prepáčte všetci, ale už sa tu musím vykričať, v robote som podaný a doma vlastne tiež, no na biku sa cítim relatívne slobodne a nad vecou, a preto sa teším do prace, ale aj na cestu z prace (cca20km po miestnych komunikáciách ), ale to len do chvíle kým neprejdem po daždivej noci cez prvý zablatený úsek cyklochodníka ci statnej cesty, v tej chvíli mi búchajú sadze, všetko čo bolo fajn, je zrazu úplne na h!@#$ a teraz nepíšem o tom, že keď sa človek ide vyblbnuť do lesa po turistických ci iných chodníkoch, a s blatom za ušami ozaj počíta
nie myslím tu každodennú cestu do prace a z prace, za ktorú aj mne strhnú tisíce na odvody a dane,
dosť čo krajnice na cestách 1.triedy sú široké asi, ako galuska, ešte je aj plna štrku ci iného bordelu a na niektorých miestach zvrásnená jak sopečná láva, no proste úplný ideál na cestu do prace ci kam koľvek inam,
valiť si to bielom pruhu je asi to jedine čo ti ostáva, ak teda nechceš každý deň zažiť 2 hodinový trail popri rieke. Štátna cesta je bohužiaľ určená výhradne motorovým vozidlám a vodičom čo ti teda dajú náramne pocítiť, že tam neparíš, aj keď na podľa mapy si na medzinárodnej cyklotrase :D , veď hádam nebude spomaľovať, keď ma pred sebou blbca na bicykli, a slušne obísť by zabralo tiež kopu času. A áno, sú to tie vozidla na ktorých výrobe sa aspoň okrajovo podieľa každý tretí Slovak, preto mi je jasne, že nikdy nebudem bicyklový národ aj keby SAGAN vyhral majstra galaxie, ale prečo do P!@#$E naši politici v parlamente, alebo aj na lokálnej úrovni hlásajú tie dristy o budovaní cyklochodnikov a cyklotrás a podpore cykloturizmu, to si ozaj nevidia do papule, a ozaj si myslia, že sme tak tupé teľce, že keď na mape cez štátnu cestu nakreslia červenú čiaru, že sa to hneď rovná cyklotrase, alebo že zo starej cesty urobia cyklochodnik po ktorom aj tak denne prejde viacej aut, ako cez martinský obchvat. Neviem kde sa stážovať, tak píšem sem, a tajne dúfam, že aj na Slovensku raz dospejeme do bodu, kde sa cyklisti nebudú musieť báť ísť na bicykli do prace ci na rodiny výlet, prajem Vám všetkým veľa šťastných a veselých kilometrov.

Prílohy:

ScreenHunter_1801.jpg
ScreenHunter_1801.jpg 279.89 KiB thumb_up0thumb_down

07.11.2016 - 11:14:17
01
Zaujímavý i vtipný príspevok. Otázkou je, aké pokračovanie by mala mať táto tému. Žeby mohla slúžiť ako databáza súčasných absurdných vs. potenciálne nových atraktívnych cyklotrás?
08.11.2016 - 22:47:16
00
...netusim, ako to je inde, vychadzal som len zo situacie v okrese prievidza a okolia, ale myslim, ze nikde to nebude uplne uzasne, aj ked v BA som videl v meste dost znacenych chodnikov, ale to je zase iny svet,no neviem si dost dobre prestavit budovanie cyklo chodnikov v nasom clenitom terene, ale spravit o pol metra sirsiu krajnicu by snad mohlo raz prist snad aj k nam, zdar a silu
09.11.2016 - 07:06:24
00
keyboard_arrow_up