phobus napísal:
No to asi ano. No mohol by som tam byt od 10:30 asi do 14:30. Prisiel by som autom len musim pozriet kde parkovat. Ty by si siel?


Fuuu, to je moj krasny pracovny cas. Ze lanovka vtedy nejde ani netusim :) cast sa da urcite vyslapat a opakovat si jeden dva skoky nieje problem aj bez lanovky. Jazdim z petrzalky a BKtrail mi je daleko, preto som myslel hlavne na blue trail.
14.08.2016 - 20:56:03
00
My sme dnes s kamarátom Janom opáčili Pajštún Trail. Pecka.
https://www.strava.com/activities/675900427
On dával aj niektoré tie veľké dvojáky, ja na to nemám gule :D
Video z jedného:
https://www.facebook.com/jakub.kondrcek/videos/10202067969657316/?l=7339809575633615008
14.08.2016 - 21:00:50
04
peterecek napísal:
suhlasim ja som sa ucil na BK ... mam vsetko naskakane do dopadu...vacsinu aj za :) ... a myslim ze blue trail je technicky strasne narocny omnoho viac ako bk...takze ja odporucam bk


Niesom ziaden profi, ale ked idem nieco prvy krat a nevidim za skok, tak sa donho ani nepustam - to je na BK dost casto. Blue trail ma mozno technickejsie pasaze, ale ide z kopca, takze viackrat vidim kam dopadam oproti BK. Rychlost na Bluetriali mozes mat hocijaku a usek prejdes, na BK padnes do jamy ak si sa dostatocne nerozbehol. Nepisem o kazdom skoku co tam je, ale nechcem aby sa niekto ucil na kazdom skoku ktory tam najde.
14.08.2016 - 21:02:28
00
BAJurajK napísal:
Fuuu, to je moj krasny pracovny cas. Ze lanovka vtedy nejde ani netusim :) cast sa da urcite vyslapat a opakovat si jeden dva skoky nieje problem aj bez lanovky. Jazdim z petrzalky a BKtrail mi je daleko, preto som myslel hlavne na blue trail.


Jaj tak nic. Pojdem asi na bk trail teda potom ako tu citam skusenosti ostatnych.
14.08.2016 - 21:03:38
00
egze napísal:
A keby tam v zakrute trafis bajkerov co slapu hore kopcom vedla seba ? V lese nejazdime sami. Moje zakladne pravidlo je take ze stale idem tak rychlo aby som stihol zastavit keby sa nieco za rohom objavi - rodinka s detmi a psami etc. Min tyzden som sa bavil so starsou XC tetou na zaciatku cerovky ze ona to uz nejazdi odkedy ju tam v zakrute odstrelil z trailu nejaky napichany stravar ze nech si dame pozor. Just saying.

1. jazdit vedla seba sa nesmie ani na cyklochodniku.
2. jazdim priblizne tak ako hovoris. nech ale hodi do mna prvy ten kamenom, kto dole kopcom ide ako pokakany a nikdy to nepustil. cakat auto v protismere na tomto mieste by som zrovna necakal. moj bike nie je downhill ale hardtail, tie rychlosti ziadne velke nie su a ten teren aj musi byt primerany ked uz. brzdy su 180mm.
3. je to v CHKO, civilne auta tam nemaju ani co robit, ked bude v meste rezidencne parkovanie, bude sa parkovat v CHKO?
4. na singletracku som prvy co v protismere sa uhne tomu druhemu, ak ide niekto rychlejsie detto. vlastne ani neviem ci som so svojim obycajnym hlinikovym hardtailom niekoho na singletracku obehol. napichani maju kvalitne celoodpruzene karbonaky.
5. ries podstatu a nevymyslaj si a nedomyslaj si. ries co vidis nabuduce.
14.08.2016 - 21:16:54
01
root_0x54 ak budeš chcieť niekedy cez týždeň vybehnúť v normálnych popracovných hodinách na BK Trail, viem sa ti povenovať a čo-to vysvetliť ohľadom skokov.
Aj tak však všetkým skákania-chtivým odporúčim nejaký Bike kemp alebo Školu jazdenia kdekoľvek na SK, lebo tam ti dajú správne základy a nebudeš sa musieť k tým základom vracať, keď zistíš, že niektoré skoky sú už technické a ty na to nemáš skill. Ale zišiel by sa fakt nejaký dobrý KEMP aj tuná v okolí BA (kto viete kde bývajú v MK kempy tak odporúčte, ja neviem o žiadnych)

