Zdravím,
Dnes som precenil svoje schopnosti. Ohol som prehadzovačku aj s patkou. Prehadzovačka je Shinano Deore. Bicykel CTM Delta 2.0 2015. Prehadzovačku som silou vyhol mierne naspäť, aby som sa dostal domov, ale neradí správne. Je ohnutá do vonkajšej strany. Chcem sa spýtať, či by sa dala nejako opraviť (ohnúť) napríklad vo zveráku a zároveň aj patka alebo je potrebné kúpiť druhú a či by ste neboli takí dobrí a niekto mi sem nepostol fotku z vrchu ako je tá prehadzovačka ohnutá v origináli (aj s prevodníkmi aby to bole dobre vidno). Reťaz je po takejo nehode nutné kúpiť druhú? Články sú mierne zdeformované po stranách.
Vopred ďakujem za odpoveď
24.07.2016 - 22:08:51
00
Foto by si mal dať ty, nech vieme, čo je poškodené. Najčastejšie sa ohne iba pätka (dá sa vyrovnať vyklepaním na rovnom povrchu a doladiť prípravkom na rovnanie), v horšom prípade sa zohne aj ramienko prehadzovačky.
Ak nie je nič zlomené, dá sa to narovnať.
Ramienko prehadzovačky (spojnica kladiek) by malo byť rovnobežne s pastorkami kazety.

Reťaz by sa nemala poškodiť, to si vieš skontrolovať, či pri točení kľukami dozadu ide hladko po pastorku, alebo sa na niektorom mieste divne ohýba, zle sadá na zuby a podobne.
26.07.2016 - 17:12:32
00
Ja som to tiež raz ohol, rovnako som to silou vrátil naspäť a asi o mesiac sa mi to zlomilo v tom mieste ako bol ten oslabený... radšej to vymeň v servise...mňa to vyšlo do 50e
26.07.2016 - 19:25:25
00
SURNE !
Caute, surne zhanam patku No.21 + skrutku na Grand Canyon CF 7.9 2015,
v sobotu mam preteky a mam ju zlomenu.
Vdaka za akukolvek ochotu.
0903246427
28.07.2016 - 15:40:23
00
keyboard_arrow_up