najlepsie vyskusat :) pre niekoho to moze byt prilis strme a rychlo a nizsie rozbite..pre ineho dialnica :)
12.09.2016 - 21:48:33
00
mihallko napísal:
Sorry, ale na povozenie to pre uplneho zaciatocnika nieje. Ked idu prvy krat a sami, nech idu radsej na rovnejsie traily. Inak ich to zbytocne moze odradit. Po rovine kedykolvek mozu ist skusit aj zjazd, no po zjazde sa uz do lesa nemusia vratit.. (Zacinam si zniet senilne :D)


Asi to je senilnejsie co uz ;). Moja zenuska s HT, ktora nevie vyhodit ani koleso na obycajny obrubnik a vzdy zosadne, si podobne traili ako je bluetrail da v pohode. Pekne vynici gumicky na v-breakoch, pride o hodinu neskor dole ako ja, ale je v pohode a kludne povie ci to nedame este raz. Ja aspon stihnem pivo dole dat kym sa ona dovali ;)
12.09.2016 - 21:52:03
04
OkiGraphics Pre začiatočníka by som ani ja BT veľmi neodporúčal. Pekne pomaličky sa to samozrejme dá ísť a skúsiť si to smelo môžte, ale asi si to veľmi neužijete a určite si jazdu viac vychutnáte na rovinatejšom trailíku. Tiež to tam so mnou prvýkrát hádzalo na bicykli, ako so špinavou handrou vo vedre :) a pre malú inšpiráciu, tu je pár trailov.
12.09.2016 - 22:05:21
00
Rozmýšľam o tom, čo som napísal a nejako som zabudol, že ako som Blue trail jazdil s mojim vtedy ešte 5 ročným synom, ktorého by som na niečo čo by ho mohlo ohroziť nepustil.

Po nejakej základnej príprave na dovolenke v horách sme to išli a dal to celé na brzdách a spokojne 3x po sebe. Bolo tam jedno miesto kde som mu prvý krát kričal aby to pustil a on sa bál, tak padol, ale keď sme prišli dole, tak chcel ísť ešte raz.

Klopky tam sú pekné široké ktoré sa dajú obísť vnútrom, skoky sú s lavicami, takže aj my prízemnejší nemáme problém.

Možno by som doporučil postup ako som urobil ja - choď tam prvý krát sám a najlepšie zhodnotíš, čI to tvoja polovička zvládne alebo nie.

PS: tlačiť dole kopcom nieje hanba- vždy lepšie ako sa rozbiť.
12.09.2016 - 23:05:30
04
mihallko napísal:
Na ucenie basic skills pokial ste este na ziadnom traili neboli Vam odporucam Patbojara, popripade vrchnu cast trailu Biely Kriz :)

BK , OK ale na päťbojárovi okrem točenia kľukami do kruhu sa nič nenaučíš. A to nie preto že by bol zlý, ( mám ho fakt rád) ale tie nuansy kedy pupmnúť a uvoľniť, začiatočník nepostrehne.
13.09.2016 - 00:19:54
00
Veľmi pekne ďakujem všetkým čo sa ozvali, či už tu, alebo v súkromných spravách, takú ochotu som fakt nečakal :) Určite pôjdeme kuknúť na toho päťbojára, a blue trail si asi tiež pozrieme, uvidíme, koľko toho postíname,resp. zvládneme :)
13.09.2016 - 08:01:05
00
NorbiK napísal:
BK , OK ale na päťbojárovi okrem točenia kľukami do kruhu sa nič nenaučíš. A to nie preto že by bol zlý, ( mám ho fakt rád) ale tie nuansy kedy pupmnúť a uvoľniť, začiatočník nepostrehne.


Na 5B sa naučí prejsť 5B. Čo pre niekoho čo je napríklad zvyknutý len na širokú asfaltovú hrádzu môže byť slušná výzva. Na to netreba špeciálnu techniku len mať trochu najazdené. Na skoky a klopky je aj tak lepšie dostať nejaké zaškolenie do techniky a neskúšať si to naverímboha. Začiatočník netuší že existuje pumpovanie.
13.09.2016 - 08:16:56
00
NorbiK napísal:
BK , OK ale na päťbojárovi okrem točenia kľukami do kruhu sa nič nenaučíš. A to nie preto že by bol zlý, ( mám ho fakt rád) ale tie nuansy kedy pupmnúť a uvoľniť, začiatočník nepostrehne.

Co by nie .. zdravit, pustat, obiehat, nadavat a nakoniec instalovat stravu a dupat :D /sorry don sa spam :)/
13.09.2016 - 09:34:26
04
:-/
http://naspezinok.sme.sk/c/20271994/rozhladna-na-velkej-homoli-sa-uz-opravit-neda.html
13.09.2016 - 16:49:08
00
misopetrovictak dobre som odhadol kvalitu tej rozhladne. Sme tam boli kedy .. pred mesiacom ? Jeden hlavny nosnik bol opravovany tak, ze som len pozeral ako puk. Mozno je aj fotka, detaily si nepamatam. Rozhladna sa slusne kyvala pred rokom bez problemov), lana nenapnute (cize zjavne sa nieco stalo s nosnou konstrukciou), schodiky dole polamane, atd. Co ako v principe sa stava, ale rozhladna ma kolko ? 4 roky ? Pritom barske stavaju dake betonove obludy, co vydrzia 100 rokov snad, ale pri BA len chatrnu stavbu zrejme s dobrovonych prispevkov. Vsak Bratislavsky kraj je chudobny :) To napr. vyhliadkova veza na Csovanyos /HU/ vyzera fakt inak ..
13.09.2016 - 17:01:17
00
shmirgel napísal:

Este ze som to stihol toto leto. Ale snad urobia na novo. Mimochodom - siel som mi uky tyzden cez to spominane Americke namestie /ci ako sa vola ta luka pod Kamzikom/ a ta rozhladna bude asi celkom fajn.
13.09.2016 - 17:05:27
00
lto lenze drevene rozhladne maju svoje caro. Mam na FB "turisticke rozhladne" a su tam velmi pekne kusky.
13.09.2016 - 17:08:31
00
To je pravda, ale aj ta betonova bola zaujimava. Skor tuna problem bol (aj) asi, ze nosniky boli kratucke a sroubovane z dvoch kusov .. co uz.
13.09.2016 - 17:22:28
02
lto veru :D vidíš mohol si im ušetriť mesiac času a volanie statičky ;)
13.09.2016 - 19:20:30
00
dneska nevidana vec v lese nad dubravkou. sexy bezkyna v oranzovom tricku ale duplovana bola :) (taka ista bezala za nou) :o
13.09.2016 - 19:53:41
02
keyboard_arrow_up