Tak to veru spravnu velkost nemas, lebo ta sa neurcuje podla sedlovej trubky /ako si mysli vela ludi/, ale podla toptube, resp. efective top tube, alebo top reach. Ale jedina moznost je, ze si proste zozenies daky 120mm predstavec za 10-15e (asi ich bude v bazare dost) a budes skusat. Inak to nezistis, leda ak pojdes na specializovane vysetrenie, kde zaplatis vela-vela euracikov a aj tak z toho vela mat nebudes.
Ale teda , ak jediny problem je, ze sa ti zda, ze prenasas vahu na zadne koleso, tak to by som asi neriesil :) Ci mas s tym aj iny problem ?
08.09.2016 - 20:00:17
00
Velkosť rámu isto správna je, mám 175cm, túto veľkosť M odporúčaju do výšky cca 180cm. Či nie je problém v tom,že mám krátke nohy a dlhé telo / inseam 79,5cm/ Asi skúsim ešte vyhodiť spod predstavca taký cca 2cm konus a nahradiť ho niečim nepatrným a asi sa zmierim s tým že poloha sedla vyzerá blbo:)
08.09.2016 - 20:07:50
00
Aha .. nekonfekcna velkost :) .. ale i tak plati, ze potrebujes byt spravne nastaveny na top tube a ked mas kratsie nohy, tak proste das nizsie sedlo. To je problem, ktory tie tabulky velmi neriesia. No a potom je tu dalsia vec a sice sposob jazdy, na AM/EN a ine je lepsie inak, ako na dlhsie pojazdy po rovine , najazdenie v stoji , a pod. .. a zalezi od typizcaie ramu na co je urceny.
Ale inak vyska sedla, predozadny pohyb sedla, vyska riaditok .. to treba vyskusat a najst najlepsi. Mozno pomozu aj sirsie rajdy .. tazko radit. Idealne byva fakt len asi na vlastne kozi skusat, tj. zaobstarat si aj (lacne) komponenty ako rajdy a predstavec a skusat. Aj to, ze uberies podlozky, ci pridas, resp. das rajdy s vyssim stupanim. Ladenie posedu k vlastnej spokojnosti nie je uplne easy .. a ked clovek jazdi viac a nie zavodne, tak je to ako vyber turistikych topanok :D
08.09.2016 - 20:17:19
00
To je pravda. Jazdím aj cesťáčik,tam je offset sedlovky 25mm a tento problém nemám. Cesťák je pekne proporčne vyvážený,110mm predstavec,žiadna podložka pod ním,sedielko v strede.

Začínam mať pocit,že asi som narazil na problém 29erov, že jednak majú vysoký predok a tak isto môže nastať tento problém so sedlom,ako mám ja, veď aha :

http://sedla.heureka.cz/fizik-thar-29er-kium/specifikace/#section
08.09.2016 - 20:32:01
00
Ajo, no 29er ano.. maju vyssie vsetko vpredu .. co som skusal jeden bajk, tak mal negatvne rajdy dokonca (nie hore ale smerovali dole), co mi moc nesedelo. A co vidim v poslednom case, tak presne to -17stupnov ponukaju v predstavcoch. S 29er nemam skoro ziadne skusenosti, takze ak mas pocit, ze tych -17 stupnov pomoze, tak akurat mozem povedat, ze dost mozne to citis dobre!
08.09.2016 - 20:51:29
00
Peticia!!!!
Kto je za zachovanie rovnovahy na tomto fore, nech adresuje otazku o prispevkoch na Jezus.
V opacnom pripade hrozia neprijemnosti :(

romax
katko
zihadlo 5
tmax
help :)
08.09.2016 - 21:03:15
00
O čo ide?
08.09.2016 - 21:23:54
00
Nechapem ani ja
08.09.2016 - 21:28:29
00
raver ,k tomu dychaniu ,len som podotkol ze sa da dychat naraz aj ustami aj nosom ,comu prave naplast pomaha pretoze tvoj prispevok naznacoval ze s naplastou dychas len nosom a suhlasil som s tebou ze ustami je objem vacsi ako nosom ,ale preco nevyuzit oba? vacsi objem vzduchu viac kyslika atd ...ked som behaval na dovolim si tvrdit ,aj na tu dobu a to bola vacsia vseobecna vykonnost, na solidnej urovni, dychal som tak ....a bolo to lepsie...

bavime sa o "mizivych" percentach v pripade objemu vzduchu a tym aj ostatku kyslika pre mozog a v pripade nosa a jeho "chladenia" mozgu-hlavy prudenim vzduchu este mizivejsich a toto bolo myslene viac ako zart (tu sa samozrejme,podla poslednej mody fora hned niekto zadrapne) ,ale ked vyhravaju desatiny ci stotiny sekundy ci kazda sekunda ,alebo ides vytrvalostny vykon ,tak kazde percento ti pomoze vyhrat,ci podat lepsi vykon.....
a ze hlavou sa vylucuje k pomeru tela vela tepla a vplyv prehriatia a nedokyslicenia -unavy na pozornost a reakcie....

ale skoda tu aj nieco pisat ,kazdy sa, len chyta blbovin....(ne)rozumie len to co chce a utoci aj ked nema preco
08.09.2016 - 23:04:33
04
este si si nezvykol ze mtbiker zacina byt pomerne dobra zumpa?
09.09.2016 - 06:47:51
00
... pred nejakým časom som tu dával link na Kulhavého bike, tak ešte aj Schurter´s bike (aj keď až nie tak úplne)...
http://cestovani.idnes.cz/test-horskeho-kola-scott-spark-900-olympijskeho-viteze-nina-schurtera-12e-/na-kolo.aspx?c=A160906_223846_na-kolo_ptp
09.09.2016 - 06:57:48
00
používali sme to aj my na pretekoch na lepší priechod vzduchu, ono sa to predáva v lekárňach, /aspoň v ITA/ a vraj to vymysleli pre tých čo moc chrápu.V taj páske je plastový pásik a on pri prilepení cez nos sa snaží vyrovnať a tým pádom otvorí viac ten priechod nosa, ale musím sa priznať, že to funguje super... o čom svedči náš titul majstrov europy na 2km :muscle: :y:
no musel som nás pochváliť veď málo kto pozná dračie lode http://dracielode.sk/
09.09.2016 - 07:05:52
01
V ktorom roku ste to vyhrali? Kedysi som dračiu loď kormidloval aj závodne, ale to už bude aj cez 10 rokov a potom som to prestal sledovať
09.09.2016 - 07:46:33
00
canopus napísal:
este si si nezvykol ze mtbiker zacina byt pomerne dobra zumpa?

veru, vznikaju tu temy ako status, elektrobicykle, ciselna postupnost .... ;)
09.09.2016 - 08:55:33
08
Ako sa to hovori? Zlodej krici chytte zlodeja? :D
09.09.2016 - 09:13:57
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up