli boh vie co.... Cena je zase plus lebo trojtisicovy stroj je za nieco pod 2000e.....
Oproti tomu mi vybava Giantu Reign prisla ako "chudobny bratranec" a nasiel som ho okolo 2200e... Velkymi plusmi su vsetky recenzie co som na ten bajk cital. takmer vsetci testeri nadseny z jazdnych vlastnosti... Mne vsak nejak nesadol pretoze riadenie je vdaka velkemu uhlu prednej vidli nejako daleko aj napriek tmu, ze sa mi oproti Cagui zdal cely bajk o dost mensi a to som skusal obidva velkost M. Je mozne ze je to iba otazka zvyku...Plusom Reiģnu teda su RockShox Pike vpredu a Debonair vzadu..vraj velmi spolahlive oba...

Tak co teraz, risknut nie celkom fit Caguu (ktoru sice vyservisuju v cene ale nebude sa opat kazit?) alebo prihodit 300e ist do Reignu ktory sa mi sice vizualne velmi paci ale oproti Ghostu slabsia vybava, tlmice sice o dost lepsie ale geometria zase nezvyk pre mna...HMMMMMMM? :)
26.06.2016 - 21:03:59
00
Pridaj sem hlasovanie, ked sa sam nevies rozhodnut a ja budem hlasovat za reigna ;)
26.06.2016 - 21:25:07
00
3 najdolezitejsie veci, Ram, Vidla, Tlmic, su na Giante o tolko lepsie, ze to nestoji za diskusiu :- ). Reign ltd je spickovy ram, s paradnou geometriou a supernym odpruzenim. Ma akurat tu smiesnu vysku hlavovky a zbytocny custom offset vidlice ale inak na nom neni co vytknut. Teda az na to ze to je Giant :- D nie, trolujem. Fakt superny bajk.

Pike a Debonair je paradne kombo. Nic tomu s vynimkou noveho Fox ( bacha, az od 2015 s novymi RC2 a FIT4 patronami) Floatu nekonkuruje. Talas '14 aj Float CTD <16 su priemerne jednotky, za neprimerane peniaze. Neni Fox ako Fox.

Ze ma priemernu vybavu ako kolesa,kluky, brzdy sa da v tejto cenovej kategorii proste ocakavat, tieto veci nie je problem casom vymenit a do jazdnych vlastnosti sa to vobec nepremieta tak ako ram a pruzenie.

Navyse ak chces pojazdit v bajkparkoch, tak z tychto dvoch jedine ten Giant, ten je na to fakt stvoreny. Ze ti nesadol ten 65 uhol hlavy moze byt miera zvyku... nie je to zrovna univerzalny uhol na nase pahorky. Ale zvyka sa na to rychlo...

Co myslis tym ze sa ti z dal v M-ku maly ? Zrovna Giant je jeden z tych dlhsich co sa tyka reachu. Nepises svoje miery.
26.06.2016 - 21:25:31
02
Moj reign bol odnovoty v slabsej vybave a povedal som si, ze ked tie komponenty znicim, tak kupim lepsie. A ono nie a nie nieco znicit a ani sa to nekazi. Ci to bude sram x5 alebo daky Saint vsetko bude fungovat roky... Ja na gramy komponentov nekukam.
26.06.2016 - 21:34:17
00
Z tych dvoch by som bral na enduro reign. Ak ti ale nesadol, tak by som sa obzeral inde ... mne nesadol tiez a to som ho chcel prave kvoli nizkej hlave a geometrii. Zvysok to co pise jurajT.
Bikov okolo 2000 je viac, myslim ze i rb by si si vedel vyskladat, propain je tiez v tej cene, mozno i vitus (nepozeral som), a dalsie
26.06.2016 - 21:45:45
00
JurajT: to co pises ohladne dolezitosti je asi svata pravda. No a pomaly kedze sa viaceri vyjadrili ze teda Reign je neporovnatelne lepsia volba sa k nemu priklanam aj ja...
Co sa tyka velkosti ja mam nejakych 177cm a 75 kg a ten na ktorom som sedel bol M. A po tej cagui a mojom predoslom endure Demon od CTM sa mi veru podo mnou zdal maly...a teraz fakt neviem ci to bolo tym cudnym predsadenim proste alebo by som mal ist do L-ka... Zasa ked pozeramtech. parametre tak az taky velky rozdiel nieje medzi M a L modelmi...cca po 2cm - https://www.giant-bicycles.com/sk-sk/bikes/model/reign.27.5.2.ltd/25526/91722/#geometry


Naposledy upravil leechi66 dňa 26.06.2016 - 22:26:57, celkovo upravené 1 krát.

