tak veru - asi zamestnavaju v ba lesoch nejakeho mostneho inziniera :)
18.07.2016 - 08:38:24
00
Mostiky cez Vydricu su fajn, jeden sa uz postavil... je to dokonca aj podmienka FSC certifikacie lesov, aby stroje a tazke mechanizmi nejazdili cez Vydricu krizom krazom. Aj ked tie sumy su enormne... ale to je aj preto, ze MLB vsetko outsorcuju... nevedia si vykonavat tazbu, nevedia si vykonavat opravu altankov, laviciek a pod, nevedia si vykonavat kosenie luk - na vsetko pouzivaju sukromne firmy, co je podla mna dost neefektivne. Staci si pozriet faktury za MAJ - nazaj odporucam pre prehlad (http://ba-lesy.sk/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=451035&id_dokumenty=4434). Ked sa poslanci pytali, ako funguje predaj dreva, horko tazko z riaditela MLB vyliezlo ze cez sprostredkovatela (samozrejme za proviziu). Pricom efektivnejsie je veci si zabezpecovat vo vlastnej rezii. Prvotne naklady su velke, ale tazbu dreva by nevykonavala firma z cadce ktorej je vsetko jedno, lepsie by sa kontrolovali jednotlive cinnosti. Flexibilne by sa dali vyuzivat stroje aj ludske zdroje... ked je podmoceny teren, prerusit tazbu a mohli by sa napr opravovat altanky a pod... teraz je tazobna firma zazmluvnena, a ci je mokro alebo nie, tazi drevo. Velmi mala flexibilita... az ked je to naozaj kriticke tak sa tazba prerusi.Detto kosenie luk, naplanovane na urcite cykly, bez ohladu na to, ci je burina vysoka alebo nie...preto sa aj mnohe mestske casti snazia si udrzbu vykonavat vo vlastnej rezii (Karlovka, Nove Mesto..), lebo je to v konecnom pohlade efektivnejsie, flexibilnejsie a aj lacnejsie.

Vyhliadka na Americkom namesti je podla mna dobry napad. Ten vyhlad odtial uz cca 3 roky nie je, tam kde je pinpongovy stol, bol vyrub, ktory odokryl naozaj pekny vyhlad na Dunaj, Hrad, mesto... vyhlad ktory v lesoparku nie je. Opat je ale otazka ci to nebude zbytocne megalomansky projekt. Dalsie projekty v tej tlacovej sprave su zatial uplne scifi... v projektoch co predkladal Kutka sa to spomina uz roky, nikdy na to nenasiel peniaze ci uz od mesta alebo z roznych grantov a dotacii. Aj detske ihrisko na kamziku, fit prvky, altanok pri Kaverne na Kamziku,a ak sa nemylim aj plan na rekonstrukciu Cerveneho kriza su z penazi "poslaneckych priorit" - tj poslanci dostanu financie, ktore mozu vyuzit ako chcu, a pekne si na tom robit kampan, co vybavili pre svoju mestsku cast... Otazka vsak je, ako sa zabezpeci udrzba a straz tychto veci... za posledne mesiace sa strasne rozmohol vandalizmus, od zatretych C, popisanych smerovnikoch, zastriekanych info tabul, povyvyracanych lavickach, smetiakoch a podobne... az po rozbite mostiky na trailoch alebo zapaleny strom... Velmi vela z tychto veci prave na Kamziku a v okoli... Na partizanskej luke dobre funguje straz arealu (cez den 2 zamestnanci MLB, v noci 2 sbskari). Kludne by som to rozsiril aj na ine nastupne body do lesa. Navyse, ked sme MLB pisali ci na Kamziku sa neurobi umyvarka na biky ako je na zeleznej, odpoved bola okrem problemov s tlakom vody aj "vandalizmus"...
18.07.2016 - 09:30:01
01
taketo mam info mam zo zaciatku roka od MLB ohladom tej vyhliadky.

Prílohy:

veza.jpg
veza.jpg 142.44 KiB thumb_up0thumb_down

18.07.2016 - 09:33:04
01
jednu vežu by mohli postaviť aj na devínskej kobyle :)
18.07.2016 - 09:40:13
02
o akom moste vravite? nemate fotku?
18.07.2016 - 09:42:50
00
dreveny most, je na hlavnej asfaltke zo zeleznej pred Slivom niekde... tusim tam kde boli tie kopy hliny vedla asfaltky... fotku asi nemam.
18.07.2016 - 09:44:33
00
lapaloma napísal:
jednu vežu by mohli postaviť aj na devínskej kobyle :)


Taká 10m by stačila. To by bol parádny výhľad.
18.07.2016 - 10:07:57
00
Inak este jedna info: "Cau, obora biela skala bola rozhodnutim OU Pezinok najprv ciastocne spristupnena, a o par tyzdnov nato rozhodnutim OU Bratislava uplne spristupnena verejnosti. Rezortna ministerka bola interpelovana, je tu sanca ze toto sa stane vo vsetkych zverniciach na SVK." To je ta obora o ktorej sa co to popisalo min rok: http://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/352098-vstup-iba-pre-vyvolenych/
18.07.2016 - 10:30:32
00
Očakávam, že si už tí "vyvolení" uvedomujú nebezpečenstvo a začnú chystať cez svojho ochrancu Lebockého nejaké legislatívne protiopatrenia. S bežnými poľovníkmi som ešte nemal problémy, ale považujem za nebezpečných tých "latifundistov", čo by radi ohradili kilometre štvorcové lesa a chceli ho len pre seba.