A čo sa týka oboch trailov, podľa mňa OBA sú určené aj pre začiatočníkov, veď čo na BKTraili nechceš skákať pekne obídeš a dokonca pri tom nestratíš ani flow. Blue trail vieš tiež prejsť pomaly, ale tam to závisí dosť na tvojej rýchlosti - ak viac pridáš a ideš prirýchlo tak preletíš a môže ti byť jedno, že vidíš dopad, keď ideš cez predné koleso. A to sa tam už vytrápili alebo skôr popadali aj skúsenejší, čo lietajú cestné gapy na Pajštúne :). Blue trail vie pekne vytrestať, BKTrail je skôr taký typický "vyber si čo dokážeš". A veľa skokov na BK Traili sú strašiaky, to mi mnohí potrvdia, len to chce odstrániť ten blok v hlave. Takže hor sa do skákania!
14.08.2016 - 21:45:04
06
Dublinboy pekne povedane mas odomna páčik :D
14.08.2016 - 21:48:04
01
My, čo sme doskákali, dnes 90 km a cca 1700vm po MK, Klokočiny, na Babe obed, pekný Slnečný trail, Medvedie údolie ako bonus, BK, Maly Slavín a domov. Troška teplo, ale inak pekný vyjazd.

Prílohy:

Komentár súboru: Pod Somárom.
image.jpeg
image.jpeg 640.19 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Klasika...
image.jpeg
image.jpeg 371.62 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: Slnečný trail, Brudy.
image.jpeg
image.jpeg 716.95 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: Slnečný trail, Walec.
image.jpeg
image.jpeg 649.74 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Slnečný trail, Vukie.
image.jpeg
image.jpeg 465.72 KiB thumb_up1thumb_down

image.png
image.png 1023.25 KiB thumb_up0thumb_down

14.08.2016 - 22:16:00
013
Za mna na ucenie blue trail, netusim co vymyslate. Viac lavic na kratkom useku za sebou, prirodzeny odpal, ziadna diera = menej sa nadres a mozes toho za kratsi cas poskusat viac. Oproti bk to nie je vobec technicke, plynula dialnica. Nie je o com.

V MK robievaju kempy chalani z kolieska na pajstune. Neviem ale ci to este funguje.
14.08.2016 - 22:17:35
00
Dublinboy dobre napisane. Ja sa ti ozvem teda. Len tento tyzden od utorka robim do 18:00 az do nedele. Ale ozvem sa nabuduci tyzden. Dik za ponuku.
14.08.2016 - 22:24:36
00
No mne príde BK viac prirodzenejšie na učenie ako blue trail. Na BK to je presne ako píše Dublinboy, pustíš to a ides. Na blue trail to pustíš a rozbijes si tam hubu akurát :)
14.08.2016 - 22:43:34
01
Tak je rozdiel pustit sa a ucit sa, vsakze. Na BT vies ist na to postupne, najskor pomaly a vsimat si ako sa sprava bajk vo vzduchu. Vies zrychlit, spomalit, pretlmit i odrazit sa a opat si vsimas co to s tebou na bajku urobi. Vsetky lavice su tam rovnake a lisia sa len vo velkosti, takze su maximalne predvidatelne. Nemoze sa ti stat ze nedoskocis, zaroven tie co su kratsie su stavane pred zakrutou, takze prirodzene tam zaciatocnik nenaberie rychlost aby lavicu preletel. BKT je skor na ucenie sa inych veci a o malicko pokrocilejsich skokov pri ktorych zistis ze sa nelisia od tych co su na BT.
Priznavam, skakat ani jazdit moc neviem ale takto mi to prijde, ze ak idem skakat ako zaciatocnik tak idem najskor na BT a az potom na BKT.
14.08.2016 - 23:18:20
02
Najlepšie každý urobí keď pôjde a vyskúša a uvidí sam


Naposledy upravil Henry33 dňa 14.08.2016 - 23:39:14, celkovo upravené 1 krát.

14.08.2016 - 23:20:54
00
Snad to nebolo mne
14.08.2016 - 23:26:54
00
Hosť napísal:
Snad to nebolo mne

Upravil som to aby to nebolo zle pochopene ;)
14.08.2016 - 23:40:31
00
keyboard_arrow_up