Jastrab, pocuj, najprv dobre citaj co niekto napise a potom na to reaguj, lebo presne z toho vznikaju tie nedorozumenia a hadky.... Dobre si este raz precitaj, co palig napisal... Prosim...
13.02.2006 - 12:45:49
00
:idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
13.02.2006 - 23:57:41
00
Vravíš, že nie DEMA. Ak porovnáš výbavu a cenu, tak ti vznikne slušný pomer a ked počkáš na výpredaj tak sa to určite vyplatí. Rozdiely sú len v rámoch, ich spracovanie (DEMA ja na slušnej úrovni), dizajn (sa nemusí páčiť všetkým), nálepky. . Komponenty, sú pri všetkých Shimano,Sram... + cena vidly ...

alebo si myslíš, že DEMA Auron DC, komlet na LX, HolowtecII, Manitou Splice za cca 30000,- v jesennom výpredaji je nepoužiteľný?

Najdôležitejšia je chuť šlapať :-)

uprimne? Ano 8)
Iba jeden priklad a ani som nemusel hladat dlho.
MATTS SPEC.ED.-V
Rám MATTS MFS SPORT PRO
Vidlica MANITOU, SPLICE COMP LOCK OUT (80 mm)
Hlavové zloženie M OS TOWER
Brzdové páky AVID, FR5
Brzda predná AVID, SINGLE DIGIT 5R
Brzda zadná AVID, SINGLE DIGIT 5R
Stredové zloženie ES30 OCTALINK
Kľuky s prevodníkmi SHIMANO, M540 HOLLOWTECH OCTALINK 44/32/22
Prehadzovač XT CONVENTIONAL
Prešmykovač XT
Radenie XT RAPIDFIRE
Kazeta CS-HG50-9
Riadítka IKE, IKE LITE FLAT
Gripy IKE, IKE LITE
Nástavce na riadítka M PRO
Predstavec IKE, IKE COMP
Náboj predný XT
Náboj zadný XT
Ráfiky ALEX, T-CELL
Dráty BLACK
Plášť predný MAXXIS, IGNITOR 2.1 KEVLAR
Plášť zadný MAXXIS, DONYMITE 2.1 KEVLAR
Pedále MTB ALLOY
Sedlo IKE, IKE COMP
Sedlovka IKE, IKE
Počet prevodov 27
Veľkosti 16/ 18/ 20/ 22
Nová cena 29.590 Sk
pre rypalov: ako "zimny bike" mam dema deor 2003 :wink: podla mna neznicitelny bike pri takom zaobchadzani na ake je urceny. keby som si ho vsak mal vtedy kupit v obchode tak si ho nikdy nekupim pretoze ine znacky vychadzaju lacnejsie pri (minimalne) porovnatelnej vybave...

A co hovorite na znacku-MERIDA

bike ktory jazdim pocas sezony a nemam vyhrady... navyse maju v meride super pristup k reklamaciam ked sa nieco po*erie.
23.02.2006 - 21:24:10
00
mojim lajckym pozorovanim v okoli BA :

1. lacne biky z hangarovych shopov
2. merida
3. author

myslim, ze ludia co kupuju lacne biky, si s nimi spokojni, nakolko jazdia na MTB skor po hradzi a sem tam si vyrazia niekam mimo asfaltu. hlavne cena znackovych bikov je pre nich dost vela kedze jazdia naozaj len rekreacne 2-3 krat za mesiac.

