Marinada napísal:
Najviac to sprasili tymi imbusmi. Ale tak teraz je z coho vyberat.


ako asi hej, ale zas maxxxxxle praska., co ja ti viem mozno tie sroby zas niesu zla volba. plus, vies ich este vymenit za titan. jedine co sa sporadicky toci na forach je fakt ze to chce cit alebo momentovy kluc. a ten vlacit so sebou nebude nikto. tieto starsie foxy boli super, len tie upinaky su kolosalne tazke, pokial zenies veci do vahoveho extremu ako ja.
21.01.2017 - 15:53:52
00
Hmotnost riesim tiez ale v ramci zachovania pevnosti a pohodlia.
21.01.2017 - 15:58:12
00
Tak tie 4 šróby sú niekedy PITA, ale zas mám tú výhodu, že nedávam koleso dole, keď dávam bike do auta. Oska má nejakú momentovú poistku a tie 4 šróby bežne doťahujem imbusom. Zatiaľ (klop-klop-klop) je všetko tip-top a ide veľmi pekne, no ako písal marina_militare, nie je to struna. Keď za 5 rokov budú robiť strunu pod 2kg tak potom prehodím späť na strunu :)
21.01.2017 - 17:14:02
00
Dublinboy napísal:
Tak tie 4 šróby sú niekedy PITA, ale zas mám tú výhodu, že nedávam koleso dole, keď dávam bike do auta. Oska má nejakú momentovú poistku a tie 4 šróby bežne doťahujem imbusom. Zatiaľ (klop-klop-klop) je všetko tip-top a ide veľmi pekne, no ako písal marina_militare, nie je to struna. Keď za 5 rokov budú robiť strunu pod 2kg tak potom prehodím späť na strunu :)


jeden nemec dal VAN 180mm na 2,3kg :) ..na mieru ukrutena titanova pruzina v Eibach-u, plunger spravil nejak doma na kolene aby bol lahsi a upinaky vyhodil uplne von. v celku pecka. len teda investicia neskutocna.
21.01.2017 - 17:23:56
01
jedine co sa sporadicky toci na forach je fakt ze to chce cit alebo momentovy kluc. a ten vlacit so sebou nebude nikto.


Ja mam novu 36-tku a k tomu som si zadovazil Speedplay Torqkey. Nie je sice lacny ale lepsie ako kupovat nove nohy. Bit je vymenitelny takze sa pouzivat univerzalne a cele sa to zmesti do vrecka k naradiu.
22.01.2017 - 00:46:49
00
Neviem asi som zaspal dobu ale to uz fox vobec nerobi pruzinovu 36? Tiez akosi neviem najst R patronu (open bath)... To boli tieto riesenia tak zle laebo to je len kvoli gramareniu? :?:
22.01.2017 - 11:30:23
00
To druhe.
22.01.2017 - 16:04:11
00
Rasto1 napísal:
Neviem asi som zaspal dobu ale to uz fox vobec nerobi pruzinovu 36? Tiez akosi neviem najst R patronu (open bath)... To boli tieto riesenia tak zle laebo to je len kvoli gramareniu? :?:


zjavne si spal dost dlho. van nieje vobec, a typujem ze ani nikdy uz nebude. vzduchove krivky su v novych vidlach velmi dobre poriesene, pruzina je tazka. R patrona je vec ktora sa OEM tiez uz vola inak. R patrona je skvela vec, pokial nevies srobovat. jednoducha, hlupa patrona, ktora proste len funguje. ja som napriklad revalvol kompresiu a fungovala perfektne. urcite menej nachylne na servis ako fit patrony.
22.01.2017 - 18:14:38
01
LOVE napísal:
Ja mam novu 36-tku a k tomu som si zadovazil Speedplay Torqkey. Nie je sice lacny ale lepsie ako kupovat nove nohy. Bit je vymenitelny takze sa pouzivat univerzalne a cele sa to zmesti do vrecka k naradiu.



mam vreckovy momentak tiez. aj ked po 25 rokoch srobovania to mam uz viac menej v ruke. obcas mi krivi hubu ked vidim ako profesionaly s 2 rocnou praxou dotahuju "na krv"
22.01.2017 - 18:17:40
01
Taký malý prehľad rôznych brzdových rotorov na zmenu témy :)

1. Hope Race light 140mm - No. 1 na cesťák 2. Hope Race light 160mm - skvelý brzdný účinok, skvelá hmotnosť. No. 1 pre XC / XCM
3. Kettle Siccc 160mm - spomaľovací full karbon kotúč. Brzdí ako karbonové ráfky počas dažďa. Mala som ho iba požičaný.
4. Hope Pink 160mm special pink edition - funkčnosť a životnosť za akú sa Hope nemusí hanbiť
5. Scrub 160mm - asi najľahší a zároveň aj funkčný rotor. O niečo slabší brzdý účinok ako oceľový rotor. Už sa nevyrába.
6. Formula 160mm - skvelý brzdný účinok, ľahký. Veľké diery rotora vydávajú nepríjemný rapkajúci zvuk. Rýchlejšie opotrebenie platničiek.

