ahojte ,mam bike so stredom bb30- domec 42mm L-73mm, mam tam kluky bb 30 sram S 1400 a chcel by som 1x11sram nx, vsetko ok ,avsak neviem sa rozhodnut medzi STREDOM BB30 A GXP, rozhodnutie prislo tym ,ze mam cannondale BB30 a trubkami sa mi tam dostava bordel /blato..../,.chcem tomu zamedzit stredom GXP,a sice vlozkou 42/BSA/ zapuzdrenou-bez moznosti vniknutia cudzieho materialu/ a nasledne stredom GXP/BSA, potom SRAM NX/viem ze NX robi aj GXP aj BB30/. moja OTAZKA ZNIE-LEPSIE GXP/zivotnost/ ,alebo BB 30 ?
08.12.2016 - 20:56:26
00
Ahoj, ja mám tiež Cannondale, minulý rok som menil tie ložiská prvý krát cca po 10000km, aj to som mal dojem že by bolo stačilo iba jedno. Skade sa ti tam dostáva blato? Cez rúru z vnútra by sa nemalo, ak áno treba zaslepiť otvor. Inak neviem to ložisko má zvnútra aj zvonku rovnaké tesnenie, z vonkajšej strany je tam navyše len tá krytka . Podľa mňa je to relatívne dobre chránené, odporúčam z času načas zhodiť kľuku, dať dole krytky vyčistiť a naniesť hrubú vrstvu vazelíny na ložisko. GPX nepoznám, ale pamätám si podobný systém hollowtech II, konkrétne XT čistá tragédia, stačil jeden maratón v blate a na druhý deň nešli kľuky pretočiť, tam sú zle vyriešené vonkajšie tesnenia. Skús sa popýtať niekoho kto má reálne skúsenosti s GPX, veľa záleží na utesnení zvonka. BB30 podľa mňa nie je zlé, ložiská kúpiš za 20eur, výmena ak máš nástroje je tak na 10min u mňa raz za 3 roky mi nepríde taká hrozná. Je fakt že dnešné stredy zďaleka nemajú na životnosť voľakedajších zapúzdrených stredov so 4-hranom. Tie my vydržali aj vyše 30000 km.
28.12.2016 - 09:34:42
00
cau,ide tam blato-voda cez sedlovku-,ked som mal bike 1 tyzden som zmokol a zrazu pukanie,tak som dal cez sedlovku trocha oleja a ok.ked som menil loziska tak som tam tiez dal pod tesnenia vazelinu,ale po case zase pukanie a zase olej...,loziska mam po 2,5 e /kus-zapuzdrene-tie su v pohode -ale ma to prestalo bavit.aj tak som menil vsetko,dal som komplet sram nx 1x11 s gpx klukami/a hlavne som stred zapuzdril-vlisoval redukciou 42/bsa/.uvidime...dakujem. inac keby robili stredy tak ako pred 20rokmi tak nemaju co predavat
29.12.2016 - 00:19:51
00
pokial origo od sramu,tak jedine GXP ,press fit maju na prd,strašne často som to musel rozoberat a cistit,lozisko sa nedalo vymenit,len cely kus.teraz mam na jednom biku press fit sice,ale od race face(aj s klukami) a to je už ine kaffe,ložiska sa daju tiež pekne vymenit samotne.na endure mam sramacke kluky na GXP a to už vyše roka jazdi bez akychklolvek problemov a to dostane aj pekne nažrat v blate
30.12.2016 - 15:59:43
00
dik,je tam GXP-namazane,uvidime
31.12.2016 - 06:40:28
00
keyboard_arrow_up