Keď čítam túto tému ta som si spomenul ,,jak sem šebe po vychodňarsky učil" Na ZVS jeden kamoš z východu,ktorý býval so mnou na izbe zahlásil pre mňa pamätnú vetu ,,popac ľopatu a davaj metac uhoľ " :D Minule som počul taký krásny výraz ,,muj stary caly deň ľem gadžuje.Ale ani za svet som neprišiel na to čo to znamená. :D
31.03.2017 - 21:07:49
01
Optimus napísal:
,,muj stary caly deň ľem gadžuje.. :D
môj starý ( chlap ) celý deň len gazduje ... traktor , pole , zvieratá ... atd
31.03.2017 - 21:25:09
01
Pali65 napísal:
Všetko je zrozumiteľné; keď som rok strávil medzi Vraňarmi, nechytal som sa len keď spustili Rusnáci... ;)

A to ešte sú rozdiely aj medzi Rusnákmi, keď som zobral moju nastávajúcu ukázať rodine, tak fajte z mamkinej strany ako-tak rozumela, ale jak spustila otcova strana, tak bola úplne v - tam kde Blaváci ako spomínam vyššie ... :D

Cimarišku ... ta to jak hvarim vof totim vlaknu??? Ta prebačce ... :?:
31.03.2017 - 23:43:43
00
Tak, tak. Tak še tam trimce, i mi še trimac budzeme...
01.04.2017 - 07:07:31
00
ked moja babka povedala idzi na pojd a dones drabinu, tak moja stredoslovenska manzelka nechapala. ale ked sme isli o par chalup dalej k mojmu ujovi a jeho deti sa obuvali, tak sa ich otec opytal kam idu a oni to klasicke: ta do babky, tak z toho sa smeje doteraz.
01.04.2017 - 08:08:18
00
Otec raz na mojho maleho " ic do stodoly a doňeš mi šamerľik " .. syn šiel a doniesol štamperlik ... samozrejme, otca to potešilo viac , ako dajaky šamerliček :D

V Blave zas syn exceloval slovom " bars" - bars še mi tu ňepači , bars špinava sprcha , bars mi nechutí , bars dluho tu budzeme ? ... tak sa mi došli pýtať , čo je to to "bars " :D
01.04.2017 - 10:16:44
03
už ľem dva hodziny a idzem na bicygeľ ...
01.04.2017 - 12:12:12
01
dobre taže už som u roboce ta uz možem pisac konečne.
na začatku mojej pracovnej kariery tu u tym našich najvačšim valaľe bratislave. jak som bul nezamestnany a kopal som jmy (pozn. autora jamy po šňinsky) a sadzil stromky u papalašoch. som začal robic zjednych chlopom tiš zo šniny. a on mi raz povedzel že prineš mi fejsu. a ja na ňeho kukam jak vyorana mš. a pytam še.. ta to co je tota fejsa?
ta on mi rozpovedzel jednu taku prupovidku o chlopoj co bul z našeho valala a neznal povedz "r" ta sebe vydumal vlastne slova žeby še ľudze z neho nešmiaľi. taže napr. sekera bula fejsa. a už tu bula spominana drabina čiže spisovne "rebrík" on volal laživo. ten kolega mi hutorel aj vecej slov co mal vydumanych ten chlop aľe ľen tote dva sebe pamätam. a či už je to tota tru stóry abo ňe furt še zašmejem jak sebe na to spomeňem.
može taky Dodo-Carlos by mi to moh potverdzic možno tiš take čul dakedy.
01.04.2017 - 12:33:26
04
ja mala dosc kec som bula v Smokovcu minuleho roka a kamaratka zos Michalovec mi hvarí , že idze ešči šefovej kupic findžu ... som take nikdaj nečula , jedine tak mindžu , ale reku sebe rečujem , isto jej nejdze kupic dajaku "pi*u " . Ta čekam ju pred budku so suvenírmi , reku s jaku ***** vindze a ona v ruke harčik :D , skoro som še od šmiechu pošťala :D ... , že findža :D
01.04.2017 - 12:57:55
01
hej hej jak som zamlada maceri robil zaľivanu kavej ta na mňe kričela "hééééj ta dze do tej findže mi robiš do veľkej mi zrob"..
inak ja som še čudoval že tu nikda nikto nečul denko. neznam skadzi toto slovo je, ale mi doma sme furt dosku na slaňinu abo na bočik volaľi denko.. neznam jak u vas na spišu.
01.04.2017 - 13:03:51
00
Lopar, loparik
01.04.2017 - 13:08:40
00
šak i ja take denko :D
01.04.2017 - 13:10:29
01
Mace uš porajbano, graty poumyvane? Že vas ľem na tote bicigľe šarpe...
01.04.2017 - 13:19:29
00
ja už mam navareno , rajbala som fčera na tri razy , chlopovi som bula našľapac na traktore , bo zaš tam coškaj odvzdušňuje , ešči dzeci nakarmim , naj vytrimaju kým še vracim a šapem het
01.04.2017 - 13:29:22
01
petrik napísal:
dobre taže už som u roboce ta uz možem pisac konečne.
na začatku mojej pracovnej kariery tu u tym našich najvačšim valaľe bratislave. jak som bul nezamestnany a kopal som jmy (pozn. autora jamy po šňinsky) a sadzil stromky u papalašoch. som začal robic zjednych chlopom tiš zo šniny. a on mi raz povedzel že prineš mi fejsu. a ja na ňeho kukam jak vyorana mš. a pytam še.. ta to co je tota fejsa?
ta on mi rozpovedzel jednu taku prupovidku o chlopoj co bul z našeho valala a neznal povedz "r" ta sebe vydumal vlastne slova žeby še ľudze z neho nešmiaľi. taže napr. sekera bula fejsa. a už tu bula spominana drabina čiže spisovne "rebrík" on volal laživo. ten kolega mi hutorel aj vecej slov co mal vydumanych ten chlop aľe ľen tote dva sebe pamätam. a či už je to tota tru stóry abo ňe furt še zašmejem jak sebe na to spomeňem.
može taky Dodo-Carlos by mi to moh potverdzic možno tiš take čul dakedy.


No co ci ja znam chlope :) ci to tak bulo ci ne ale moze budz :) u nas šekeru bula ale fejsa to lem h"morčaňé maju :)
ale hej najdeš kadzeco dzejaké vecc u nášej bešédze :) ale na totó u nás jest véčše špecialísci jak ja:) takí Miro Harmnsky tot aj sotáckij Sninskij slovnik chce uzakonic :)
01.04.2017 - 21:47:29
00
keyboard_arrow_up