Dublinboy tusim sme sa videli v piatok okolo 18:00 na zaciatku TBK1, ja som tam cakal na kamosov... ty si tam tocil TBK1 dokola :) btw kym som tam cakal tak po zvaznici od asfaltky pricupital zajacik, ked si ma vsimol tak na sekundu zastal a potom fical dalej, v soku som ale zostal ked odbocil na trail BK a daval to pekne cez klopky :) som si myslel ze sa mi sniva alebo co :) enduro zajac :)
21.08.2016 - 10:40:06
06
iron.hide napísal:
Hm pekne, ja som na Pajstune nebol odkedy funguje Pajstuntrail. Asi by som tam mal zajst, ale proste ten trail je lepsi.
Inak co dnes vecer bolo v Raci? Hucalo to na cely les, celu cerovku som to pocul


nepovedal by som že lepší... skôr iný :) lebo zjazd do borinky je zase extrémne strmý, ale sú tam zábavné korene, nejaký ten zvalený strom ktorý sa dá skočiť... :)
21.08.2016 - 11:02:20
00
hm kde je ten zjazd "extremne strmy"? :tmi: okrem prvych 20m este na hrade je to bezne co clovek najde aj inde..
dneska rano som to este aspon 1 hod stihol nez sa uplne rozprsalo xcelkom dobra teplota a len jemne mrholenie..a samozrejme ze vytrepanie sa na uplnej kkcine. v malej rychlosti..na veci co clovek isiel 100x
21.08.2016 - 11:15:57
00
pri bežnom pojazde kolko takých strmých a dlhých zjazdov v karpatoch máš? má to 700metrov s priemerným klesaním -19,9% a maximum -27,1% ;)
21.08.2016 - 11:50:14
00
bystricke modra, zelena smer draci hradok.. kamenak.maly kamenak.a ito by ti dal aj viac..
21.08.2016 - 12:10:53
00
ešte raz...pri bežnom výjazde ako často jazdíš takéto zjazdy? lebo teda ja pri svojich bežných tréningových okruhoch takéto pekné strmé zjazdy veru nad pezinkom nemám...99% skôr rýchle zvážnicové zjazdy...

ja nehovorím že také strminy tu niesu...ale že niesu zase nakaždom rohu...
21.08.2016 - 12:13:54
00
misopetrovic : zas tak moc strmy nie je, ak myslis po cervenej do Borinky, lebo som to dal na bajku hore :lol: .. az po ten strom, co tam je za zvaznicou, tmax to tusim dal az po hrad, tou vedlajsou bocnou cestickou. Ale zjazdik je to pekny. Ak chces strmy zjazd, to musis vedla na Draci hradok a po chrbate hrebena dole na asfaltku. Ten som este nedal, co mi vlastne pripomenulo, ze sa tam mam dotrepat na niecom, s cim to snad budem schopny dat. Ale po vcerajsku som si daky neisty, ci sa radsej nemam dat na turistiku :?:
21.08.2016 - 12:18:02
01
nejaky aspon raz na vyjazd.. a nad pezinkom to tak nepoznam takze neviem posudit tam len viem ze vysoka ma tu jednu stranu strmu.. ja nevravim ze to nie je strme len to extremne je trosku prehnane slovo na ten pajstun ;)
21.08.2016 - 12:18:56
00
misopetrovic : sak byvas pod Velkou Homolou a nic strme tam nejazdis :o ? Hmm, idem asi otvorit mapu :^) :^)
21.08.2016 - 12:19:30
01
hovorím o tomto úseku, neviem po akej značke to ide :)

áno skalnatá je z jednej stramy tiež pekne strmá ale je to kratšie :) to extrémne bolo v zmysle že pri bežnom výjazde v karpatoch na XC bajku jazdíš zvážnice ktoré sú skôr rýchle ako strmé.. a pajštún mám rád práve kôli tomu že je hodne strmý... :)

Prílohy:

pajštún.jpg
pajštún.jpg 129.88 KiB thumb_up0thumb_down

21.08.2016 - 12:24:49
00
Ano, sak cervena, po korenoch. Ale inak mas asi pravdu, jeden strmsi je Kamenak, ale ten je kratky. V oblsti Homole nist, potom uz len Klokocina ale to je tiez zosup po sotoline ala Krvava vo Fatre, dalej Vysoka, to je tiez podobne, az dalej je to pekne, ale nie tak strme. Asi take pekne, jazditelne, dlhsie a strme je modra z Kukly smer hrad.
Je potom este nieco v Strmine, ale na teleskopku :lol: .. a este Skalnata, ale to je kratky chodnik a potom drbnuta zvaznica, aj ked strma.
21.08.2016 - 12:29:56
00
neviem ci to gps je take presne ako to meria tie % lebo ked si vyklikam mapu cmaps (paloTT) niektore useky mi napise aj 45%.. al euz prestalo prsat tak snad sa bude dat ist znova na bike :)
21.08.2016 - 12:32:13
01
presne toto som chcel pvoedať že čo sa strmosti/dĺžky týka tak naozaj takých vela nieje, a k tomuto je aj pekná trasa..cez somára na košariská a odtial na pajštún je to v podstate skoro bez rozdrbaného úseku od lesákov :)

každopádne užívajte nedelu na bajku kto môžete :y: ja kysnem v robote :/
21.08.2016 - 12:42:22
00
nameless_one napísal:
Dublinboy tusim sme sa videli v piatok okolo 18:00 na zaciatku TBK1

Hej stretli :) a ten zajac normálne sedel na začiatku TBK1 keď som to točil, ani si ma nevšímal.
Sedím na obede práve a chystám sa aj dnes na TBK, tak hádam to nie je úplne mokré a nejazditeľné. Veď dám report. :)
21.08.2016 - 12:47:57
01
Ohladom strmosti v okoli PK, co som zatial pobehal sa mi zda najzabavnejsia Klokocina a najstrmejsia Skalnata. Samozrejme do toho neratam Vysoku, lebo tam som musel niest.
21.08.2016 - 16:01:25
00
keyboard_arrow_up