Nosite na bike slnecne okuliare?
Ano vzdy, ci je slnecno a ci zamracene. 74% [ 818 ]
Ano, ale iba ked je vonku slnecno. 11% [ 120 ]
Podla nalady, nepovazujem to za nevyhnutnost. 7% [ 79 ]
Nie, okuliare nenosim. 8% [ 92 ]
Celkový počet hlasov : 1109
Nazdar,
neviete mi niekto poradiť nieco proti zahmlievaniu dioptrických okuliari ? Akonahle dam kuklu aj cez nos nevidim nic......
26.12.2016 - 10:31:33
00
No tohto sa za určitých podmienok asi nezbavíš, mám dobre odvetrané sklá a aj tak to robí, môžeš vyskúšať kúpiť v optike majú nejaké spreje proti zahmlievaniu, trochu to pomôže, no tiež to nie je nejaký zázrak, najmä keď budeš mať kuklu :)
26.12.2016 - 10:53:37
00
No to som si aj myslel...
Teraz som nasiel ze gel na holenie pomaha a zatial to funguje, nerosi sa ani nad rychlovarnou kanvicou :-)
26.12.2016 - 10:58:40
00
Keď som kedysi potápal tak stačilo napľuť do okuliarov :-)
26.12.2016 - 11:15:50
02
sss5xxx napísal:
No to som si aj myslel...
Teraz som nasiel ze gel na holenie pomaha a zatial to funguje, nerosi sa ani nad rychlovarnou kanvicou :-)

ja pouzivam normalny sprchovy gel a funguje (nasiel som to na nejakom hokejovom fore)
asi to bude na rovnakej baze ako gel na holenie :)
26.12.2016 - 21:42:03
00
Oneskorený darček dorazil. Oakley Crosslink + fotochromatické sklá Transitions VII.Keďže mám aj cylindre tak som musel priplatiť,ale spokojnosť maximálna.Na bežné nosenie super tak to snáď bude dobré aj na biku.

Prílohy:

IMG_2.jpg
IMG_2.jpg 165.76 KiB thumb_up0thumb_down

28.12.2016 - 21:36:00
01
Pani ma niekto realnu skusenost s nosenim fotochromatickych okuliarov v noci, po meste ?
Nejako som od leta zistil, ze mojim ociam nerobi dobre vietor a prievan za jazdy, aj ked moja rychlost sa pohybuje cca do 25 km/h. Takze rano cestou do roboty pouzijem slnecne alebo oranzove, v ktorych uz ale cestou z roboty moc dobre nevidim, takze vtedy potrebujem cire. Nosit pri sebe stale dvoje okuliare je otrava, vymienat v jednych skla este vacsia.
Je overene pouzit fotochromatiky ako "jedine okluiare od rana az do noci" ? Po meste, takze nie uplna prirodna tma a zaroven nie hory na snehu a podobne, pripadne aj v plnom lete si viem dat ine. (Netusim kolko maju moje oranzove skla priepustnost, ale po zotmeni sa v nich uz necitim 100% bezpecne)
29.12.2016 - 00:23:40
00
Ja som nosil, teda ešte aj nosím, sú to sklá kategórie 1-3, dá sa , mal som kedysi kategóriu 2-4 a tam to už bolo horšie, takže pri 1 nie je problém, s 2 je to už trochu obmedzujúce, no pokiaľ máš svelo a nejazdíš na slepo :) , tak by sa dalo aj v tých
29.12.2016 - 00:33:51
00
Nosím okuliare Rudy Project Noyz, sklá ImpactX Photochromic Red a v noci bez problémov v meste aj mimo mesta.
29.12.2016 - 09:36:56
00
pierox aku mas priepustnost svetla resp. kategoriu v tom "otvorenom" stave ? či mám hľadať okuliare s "0" alebo stačí "1", ako písal imro1

