Mna by zaujimala motivacia na vybielenie kontaktnych udajov...
28.01.2017 - 10:02:46
01
Ved nebude bez provizie reklamu robit, nie?
28.01.2017 - 10:12:07
03
Tu uz predsa urobil tym zverejnenim, nie? Bolo to fakt "tazke". :)
http://www.autobazar.sk/13310078/harley-davidson-street-xg750/

A ad ten flame: Preco kupovat drahu ojazdenu motorku, ked sa za tolko da kupit nove auto? Alebo rovno dvojizbak? :)
http://www.nehnutelnosti.sk/2688211/na-predaj-2-izbovy-byt-cierna-nad-tisou-zimna-ulica
28.01.2017 - 11:09:19
00
RANDAL napísal:
To si sem nemal dávať.Bude tu zas flame na 10 strán :-)


Aby rec nestala, zacnem ja.

Porovnajte to mnozstvo materialu a pracnosti pri vyrobe na motorke a na biku. Pritom neporovnavas jablka a hrusky. Obidva maju dve kolesa a sluzia na presun /samozrejme velmi zjednodusene/. Uz vidim tych jednoduchych oponentov, ze vyvoj, ze karbon, ze mensi trh, ze vecsie naklady na motorku /benzin, olej, dan/, ze sak nekupuj to.
Porovnavat nehnutelnost v Bratislave a Čiernou nad Tisou je porovnavat jablka a hrusky, lebo tam je rozhodujuci parameter LOKALITA.

Bicykle su nehorazne predrazene, lebo bikovi nadsenci su osprosteni vratane mna a trh to vyuziva. Ale zase musime si otvorit hubu lebo to zdrazovanie nebude mat konca.

Aby bolo jasne, mne vadi ta neporovnatelna miera zisku pri vyrobe bikov OPROTI vyrobe motoriek. Ja viem, ze existuju biky v Tesku za 100 euro. Neexistuje ziadny realny parameter ktory by opodstatnil taku vysoku cenu biku, len nasa sprostost to za taku cenu to kupovat. To porovnanie vlastne potvrdzuje ze mnostvo materialu a mnozstvo prace nema vlastne ziadnu hodnotu a cena od toho nazavisi, co je ale dost smutne.

Inac prispevok patri sem: o-hocicom/bicykle-su-nehorazne-predrazene-t36489-90.html?hilit=nehorázne

P.S. Prispevky od vyrobcov, predajcov, servismanov a vsetkych co z tohoto segmentu profituju su irelevantne.

Nazdar.
Aj tak teraz malokto bikuje v tomto hnusnom pocasi.
28.01.2017 - 12:11:34
010
simecek ale zase trepeš... kolko stojí top model motorky? a hlavne novej!
toto je bazárová cena.....

za 5-6000 máš kludne top modely bajkov... tak to prosím ťa porovnávaj s top modelom motorky a hlavne novej motorky nie bazárovej!
28.01.2017 - 12:55:13
00
No ono ten rozdiel nie je az taky velky. Spickovy bicykel aky ma napr. Sagan moze stat kolko? 11-12 000€? Kolko trva vyroba takeho bicykla? Urcite kratsie ako motorky. Tato najlepsia Ducati stoji 24900€: http://www.ducati.sk/motocykle-2017/superbike/1299-panigale-s.html Nehovoriac o materialoch, ktore vydrzia 300km/h.
28.01.2017 - 13:05:51
04
Hovorte si čo chcete, píšte čo chcete, myslite si čo chcete.
MOJA pravda je taká, že bike je ASI najdrahším dopravným prostriedkom súčasnosti.
Myslím tým bežným prostriedkom, ktorý si môže dovoliť väčšina obyvateľstva.
A to je jedno či ho porovnávam s motorkou, alebo autom. A je jedno či porovnávam, len tak trepnem: novú Fabiu s novým Kellysom, alebo Audi so Specializedom a pod.
Mnohí sa tu chytáte hneď slovíčok aby ste dokázali svoju múdrosť či pravdu a pritom veľmi dobre viete ako som to myslel, alebo ako to myslia niektorí iní.
Odmietate si priznať, že kým budeme schopní a ochotní platiť nehorázne sumy, tak dovtedy porastú? Zase sa bavím o bežných bikeroch a nie o elitných pretekároch.
A nepíšte mi tu o vývojoch a technológiách, keď karbón a pod. sa vyrába dlhšie ako žijú mnohí z nás.
Či o tej "prevratnej a komplikovanej" výrobe budeme rozprávať ešte ďalších 40 rokov a ospravedlňovať tak zisky výrobcom a korporácií, ktorí ženú náklady na výrobu na minimum a zisk na maximum?
Alebo budem tým ospravedlňovať našu hlúposť, že sme ochotní (niektorí aj za cenu pôžičiek) investovať do zbytočne drahej veci, len preto aby sme ukázali, že na to máme?
Dokedy? Dovtedy, kým ľudská hlúposť a pýcha nevymizne z našich myslí?
Dovtedy kým sa ekonomika jednotlivých firiem nestane transparentná?
Kým nezačnú poctivo zverejňovať duálne ceny? Náklady na výrobu a predajnú cenu?
Vieme, že niečo z toho je momentálne nereálne.
Ale niečo vieme urobiť sami, jednotlivo a tým aj spoločne.
A teraz ma ukameňujte (viem presne ktorá skupina z Vás to urobí) ja to znesiem a za svojou pravdou si stojím.
A ďakujem všetkým, ktorí zmýšľate rozumne.
28.01.2017 - 13:43:08
020
Hosť napísal:
MOJA pravda je taká, že bike je ASI najdrahším dopravným prostriedkom súčasnosti. Myslím tým bežným prostriedkom, ktorý si môže dovoliť väčšina obyvateľstva. A to je jedno či ho porovnávam s motorkou, alebo autom.