To dalsie poradie je len moj odhad, podla toho co som si vsimol, zaujimave bo bolo poradie o pocte predanych bikov, podobne ako s ato robi u autach. myslim ze je to podobne, tiez sa nam najviac nepacia skodovky, ale najviac ludi na nich jazdi a podobne je to asi aj s bikami.
26.02.2006 - 11:16:27
00
1. author inak sorry ale nic moc
2. merida to uz je lepsie
3. kelly`s

inak by si nemohli dovolit ten sponzoring a reklamu aku maju hlavne v SR a ČR


Scott forever :P
28.02.2006 - 11:44:28
00
k tej deme.jazdil som na kamosovej ASTI.fajn pevny ram ale slaba akceleracia a cudne praskacie zvuky.A RST takze za tu cenu sa da pozhanat ovela lepsi
28.02.2006 - 18:19:05
00
Mám Trek 8500 jazdím MTB 15 rokov ak niekto napíše o meride že má zlé rámy je prinajmenšom amatér.Je to jedna z največších firiem na svete ktorá robí rámy pre pre mnoho svetových výrobcov.Ich rámy sú pevné ľahké a prakticky nezničiteľné(ak sú používané na ten účel na ktorý sú vyrobené).
06.03.2006 - 11:52:23
00
Mám Trek 8500 jazdím MTB 15 rokov ak niekto napíše o meride že má zlé rámy je prinajmenšom amatér.Je to jedna z največších firiem na svete ktorá robí rámy pre pre mnoho svetových výrobcov.Ich rámy sú pevné ľahké a prakticky nezničiteľné(ak sú používané na ten účel na ktorý sú vyrobené).

no neznicitelne asi nie ale od 1995-1999 to s nimi nebolo ruzove
sa lamali statocne kamarat ich predaval a ked uz aj on mal problemy vybavit reklamaciu?! ale teraz je to samozrejme o niecom inom. :P
06.03.2006 - 13:04:22
00
S Meridou matts speed jazdím ako na T-34 a musím povedat(napísat)že sa drží fakt statočne,až na niektoré komponenty 8)
No ale sú aj 100 krát lepšie rámi ako Merida(Scott,Kona,Specialized,Sintesi...) 8)
07.03.2006 - 01:11:03
00
No v podstate si asi neuvedomujete ze Dema je kostra tak isto ako aj Author alebo Merida to co robi bikom naozaj dobrym su jeho komponenty, ale pravdou je ze Dema je mi nesympaticka aj Kellys ale nejazdil som na nich tak ze je to len ten dizajn mozno to meno. Ak by som si mal ale nejaky bik kupit urcite Merida, Author.
Inac kupil som si ten Velo katalog a vyzera to tak ze aj Dema zacina napredovat.
07.03.2006 - 20:10:22
00
Ak neratam teskace tak sa celkom dost predavaju aj Vedory. Minule leto toho po Ziline behalo celkom dost. Z klasickych znaciek mi je najsimpatickejsi Author, jazdil som ho asi rok a predtym som mal aj Kellys. Dema sa mi nepaci absolutne uz len kvoli tomu, ze kopiruje dizajn Kellysu.
18.04.2006 - 14:03:02
00
zvyseny pocet bikov vedora ma v ziline na svedomi rivia a ich cenova politika a obchodne zrucnosti :) napr. tu v blave som vedoru nezaznamenal ani jednu
18.04.2006 - 14:32:38
00
v rivii v ziline sa s obchodnikom jedna jak s babou na trhu..."vsak sa dohodneme, hodime zlavu"...fakt klobuk dole, este som sa nestretol s takym pristupom a s takym obchodnickym zapalom a snahou...
ja jazdim author a som spokojny...avsak na meride alebo authore sa skratka agresivnejsie jazdit neda...robia vacsinou iba xc biky....mne osobne sa zacal pacit gt...co nan poviete....aj vas chytili za srdce tie trojuholnicky??? :idea:
18.04.2006 - 15:04:12
00
Narazil som na predajcu, ktory mi tvrdil, ze ta ista linka robi od pondelka do stredy Scotty a potom do konca tyzdna Meridy. :D Som ochotny mu verit.
20.04.2006 - 06:56:32
00
Merida ma na taiwane vlastnu linku, Scottu robi ramy Hodaka, cize z jednej linky to neni. Ale Hodaka robi aj pre Kogu, Fastrax atd.
21.04.2006 - 13:51:13
00
keyboard_arrow_up