V poriadku,dakujem
22.07.2016 - 10:48:51
00
backyfx napísal:
Nemeni sa posun prehadzovaca prave v zavistlosti od radenia? Prehadzovac nema presne zarazrky o kolko sa posunie. Je tam jedna pruzina ktora pusti prehadzovacku od-do...
radenie posuva lanko, lanko posuva rameno prehazku, lenze lanko a rameno prehazky su prepakovane a pakovy pomer na 9sp a 10sp nie je ten isty - v pripade MTB. Samozrejme, keby vyrobca 10sp radenie robil tak, ze by sa lanko posuvalo len o malinko menej, tak aby sa pokryla mensia roztec pastorkov, tak by to fungovalo. Lenze oni schvalne spravili to, ze zmenili pakovy pomer na prehazke a tym padom posun lanka je iny, ako by bol potrebny , aby 9sp prehazka fungovala na 10sp. Dovod je myslim celkom zjavny :lol: .. aby si si musel kupit novu prehazku. Ale v pripade Shimana vidim skor posun k lepsiemu (dovtedy tvrdohlavo odmietali mtb realitu) je skor dovod ten, ze 9sp mal pomer 2:1 pre lanko a novsia, 10sp je uz skoro 1:1 (co je asi 1000x lepsie, viz. stare 9sp radenia sram vs shimano) .. ono teoreticky upravit by sa prehazka mozno dala, ale bola by to asi celkom brutalna uprava.
Co funguje (po malej uprave) je radenie 8 alebo 9sp SRAM so Shimano 10sp prehazkou, to sa robi kvoli spojke na prehazke, viz. http://www.pinkbike.com/forum/listcomments/?threadid=148662
22.07.2016 - 11:14:40
00
9sp sram radenie + 10sp shimano prehadzovac je video aj na Sterba bike na YT tak kto potrebuje nech si najde :)
22.07.2016 - 11:34:05
00
lto napísal:
radenie posuva lanko, lanko posuva rameno prehazku, lenze lanko a rameno prehazky su prepakovane a pakovy pomer na 9sp a 10sp nie je ten isty - v pripade MTB. Samozrejme, keby vyrobca 10sp radenie robil tak, ze by sa lanko posuvalo len o malinko menej, tak aby sa pokryla mensia roztec pastorkov, tak by to fungovalo. Lenze oni schvalne spravili to, ze zmenili pakovy pomer na prehazke a tym padom posun lanka je iny, ako by bol potrebny , aby 9sp prehazka fungovala na 10sp. Dovod je myslim celkom zjavny :lol: .. aby si si musel kupit novu prehazku. Ale v pripade Shimana vidim skor posun k lepsiemu (dovtedy tvrdohlavo odmietali mtb realitu) je skor dovod ten, ze 9sp mal pomer 2:1 pre lanko a novsia, 10sp je uz skoro 1:1 (co je asi 1000x lepsie, viz. stare 9sp radenia sram vs shimano) .. ono teoreticky upravit by sa prehazka mozno dala, ale bola by to asi celkom brutalna uprava.
Co funguje (po malej uprave) je radenie 8 alebo 9sp SRAM so Shimano 10sp prehazkou, to sa robi kvoli spojke na prehazke, viz. http://www.pinkbike.com/forum/listcomments/?threadid=148662

robil som podobnu upravu na 9sp prehadzovacke, lebo som chcel mat 10sp inverz. natrapil som sa s tym veru poriadne, ale nikdy to dokonale nefungovalo, vzdy mi to na jednom ci dvoch prevodoch strielalo.
funguje 9sp prehadzovacka sram s 10sp mtb radenim od shimana. toto funguje perfektne, mozno aj lepsie ako so shimano prehazkami. akurat 9sp sram su obmedzene na 36z kazetu, vacsiu vraj nepoberu.
este by podla netu mali fungovat 9sp prehadzovacky shimano s 10sp flatbar cestnym radenim shimano, ako je sl-r770 ci 780. ale tam vraj nefunguje mtb predny salter, treba to vraj skombinovat s cestnym, neviem, neskusal som.
27.07.2016 - 22:50:07
00
Mozem potvrdit co pise lto ohladom kombinacie 9spd SRAM radenia a 10spd Shimano prehadzovacky. Jazdil som 9spd SRAM X9 Trigger radenie, 9spd SRAM PG950 11-34z kazetu, 9spd SRAM PC971 reraz a 10spd Shimano SLX Shadow+ s podlozkami. Chcelo to akurat par minut ladenia pred a po prvej jazde a potom uz neboli ziadne problemy. Dokonca aj s NW prevodnikom ako 1x9 sli bez problemov radit aj krajne pastorky.
28.07.2016 - 10:43:23
00
potkanX napísal:
este by podla netu mali fungovat 9sp prehadzovacky shimano s 10sp flatbar cestnym radenim shimano, ako je sl-r770 ci 780. ale tam vraj nefunguje mtb predny salter, treba to vraj skombinovat s cestnym, neviem, neskusal som.


hej, toto funguje, bud s flatbar alebo normalnymi cestnymi pakami :) co sa tyka predneho, na 2x nie je problem vdaka dorazom, ale 3x asi bude problem
28.07.2016 - 12:39:46
00
DzejPii : vies napisat aj aku hrubku podlozky mas ? Na nete som nasiel , ze ide o tusim 2.5mm ? Ci naozaj tolko, alebo si nasiel lepsi rozmer. Ja mam prehazku pripravenu, ale este som sa k tomu nedostal, ale budem musiet, lebo mi uz chcu odobrat bajk za nejazdenie :rofl:
28.07.2016 - 15:49:58
00
lto napísal:
DzejPii : vies napisat aj aku hrubku podlozky mas ? Na nete som nasiel , ze ide o tusim 2.5mm ? Ci naozaj tolko, alebo si nasiel lepsi rozmer. Ja mam prehazku pripravenu, ale este som sa k tomu nedostal, ale budem musiet, lebo mi uz chcu odobrat bajk za nejazdenie :rofl:

Treba tam dat 6mm. V tomto videu to chalan ukazuje:
https://www.youtube.com/watch?v=3skNCidHf00
28.07.2016 - 21:45:06
01
keyboard_arrow_up