... v každom prípade je dôležité mať nejakých nepriateľov. Treba si ich s láskou pestovať.
20.02.2017 - 19:28:13
03
k tej petícii... ak by niekoho zaujímalo mi vyskočil na facebooku príspevok od jedného známeho

http://www.polovnickakomora.sk/spk/spk-aktualne/spravy-a-informacie/894-stanovisko-slovenskej-polovnickej-komory-k-peticii-za-regulaciu-polovnictva.html
27.02.2017 - 23:32:22
00
Tak som si pozrel to video k petícii a na konci píšu, že za 48 hod. sa vyzbieralo 2200 podpisov. Teraz po 14 dňoch tam je 5151 podpisov. Myslím (kecám, som si istý), že očakávaný výsledok 50 000 sa nedostaví. Aký bude ďalší osud petície? Bude sa posielať do parlamentu aj keď skončí fiaskom?
28.02.2017 - 07:32:03
00
Tusim ze na peticie nebol stanoveny cas za ktory je potrebne ju ukoncit. Tato moze zbierat podpisy aj 5 rokov a potom ju daju do parlamentu. S rizikom, ze stovky signatarov uz nebudu medzi nami a ich hlasy sa nezapocitaju.
28.02.2017 - 07:53:31
00
"Na území, na ktorom platí piaty stupeň ochrany, je zakázané chytať, usmrtiť alebo loviť živočícha."
SPK by asi mali vstat z teplej stolicky a ist sa pozriet do tych uzemi .. kecaju a to tak, ze fest.
"Konflikty sú v iných oblastiach spoločenských vzťahov mnohonásobne početnejšie a vážnejšie a nie je možné ich v demokratickej spoločnosti absolútne vylúčiť."
Statistika sa da ohnut akokolvek, bohuzial percento zavaznosti v pripade konfliktov s polovnikom a percentualna pravdepodobnost je v tomto pripade radovo vyssia ako sa snazia tvrdit. Sam mam prakticke skusenosti. Aby ma chcel niekto zmlatit len z dovodu,ze sa usmievam, je vskutku v inych oblastiach mnohonasobne pocetnejsie. Vratane podnapiteho stavu v ktorom sa soferuje auto v lese, eventualne vytahuje zbran (skusenosti dalsich). Ze ja blbec, som to cital takto na rano :x
28.02.2017 - 09:47:26
00
Problém je len v tom, že tak amatérsky urobená petícia napokon môže napáchať škodu, keby sa niekto chcel reformou poľovníctva zaoberať poriadne. To chce totiž veľmi premyslený koncept a profesionálny prístup, čo sa bez perfektnej znalosti legislatívy nezaobíde. Aj keby to mal niekto perfektne pripravené, ani tak taký proces nebude trvať menej ako 15-20 rokov, videl som to totiž pri iných reformách. Navyše v tomto prípade ide o zabetónovanú lobystickú skupinu napojenú na vládne kruhy, takže sa domnievam, že akcie ako táto petícia poľovníkom v skutočnosti pomáhajú. Bavil som sa o tomto s rôznymi ochranármi a existuje pomerne jasná predstava o tom, do akého rámca by bolo treba poľovníctvo "zviazať", ale tento výstrel do tmy tomu príliš nepomôže.
28.02.2017 - 11:31:02
05
absolutne suhlasim s Pali65. niekto moze povedat, ze jedni sa aspon pokusaju, na rozdiel od inych, ktori len vravia preco sa to takto robit neda a nema a sami sa o nic nepokusia. ale nieco taketo moze mat sancu jedine ked bude mat vysoku podporu mas (konstantnu, ak nie silnejucu a jednotnu), daju sa do toho pravnici, ktori to budu robit z presvedcenia zadarmo (uz tu by som skoncil, ale pokracujem), pravnici budu spolupracovat s ludmi zvnutra polov. organizacii aby mali know-how minimalne take ako ich protivnik. dalej by bolo treba nacasovat taku peticiu s nejakym opakovanym polovnickym pruserom dobre zmedializovanym. to je asi tak zaklad. v prvom rade, peticiu musia pisat pravnici. uz som videl parkrat dobre myslene peticie, aj vo velmi podobnej veci, ktore pisali inzinieri prava a bolo to uplne kontraproduktivne uz od zaciatku, pretoze, keby aj tak peticia (zle napisana) presla a aplikovala sa do platneho prava, situaciu by to len zhorsilo. Pritom napisat peticiu je to najlahsie, neprekonatelne bariery pridu az potom. este jednu vec poviem: staci si predstavit ako radi chodia papalasi vseho druhu na polovacku (je to u nas zatial rozsirenejsie ako golf) a potom si predstavit aky budu klast odpor. nechcem s nikym o tomto diskutovat, len som chcel napisat svoj nazor a dost.
28.02.2017 - 13:00:01
01
andreee napísal:
Tak som si pozrel to video k petícii a na konci píšu, že za 48 hod. sa vyzbieralo 2200 podpisov. Teraz po 14 dňoch tam je 5151 podpisov. Myslím (kecám, som si istý), že očakávaný výsledok 50 000 sa nedostaví. Aký bude ďalší osud petície? Bude sa posielať do parlamentu aj keď skončí fiaskom?

mam pocit, ze peticia na zrusenie hazardu (vyherne automaty ?) v BA mala 100k podpisov.
do ulic vysli ludia z herni s fanglami a zmietlo sa to zo stola ...

nesledoval som to moc, takze moj vyklad moze byt trochu nadneseny :)
28.02.2017 - 23:49:15
00
Co sa tu udialo?

Prílohy:

IMG_3805.JPG
IMG_3805.JPG 723.41 KiB thumb_up0thumb_down

05.03.2017 - 20:07:57
00
niekto zastrelil a vypitval posed?
06.03.2017 - 07:06:04
02
polnohospodar ho trafil pluhom. asi stal tam kde nemal :lol:
06.03.2017 - 10:07:59
00
ved fukalo cez wknd.
06.03.2017 - 16:31:08
00
U nás tie smradľavé ochechule plesnivé poľovali na vyasfaltovanej cyklotrase(!). A keď už boli na tej cyklotrase, tak si zaskočili na druhú stranu potoka a normálne preskočili plot a poľovali z niekoho pozemku. Čo je horšie, tak v tom dome, do ktorého takmer vliezli býva veterinárka, ktorá sa stará o choré túlavé zvieratká a kým sa vyzdravia, tak ich má u seba. V dome má niekoľko psov, mačiek a chová bežnú hydinu a kone. A keď ich vyháňala, tak boli ešte takí drzí, že jej na plnú hubu vyp...čovali.
12.03.2017 - 18:34:12
00
kde je to u vás? farmársky zákon na takých pánkov
12.03.2017 - 20:14:10
00
Senica. Pani nestihla zavolať policajtov, lebo ratovala zvieratá. Ale preberalo sa to na mestskom zastupiteľstve, vzniesli sa námietky a polícia by to mala riešiť a vyvodzovať dôsledky.
12.03.2017 - 21:09:03
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up