Ani v tých oranžových sklách nemám problém trafiť domov, vidím aj povrch, skôr sa cítim neistý keď mi z tmavého podjazdu vykročí chodec, asi by som ho rád videl skôr a lepšie ;-)
29.12.2016 - 11:55:54
00
Kategórie skiel máš od 0-číre až po 4 veľmi tmavé, vhodné na ľadovcovú turistiku a pod. nevhodné na šoférovanie. Vo fotochromatických máš väčšinou obsiahnuté 3 kategórie, ja mám teraz na shimanách 1-3, čo je na cyklistiku dobrá voľba :)
29.12.2016 - 12:10:14
00
Tie značkové kvalitné sklá su super, no tiež netreba čakať zázraky, že sa ti to zafarbý za pár sekúnd, z číreho stavú do tmavého rýchlejšie, no opačne je to už väčšinou o dosť dlhší čas. Mal som klasické dioptrické fotochromy v Dolomitoch na Marmolade. V interieri a pri slabom svetle sú číre, no tam mi za chvíľu neskutočne stmavli, totálna čierna, keď som vchádzal dnu tak som si ich musel dať dole, skoro nič som cez ne nevidel a trvalo asi 10 minút ak nie viac kým sa vrátili do číreho stavu :) . No to zas boli z tých lacnejších a ešte staršia generácia skiel, no to len ako príklad, aby si to vedel niekto, kto s tým nemá žiadne skúsenosti predstaviť a nečakal od toho zázraky :)
29.12.2016 - 12:21:34
00
fokelSklá od Rudy Project majú priepustnosť 17-76%. Napríklad Alpina Varioflex majú S1 43-80% ,S2 18-43% ,S3 8-18%.Skúšal som aj Alpiny v Slogeri ale nesadli mi modely,ktoré mali na sklade.Inak s Rudy-nami nemám problém pri prechodoch slnko-šero v lese ale ani od drahých skiel nečakaj nejaké rýchle stmavnutie alebo vyblednutie skiel.Na to sú ideálne http://uvexsports.sk/sk/variotronic/22463-uvex-variotronic-s-black-mat-carbon-4043197274584.html ak si ochotný investovať :)
29.12.2016 - 14:48:22
00
pierox heh, tolko dat nechcem, aj ked ani tie tvoje som na amazone nevidel o moc lacnejsie ;-), paradoxne na Slovensku boli za lepsie ceny

ja v tejto chvili rychlu zmenu ani neocakavam. na kolobezke aj ked je to smutne jazdim hlavne otvorene plochy, hradze, polia atd... takze rychle prechody les-luka-les nie su az tak kriticke. Skor mi ide naozaj o to, aby som jednymi brylami pokryl cely den a nemusel tahat druhe, alebo este jednu sadu skiel. Nikdy by som nepovedal, ze budem takuto blbost riesit, ale ako nahle jazdim bez okuliarov (a logicky ked je chladno este viac), tak sa mi tie oci susia, rezu, horsie vidim

takze zmena radovo desiatky sekund je v pohode, skor to aby ako cire boli naozaj cire, Co som pozeral naprilad uvexy, tak oni robia uz vedia urobit aj rozsah S0-S3, ale bezne je to len tie tri stupne. Tam musim vychadzat z toho, ci potrebujem na noc S0, alebo S1 staci.
http://www.uvex-sports.us/eyewear/sports-eyewear/uvex-sportstyle-710-vm-black-mat-carbon-us/

Kazdpadne, zacinam rozmyslat, kam ten svet speje, ked vidim tie ceny "obycajnych" okluliarov ;-)
29.12.2016 - 16:16:51
00
fokelPozri https://korcule.com/okuliare-c243_65 alebo tam rovno choď a vyskúšaj nejaké okuliare osobne nech vieš ako ti sedia aj aké majú sklá.Ceny fotochromatických okuliarov sa ešte dajú,ale ak chceš fotochromatické dioptrické sklá tak je to dobrá pálka.Rudy Project-y som kupoval v NR Dolomity Bike,vedeli mi nakombinovať k rámu iné sklá ako sa s ním bežne predávajú + super prístup, vedia poradiť a dá sa s nimi aj dobre pokecať.Ak by si mal cestu okolo Levíc tak v Slogeri môžeš vyskúšať Alpiny, tiež majú kvalitné sklá Varioflex a myslím,že majú rozsah S0 - S3.
29.12.2016 - 16:35:02
01
keyboard_arrow_up