pokiaľ nepríde nejaké vyššie nariadenie z EU, ná štát v tom moc asi rýpať nebude aj vzhľadom na to že tu máme závod VW
20.12.2016 - 16:50:40
00
Poprosim o nazor - dnes som do Ford S-Max kupoval chladiacu kvapalinu (ma byt podla spec. WSS-M97B44-D, ktoru som aj predajcovi ukazal). Predajca najprv neisty ale potom zazracne nabral (aspon na pohlad) istotu a ze je to modra. Reku ja neviem, lebo uz ju nevidim v nadrzke a nepamatam sa. Ale, ze ak sedi podla spec. co som mu ukazal tak kupujem. Cize mam G11 ale podla netu ako googlim tak na tuto spec je G12 ruzovej farby. Cize teraz mam asi mix. Je to 1.8 diesel. Myslite, ze treba vypustit a dat komplet novu spravnu variantu ci uz na to prdiet a dojazdit s nou? Zjavne som lamater ale cakal som, ze predajca co sa tymto zivi bude mat trochu sajn co robi no...
Dakujem.
28.12.2016 - 18:47:47
00
Mam s-max 2.0tdci 103 kw a je tam cervena.
28.12.2016 - 18:53:19
00
No to by sedelo s tym co som vycital podla manualu vs. net - WSS-M97B44-D by mala byt G12 cize cervena / ruzova. Teraz mam modru a povodna predpokladam, ze bola spravna ruzova (kupoval som jazdenku tak neviem s istotou).
Teraz uz "iba" sa rozhodnut ci tento mix co mam vypustit a dat cisto co tam patri alebo nechat tak a jazdit.
28.12.2016 - 19:09:24
00
Aj ked to vypustis tak nie vsetko.Musel by si vypustit z chladica a este aj z motora .A ak si tam toho nenalial nejake litre,tak na to prd.Ale hlavne skus zistit,preco Ti ta nemrzka chyba a potom to vymenis pri oprave uniku.Ale daj zmerat do kolko stupnov to mas namiesane.
28.12.2016 - 19:23:30
00
Uhm, dik za radu. Situacia bola, ze v nadrzke uz som bol uplne mimo - nevidno hladinu. Nalial som rovne 2l a som o chlp nad max. (nevsimol som si...). Zajtra zajdem vymenit zvysne 2l za spravny typ a dam si u nich zmerat ako je to teraz nariedene. Este raz dik. Jaj a ten unik - mozno nebol ani taky dramaticky ako moja nedbanlivost co sa zakladnej udrzby tyka :\ Ale idem si to omerkovat a planujem to odteraz intenzivne sledovat. Holt prve auto a ucim sa...ako s bajkom :]
28.12.2016 - 19:30:43
00
Ale dobre bikerske auto si zohnal.Nemusis ani bike pri prevoze rozoberat.Teda dva biky.
28.12.2016 - 19:38:27
00
Presne tak :] Jedine sedlovku v mojom pripade musim zasunut lebo trci ako kolajnica, ale desny luxus. Tusim uz aj 3 cestaky som viezol bez rozoberania. Spanie aj bez rovnej podlahy na paradu pre 2och. Este chcem zohnat nejaky metrazovy matrac na zarovnanie podlahy pri sklopenych sedadlach a Hilton je slabota.
28.12.2016 - 19:50:45
00
mne na starom aute zacalo tiect v zime, ked zacal pracovat material, stahovanie roztahovanie, tot asi najcastejsia pricina, pokial to nie je nieco vaznejsie. Nalial som nejake lepidlo, co jedni zatracuju, ini chvalia a drzalo to. cca rok, potom som dolial uz len zmes chladiacej a vody a na dalsi rok asi bez problemov.
28.12.2016 - 22:40:18
00
orvaq napísal:
Teraz uz "iba" sa rozhodnut ci tento mix co mam vypustit a dat cisto co tam patri alebo nechat tak a jazdit.

Tiež nie som žiaden automechanik, ale niektoré opravy si robím sám. Aby som sa zorientoval, pýtam sa iných majiteľov áut na fórach. V jednom fóre sa táto téma riešila (moderátor je aktívny automechanik) a rezumé bolo jednoznačné - domiešanie týchto dvoch typov vytvára akési "zrazeniny", ktoré môžu spôsobovať problémy - upchatie malých prietokov (chladič).
29.12.2016 - 07:37:43
00
Nielen zmiesanie ale aj neskora vymena chladiacej zmesi zapricinuje zanesenie. Da sa to poznat tak, ze auto velmi slabo kuri. :)
29.12.2016 - 11:45:56
00
trosku technicka otazka :D daju sa na felicii mk2 1,9d nahradit vstreky inymi? napr golf mk3? alebo aspon iny vyrobca a tak? chcem sa pustit do par uprav vstrekov a cerpadla, plus nejakych par veci okolo, tak sa chcem este poradit pripadne uistit :)
inac nerobim to sam, ale kamarat mechanik je dost zaneprazdneny, tak si iste veci zhanam a robim sam :)
a budem vdacny za kazdu radu alebo nasmerovanie ;)
30.12.2016 - 23:17:13
00
No u mna teraz po doliati zatial kuri znovu na paradu ale vsimol som si, ze mam niekde v chladiacom systeme netesnost a kvapalina tecie. A kedze som auto servisna lama tak to chcem radsej nechat na servisaka nech najde netesnost a fixne. Pri tej prilezitosti by som dal vsetku kvapalinu vypustit a nalial spravnu G12.
31.12.2016 - 00:24:35
00
Martinelli napísal:
trosku technicka otazka :D daju sa na felicii mk2 1,9d nahradit vstreky inymi? napr golf mk3? alebo aspon iny vyrobca a tak? chcem sa pustit do par uprav vstrekov a cerpadla, plus nejakych par veci okolo, tak sa chcem este poradit pripadne uistit :)
inac nerobim to sam, ale kamarat mechanik je dost zaneprazdneny, tak si iste veci zhanam a robim sam :)
a budem vdacny za kazdu radu alebo nasmerovanie ;)

Pravdaze sa to da prerobit na ine. Myslim ze tam vojdu aj iveco. Moc od toho ale necakaj. Bez preplnania to bude len viac rachotat a dymit.
31.12.2016 - 19:15:21
00
Zaujimava kalkulacka hodnoty auta:
http://www.institutfinancnejpolitiky.sk/kalkulacky/aut/choosecar.php
02.01.2017 - 10:08:30
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up