Bajk je ASI najdrahsi dopravny prostriedok sucasnosti? Aj si sa zamyslel nad tym vyrokom? Takze bezne zakupitelne nove bajky za 150 € su podla Teba ASI najdrahsie dopravne prostriedky? Mas naozaj len SVOJU pravdu. ;) Zi dalej vo svojej bubline a pritakavajte si s dalsimi Tebe podobnymi, aby ste sa dalej utvrdzovali vo VASEJ pravde.
28.01.2017 - 13:55:14
01
Jezus:
Predchádzajúce príspevky sa týkali bikov iných cenových relácií :o)
Už vidím koľký odtiaľ jazdia na 150,-E biku :o)
Ale Ďakujem za Tvoj príspevok.
Bol presne taký ako som očakával :o)
Nepochopil si pointu :o)
28.01.2017 - 14:24:47
00
SB@RB to tym najdrahsim prostriedkom posral, ale inak uplna pravda.

Za 5 litrov si kupim novy taky stredne lepsi full.
Za 5 litrov si kupim novu Hondu 250ku co je tiez celoodpruzena dvojkolesova masinka lepsej kvality, ale s milion suciastkami navyse.

Proste vyrobcovia bicyklov robia s ovela vyssou marzou.
Ich nevyhoda, ze oproti autam a motorkam su lepsie bicykle maloseriovky.

Ked chcu tak aj oni si vedia priskrtit marzu.
Ved zaujimave, ze znackovy KTM eBike sa da kupit za 1.700€.
Pritom za samotnu baterku date min. 600€ a motor cca 500€.
= 600€ za znackovy HT !!!

CENU URCUJE TRH A DOPYT!!! Najma gramari.
28.01.2017 - 15:47:25
01
na druhej strane si myslim keby sa dnes tak netocili prachy v bikovom biznise nevideli by sme taky pokrok a inovacie v tomto segmente. je to o peniazoch. ak by nebol taky boom a ludia by tolko do bicyklov nvrazali asi by sme dnes stale jazdili na trojprevodnikoch a 9sp kazetach. segment e-bikov ani nepominam. inak sb@rb s tebou suhlasim. niekedy sa neviem zbavit pocitu ze ludom yebe z prebitku.
28.01.2017 - 15:51:52
01
To plati aj pri moto.
Honde za 5 litrov znasobia objem motora, coto vylepsia a zrazu mame masinu za 4 nasobok.
28.01.2017 - 16:03:12
02
ta zima je fakt dlha ...

Prílohy:

diy.jpg
diy.jpg 232.08 KiB thumb_up3thumb_down

28.01.2017 - 16:16:42
010
Dobre! Ale naco by som to skusal na nejakej Kende, ked mozem na Micheline.
28.01.2017 - 16:18:40
00
Sak su lacne. Inac ale treba dat daco hrube medzi plast a dusu. Cvaka to duse jedna radost. Latkova izolacka nestacila.
28.01.2017 - 16:38:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo)
keyboard_arrow_up