Zajtra robim netypicky az od 16 tej, a teda rozmyslam co dovtedy :) Neprida sa niekto na ranny vyjazd ? Start Kamzik, niekedy o 8 mej, na trase sa dohodneme
18.07.2016 - 17:40:15
00
iron.hide napísal:
pekne si dal. Hore na Vysokej som tento rok este ani nebol, nechce sa mi tam nosit bajk.

-- inak priblizne v polke zjazdu z Vysokej k Vyvratu si musel ist cez siroku lesnu cestu, to je jedna dalsia pekna obchadzka, a da sa tadial dostat k peknym skalam Tri stodolky.


Ano pametam si tu lesnu cestu, som tam hladal modru znacku. No nabuduce ked tam pojdem tak uz pouzijem tu obchadzku ( jeden krat na Vysokej s bikom v zivote stacilo :D .) a pojdem pozret tie Tri stodolky. Dik za tip.

--------

Neviete niekto porovnat Taricove skaly a Vysoku? Ze co je tazsie prejst s bikom?
18.07.2016 - 20:03:47
00
Išiel som s bajkom oboje. Ani jedno by som už s bajkom opäť nešiel (doslova).
18.07.2016 - 20:06:09
00
root_0x54 Asi mas na mysli, kde sa lepsie nesie bike. Isiel som nedavno oboje ale peso a neviem si predstavit ist tade s bikom na chrbte.


Naposledy upravil p1sta dňa 18.07.2016 - 20:59:47, celkovo upravené 1 krát.

18.07.2016 - 20:47:21
00
root_0x54 Ty si niesol bike na Vysoku :-O Isiel som tade vcera na peso a aj tak som mal v tom klzku dost. A to si siel dole stale po modrej, aj cez to korenovy koberec ?
18.07.2016 - 20:54:02
00
hellwings , presne tak po modrej. Na tych korenoch sa dost smykalo. Tam som preletel cez kormant ked sa smyklo predne koleso, a potom ubrzdit ten bike to bolo ako keby som chcel stisis diveho kona. Ale nebanujem.
19.07.2016 - 08:23:35
01
phobus napísal:
Ano pametam si tu lesnu cestu, som tam hladal modru znacku. No nabuduce ked tam pojdem tak uz pouzijem tu obchadzku ( jeden krat na Vysokej s bikom v zivote stacilo :D .) a pojdem pozret tie Tri stodolky. Dik za tip.
--------
Neviete niekto porovnat Taricove skaly a Vysoku? Ze co je tazsie prejst s bikom?


Pozeram, ze ta turisticka na Vysoku od Hubalovej uz vyzera dost biedne, kedysi to bolo skoro bajkovatelne smerom dole (nie pre mna :lol:) .. porovnanat to uz neviem, su to roky (asi tak 8, co som tade siel), v kazdom pripade smerom na Hubalovu musis bajk nosit na Taricovych, tlacit sa neda, ale smerom dole (na sever) je to imho horsie ako Vysoka, hlavne ak si v tretrach a za mokra ee, same sutraky a diery v nich, nie siroka pohodlna cesticka ako z Vysokej :lol: .. ale podla mna, ak sa pytas na porovnanie, tak existuje jedina odpoved. Vyskusat a napisat dojmy. Kazdopadne, ak to s bajkom na pleci prejdes hore aj dole a nebude sa ti to zdat nejake komplikovane a nanic, tak si pripraveny na cykloturistiku po Slovensku :lol:
19.07.2016 - 08:40:46
01
lto napísal:
.... hlavne ak si v tretrach a za mokra ee ....


No smykalo sa to aj ked som nemal tretry. Neveim si to predstavit v nich. Ked este pojdem na take nieco musim pribalit/kupit nieco taketo http://www.bike-discount.de/en/buy/shimano-sh-xm9-mtb-touring-shoes-454072/wg_id-622 :D
19.07.2016 - 09:07:44
00
root - mozes tie taricove vyskusat, snad prezijes bez ujmy :) ak vsak len hladas co najrychlejsiu obchadzku, tak uz roky jazdime cez oboru - na Hubalovej je uz trvalo otvorena brana, ides stale po ceste rovno dalej, a na severnej strane potom prelezies cez dieru v plote, ktora je vedla zihlavy asi 20 metrov juzne od tamojsieho rozpadnuteho rebrika.

Prílohy:

obchadzka cez oboru.gpx [1.57 KiB] Zobraziť na mape

19.07.2016 - 09:44:29
01
iron.hide a toto nefunguje.? Ja som minule skončil hore na P. Uhliskach ale´dalej ako je naznačené som nešiel.

Prílohy:

Panske Uhliska.gpx [1.78 KiB] Zobraziť na mape

19.07.2016 - 10:01:52
01
tak pokial tam je dierka v plote, tak asi ano. Ale to fakt netusim, tadial po cervenej som siel len kedysi davno peso. Uz je vsak natrvalo otvorena brana (teda aspon vzdy ked tadial idem, tak je otvorena), tak netreba vymyslat nic ine.
19.07.2016 - 10:06:00
00
phobus napísal:
No smykalo sa to aj ked som nemal tretry. Neveim si to predstavit v nich. Ked este pojdem na take nieco musim pribalit/kupit nieco taketo http://www.bike-discount.de/en/buy/shimano-sh-xm9-mtb-touring-shoes-454072/wg_id-622 :D

To vyzera, ako nastupca MT91, ktore pouzivam, podrazku ma rovnaku, s nou sa da (skoro) aj turistikovat bez bajku. V nich to uz nie je problem, az na bajk, ktory musis nosit a prevlacovat cez rozne konare a zihlavu, ktore tam asi bude teraz dost :D
Ta trasa, co si dal, tak neviem o tom, ze by tam bola diera a nasledna cesta dole byvala kedysi neprejazdna, nema to zmysel, ale ak silou-mocou chces cez Uhliska, tak viz. obrazok. Spojnica cervena-lesna cesta je niekedy krasny vyjazdeny chodnik, niekedy je tazsie ho najst, podla obdobia .. to dalej je siroka sotolinova lesna cesta a dalej asfaltka, hore potom aj po modrej, ale ta byva rozbita.
Myslim, ze existuje este prepoj z tej lesnej cesty na cervenu naspat na Horny Vrch, co by mohla byt obchadzka toho najhorsieho useku Taricovych, videl som tam chodnik, ale nemam preskumane.

iron.hide: praveze treba, podla toho sa pozna expedicny typ bikera :lol:

Prílohy:

a22.png
a22.png 411.22 KiB thumb_up0thumb_down

19.07.2016 - 10:52:32
02
ked som tam teraz bol, tak som videl viacero spojok medzi tou zelenou obchadzkou na tvojom obrazku a medzi cervenou znackou. Len vacsinou boli kolmo na vrstevnice.
19.07.2016 - 11:03:57
00
Zaujimave, ten plot som tam videl, a podniknem nejaku prieskumnu expediciu ;)
19.07.2016 - 11:20:01
00
4 vrstevnice to je v podstate cista rovina :D
19.07.2016 - 11:55:19
00
keyboard_arrow_up