Edit: Viď naplánovanú akciu so Zikmundom a Jamborom, kde si dokonca vyrobili tú TV reláciu, kde unisono tvrdili, že o ťažbe v MLB predsa nemôžu rozhdovať občania, ale "odborníci". A šup, už aj zrušili rozhodnutie o znížení ťažby. Oni dobre vedia, čo robia :@
18.07.2016 - 11:01:16
00
Jambor si vykopal riadne hlboku jamu :) To bude bolestivy pad..
18.07.2016 - 11:14:35
00
Ono smutne je, ze zvysovat tazbu tuzi najma sucasne vedenie MLB, ktore v tomto ide proti volebnemu programu Nesrovnala. MLB si dokonca zaplatili za takmer 1000 eur studiu ktora ma povedat ze treba viac tazit. Avsak podla tej studie by malo byt vytazenych 47% lesov na uzemi MLB lebo su podla lesnickej terminologie prestarnute... :(

Inak ono to bolo pekne naplanovane celym tym klubom (Jambor, Kacer, Cerny) zjavne uz davnejsie... tato fakturka MLB je za Maj...

Prílohy:

odborne stanovisko.jpg
odborne stanovisko.jpg 20.65 KiB thumb_up0thumb_down

18.07.2016 - 11:43:25
00
No, tak som to dal (57 km 1693m 7:18:51)

Rozalka -> Solcare -> Velka homola -> Zoch chata -> Cermak -> Hubalova -> Vysoka -> Kuchyna -> Cermak -> Velka homola -> Zomberg/Rozalka

Bola to fuska. Tri krat som spadol (2x smykol a bike na mna pri vystuope, a jeden krat bokom cez kormant) .... ale nic nie je zlomene iba poskriabane ;) .. aj bike je okey. Je to trosku viac foto tak sa ospravedlnujem.

Vyhlad na pezinok esete pred Velkou homolou

i.imgur.com

Medzi Cermakom a Hubalovou (inac paradny polna cesta)

i.imgur.com

hellwings do prava je ta obchadza tej Vysokej co iron.hide sharoval .gpx, ale co ten zakaz opustat znacenie :D

i.imgur.com

No a teraz to zacne ;). Od teho upozornenia som siel asi este 100 m na bike a potom 90% bike na rukach. Nedal sa ani tlacit. Strasne bolo vlhko, vsetko sa smykalo (korene,skaly,poda)

i.imgur.com

i.imgur.com

i.imgur.com

Ked si nedate pozor hned ste na zemi

i.imgur.com

Dalo sa aj trosku odvies na biku, ale iba trosku (to som sa uz blizil ku vrcholu)

i.imgur.com

i.imgur.com

A este kusok pred Vysokou ma strasne prekvapilo

i.imgur.com

i.imgur.com

i.imgur.com

No a konecne :)

i.imgur.com

Krasny vyhlad z tadial je

i.imgur.com

i.imgur.com

i.imgur.com

i.imgur.com

i.imgur.com

Ist dolu tiez bola riadna fuska ... tam by som potreboval este niekoho komu by som mohol podat bike ...

i.imgur.com

i.imgur.com

No a toto uz je na druhej strane Vysokej

i.imgur.com

No a potom uz sa slo celkom dobre, musel som este zosadat z biku ale dalo sa.

Z Kuchyne po zelenej na Cermak 80% bola takato prijemna cesta kde som nabral sily

i.imgur.com

Na Cermaku som trochu zmokol ale dalo sa. Potom uz iba Velka homola -> Zumberg/Rozalka po zelenej.
18.07.2016 - 16:27:15
012
pekne si dal. Hore na Vysokej som tento rok este ani nebol, nechce sa mi tam nosit bajk.

-- inak priblizne v polke zjazdu z Vysokej k Vyvratu si musel ist cez siroku lesnu cestu, to je jedna dalsia pekna obchadzka, a da sa tadial dostat k peknym skalam Tri stodolky.
18.07.2016 - 16:33:43
00
vysoka je super, ale bike je tam dost na obtiaz :)
18.07.2016 - 16:50:00
01
Paráda :y: ale zistil som že Vysokú tiež nemusím i keď som bol už pod ňou. Obídem spodom a dole po modrej do Kuchyne.. :)
18.07.2016 - 16:51:14
00
keyboard_arrow_up