26.06.2016 - 22:22:23
00
...hej a este jedna vec: ten DebonAir ktory je tam osadeny- prisiel mi dost tuhy....natlakovany na moju vahu bol ok ked som pozeral, len fakt oproti Cague bol dost tvrdy...Je to len pocitovka? Alebo preto ze bol este "nejazdeny" ?
26.06.2016 - 22:25:43
00
177cm vie byt M aj L, ale zrovna Giant ma v M-ku reach az 444mm, to je top percentil v tejto kategorii, na rovnakej urovni ako napr. Strive Race (448mm), hoci nie az taky extrem ako Mondraker. No toto je hodnota kde vacsina znaciek je L-ko, a niektore dokonca az XL.

Mozno ti nesedi ten ultra nizky stack ? 577mm. Ja napr. mam 178cm (82 nohy), a jazdim hadam daky 630 aspon... ale nemeral som to, len som pripocital svoj rise riaditok a predstavca ( 10 + 23 = 33mm ) oproti defaultu.

Ale aby som netaral, kazdy je individualny a kukni na ich EWS jazdca, Yoanna Barelliho. Ten ma iba 172cm a jazdy L-ko na Reigne, a zvycajne nielen 170mm vidlu ale aj dake 2 cm podloziek. Cize ak mas moznost vyskusat obe a pohrat sa s nastavenim kokpitu, tak vyuzi.

http://www.pinkbike.com/news/crankworx-giant-reign-yoann-barelli.html

Ad Debonair, urcite nie je tuhy, co je to natlakovany na tvoju vahu ? Natlakuj na spravny sag. Oproti '14 CTD Floatu ma rozhodne maksi pociatok chodu pri spravnom sagu (a vlozkach). 75kg je idealny pre ten Medium/Medium (Compression/Rebound) ktory tam je ako default tune tusim. Ak by ti to stale prislo tuhe da sa ta kompresia interne prenastavit ale uz to pojde na ukor slapania.
26.06.2016 - 22:40:13
00
..no praveze vyskusat velmi neviem lebo sedel som len na M a L nemali... Cize som teraz z toho kus mimo ako sa vravi :) Objektivne: je lepsie mat o nieco vacsi bajk alebo mensi? Su to fakt citelne rozdiely tie velkostne odstupnovania, alebo je to skor taky "fine tunnig" ? FAkt neviem c to nebolo len kvoli tej nezvyklej geometrii....
26.06.2016 - 22:49:05
00
Ludia s roznymi proporciami a stylom jazdy budu mat diametralne odlisne poziadavky na geo. Moj osobny nazor je ze dlhsi bajk a kratsi predstavec je lepsi ale v akom pomere to je pre koho najlepsie si treba odskusat. Alebo urobit 'leap of faith' a proste si zvyknut. Steve Peat jazdi 2XL, a Josh Bryceland L-ko. Maju skoro rovnaku vysku :- )

Osobne si tiez nemyslim ze by ti bolo dobre na L-ku. 46cm je znacny reach, tvoj predchadzajuci bajk nebol ani zdaleka takyto dlhy, ale kedze mal proporcie 'kozy' (vysoky a kratky) tak sa ti zda vacsi. Nove geometrie sa nevolaju "nizke,dlhe,polozene" bezdovodne :- )
26.06.2016 - 23:01:06
02
Ber Reign, tam neni o čom.

Pôvodne som nad ním tiež rozmýšľal ale nakoniec som zobral niečo iné. Btw testoval som M-ko a pripadalo mi veľmi veľké (177 cm, 80 cm rozkrok)
27.06.2016 - 01:29:15
00
keyboard_arrow_up