pm24 napísal:
Otazky:
- 1-prevodnik vs. 3-prevodnik pri dietati - najma rychlost na rovine oproti inym detom s 3-prevodnikom
- cenovy rozdiel cca 160€ vs. vahovy rozdiel 1,3kg, vzduchova vs.


Dcere som kupil Cube 240 SL, 2x10, vidlu som vymenil za vzduchovu Grind.
Podla mna je podstatne, aby bol dvojprevodnik (kvoli vyslapom, deti ten najlahsi prevod casto potrebuju, aby sa netrapili v kopcoch, ak nejazdia v kopcoch, tak staci jednoprevodnik), diskove brzdy, vzduchova vidla (pruzinova pracovala slabo, ale zavisi to od dietata).
Pekne detske ma aj Canyon. Avsak Canyon a aj Cube robia pri tych lepsich bikoch jednoprevodnik.
20.04.2017 - 08:12:29
00
pm24 napísal:
Ahojte!
citam tu cele vlakno...ako 20" som vybral pred dvomi rokmi Author cosmic - spokojnost.
Teraz uz vyberam 24" a som uz z toho zmeteny ... mam dvoch favoritov:
- Saracen mantra 2.4 - vaha, vidlica
- Ghost Kato Kid 4 - cena, ?viac prevodov?

Chodime vacsia skupina s detmi na cca 40 km vyjazdy (spevnene lesne cesty, polne cesty,
trasy vhodne aj pre trekove bicykle).

Otazky:
- 1-prevodnik vs. 3-prevodnik pri dietati - najma rychlost na rovine oproti inym detom s 3-prevodnikom
- cenovy rozdiel cca 160€ vs. vahovy rozdiel 1,3kg, vzduchova vs. pruzivova vidlica.

Popripade dajte dalsie tipy a odporucania.
Vdaka


Viem ti predať jeden aj obe biky mojich deti ... 24" obe , Cube ten istý co tu postol Liteville na kotucovkach / 22/36 a 11-36 / , resp. Cannondale 24" na mechanikách /3X 8 prevody/ ... ked máš záujem , SS a cena po telefóne ale oplatí sa pouvažovať ?
20.04.2017 - 08:36:04
01
dodiken napísal:
130cm je taká hraničná výška na 24" bicykel, tak sa mu nečuduj, že nechce ísť na tú 26ku, aj keď má lepšiu výbavu.


Geometria je skoro rovnaká - ten 26" má riaditká o 1,5 cm ďalej a o 2-3cm vyššie ako ten 24". Vzdialenosť sedlo pedál je tá istá, dĺžka kľuky tá istá, šírka riaditiek tá istá. Prevody majú väčší rozsah.

Ale tu nejde o to ako sa mu jazdí, ale o to, že po zime začal jazdiť okolo domu na malom a veľký už ani neskúšal ani nič, lebo si chce ten malý ešte užiť
20.04.2017 - 11:43:21
00
menši je obratnejší, lepšie si ho užije.
20.04.2017 - 11:50:22
00
Ale tu nieje problem, ze by som mu ten velky natlacil nasilu.Uz v zime som tusil, ze tento rok bude asi jazdit este na malom, ktory mu sedi, dostal tam novu vidlicu a tak dalej.

Len ma stve, ze presiel zo situacie kedy sa nanho tesil do situacie kedy nanho ani nesadne bez toho aby ho medzitym vobec videl.
20.04.2017 - 11:55:10
00
Vdaka mondzo -vi sme sa z rise vysnivane sme sa posunuli k realizovane :)
(casom prerobim na hydraulicke ked sa budeme motat viac v lese, zatial Vcka ponechavam...)

Prílohy:

Torp.JPG
Torp.JPG 75.24 KiB thumb_up2thumb_down

21.04.2017 - 07:29:31
00
Blahoželám, ten sme skúšali priamo u mondzo - na návšteve, nám "nesadol", ale som rád že sa našiel iný záujemca.
21.04.2017 - 12:55:05
00
Čaute chlapi, viete mi poradiť prehadzovačku a radenie na 6kolo pre 20" detsky bike? Niečo čo ľahko prehadzuje a nie je drahé. Aktuálne ma drobec nejaký no name gripshift aj prehadzovačku a otočiť ho mam problem aj ja, hlavne smerom hore.
02.05.2017 - 07:02:31
00
Ja som packu rozobral, komplet namazal, pridal bazarovu tusim tiagru s kratkym ramienkom a bolo to vyrazne lepsie.

Ale dost zalezi kolko chces jazdit a tym padom investovat. Na torpoch je nejake sram radenie a beha pekne, ale ja o srame viem iba ze existuje, takze tam ti nepomozem.
02.05.2017 - 08:59:06
00
bujnoss - s tym gripshiftom je vseobecne problem, ze ide tazko. Neviem, co si uz skusal/neskusal, ale ako pisal matko001, najprv by som skusil vymenit lanko/bowden za nieco kvalitnejsie a premazal cely system. Vacsinou to na nejaku dobu pomoze a radenie je opat lahsie pre deti.
S tymi 6-rychlostami to bude asi troska problem, za skusku by stalo ale toto http://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/radenie/mtb-7-8-9-prevodov/shimano-revo-sl-rs35r-otocne-radenie-6speed-prave.html + kvalitnejsie lanko a bowden + mozno je otazka aj vymena toho noname zadneho prehadzovaca (napr. Shimano Tourney). Ci tam ale bude o dost citelna zmena neviem povedat, za pokus to ale stoji. Ak sa pre nieco rozhodnes, daj nam vediet, urcite to pomoze aj inym a aj ja sam som zvedavy :)

    02.05.2017 - 23:50:44
    00
    Ja som tourney vyhadzoval lebo išiel ťažko. Cestná prehadzovačka išla oveľa lepšie.

    Prípadne trochu drahšia možno je prehodiť viackolečko za 7sp, reťaz by v tom prípade mohla ostať a pri páčke máš trochu viac možností. Mal som nejakú lacnú sunrace a ak si pamätám, tak išla dosť ľahko.

    Pri prehadzovačke nezabúdať na krátke ramienko - dlhé malo spodnú kladku príliš blízko pri zemi.
    03.05.2017 - 07:58:17
    00
    My máme vzadu ALTUS prehadzovačku, aj radenie máme páčkové ALTUS - stále sa so synom len učíme ako prehadzovať počas jazdy, ešte to nevie.
    03.05.2017 - 08:18:20
    00
    Ďakujem za návrhy. Skúsim najskôr ten RevoShift a Tourney s krátkym ramienkom + nove bowdeny. Druhy syn ma na 24" tuto kombinaciu a ide to celkom ľahko. Momentalne som len vo faze striekania rámu ale ked to poskladam dam vedieť či to pomohlo. Viete mi ešte poradiť presný typ Tourney s hákom a krátkym ramienkom?
    03.05.2017 - 10:23:45
    00
    Preco tourney? Preco nie nieco z bazaru? Ja som kupil moju za 10eur aj s postou...
    03.05.2017 - 12:02:41
    00
    Nemam problem s bazarom. Len som tu v bazare nic nenasiel. Este mi to nehori, mozno sa daco objavi. Ale cena pri tourney nie je taka hrozna a maju ju vsade. Len neviem ci je aj s kratkym ramienkom, co som videl v predajni sa mi zdalo dost dlhe.
    03.05.2017 - 16:12:34
    00
    keyboard_arrow_up