Prílohy:

rotor_Hope_light_140mm.jpg
rotor_Hope_light_140mm.jpg 103.54 KiB thumb_up0thumb_down

rotor_Hope_light_160mm.jpg
rotor_Hope_light_160mm.jpg 66.91 KiB thumb_up0thumb_down

rotor_SICCC_160mm.jpg
rotor_SICCC_160mm.jpg 84.81 KiB thumb_up0thumb_down

rotor_hope_pink_160.jpg
rotor_hope_pink_160.jpg 51.43 KiB thumb_up0thumb_down

rotor_Scrub_160mm.jpg
rotor_Scrub_160mm.jpg 65.61 KiB thumb_up0thumb_down

rotor_Formula_R1_160mm.jpg
rotor_Formula_R1_160mm.jpg 61.7 KiB thumb_up0thumb_down

22.01.2017 - 18:53:47
07
zjavne si spal dost dlho. van nieje vobec, a typujem ze ani nikdy uz nebude. vzduchove krivky su v novych vidlach velmi dobre poriesene, pruzina je tazka. R patrona je vec ktora sa OEM tiez uz vola inak. R patrona je skvela vec, pokial nevies srobovat. jednoducha, hlupa patrona, ktora proste len funguje. ja som napriklad revalvol kompresiu a fungovala perfektne. urcite menej nachylne na servis ako fit patrony.


Nechapem preco nenechali aspon 1 pruzinovu verziu. Myslim ze nejakych zakaznikov by si nasla. Pozeram ze rockshox to tak este ma. To iste open bath. Kazdy ma inak nastavene priority funkcia/hmotnost/udrzba a prave preto nerozumiem celkom tomu zuzeniu ponuky. Hlavne ze su 3 velkosti kolies :|
22.01.2017 - 20:10:55
00
Rasto1 napísal:
Nechapem preco nenechali aspon 1 pruzinovu verziu. Myslim ze nejakych zakaznikov by si nasla. Pozeram ze rockshox to tak este ma. To iste open bath. Kazdy ma inak nastavene priority funkcia/hmotnost/udrzba a prave preto nerozumiem celkom tomu zuzeniu ponuky. Hlavne ze su 3 velkosti kolies :|


velkosti kolies su uz len dva. vyrobcovia si potriasli ruky a 26ku zabili. ja som 180mm trovy... cize mne realne chyba pruzinova 180mm vidla. na druhej strane, vahovo je to na tuto dobu vela. (specialne ak to mas aj na bezne jazdenie a nie len na bikepark) ja mam aj aj. aj float aj van a van proste chodi lepsie. onedlho budem uz len na vzduchu. akokolvek tazko sa mi to pise..
22.01.2017 - 20:23:10
00
Tak vyvoj nezastavis to je jasne. Ja som jeden cas laboroval so vzduchom ale rychlo som pochopil ze tadial pre mna cesta nevedie. Jazdim uz 10 rokov pruzinovu RC2X 170 a ta vidlica je to posledne co ma limituje hoci vazi uctyhodnych 3,2 kg. Osobne na enduro biku uplne kaslem na nejakeho pol kila. Netreba zufat o par rokov moze nastat znovuobjavenie pruziny :)
22.01.2017 - 20:50:02
00
Rasto1 tiež tak tajne dúfam, že sa pružina znovu vráti do týchto vyšších zdvihov. Keď sa aktuálne na "trail" bajky vracia pružina vzadu s odľahčenými oceľovými strunami už blízko váhe titánu (takmer), hádam im neskôr docvakne že aj vpredu by sa našiel trh na pružinové vidly pre tie ich "trail" bajky :)
22.01.2017 - 21:23:36
00
Kristina ten druhy kotuc vyzera uplne ako ten floating saw,ale vahovo to asi nesedi...nejaky shop kde ho maju?
23.01.2017 - 10:41:47
00
keyboard_arrow_up