daniel78 ten zvuk isiel z toho uchytenia spice pri naboji, bola tam malicka vola ale dost nato aby to robilo problem. A tag na meno usera davas cez @ .

JACUB chod priamo do hocjakeho shopu bajkoveho a povedz ze chces to cislo dielu Y6CD33000 , oni to on langeho objednaju. resp ebay ako pises, ale videl som to len z USA takze preplatis na postovnom..
24.05.2017 - 10:03:44
00
Ebay je mimo. Ked to nemaju, tak si pozri nejake altus radenie a aj ono by to malo mat. A to sa bavime o mensej cene ako z ebay aj s postou.

Keby si bol niekde po ruke, tak mam doma mrtve Deore packy, ale ked tam prihodim medzinarodnu postu, tak sa to uz neoplati.
24.05.2017 - 14:00:25
00
matko001 napísal:
Ebay je mimo. Ked to nemaju, tak si pozri nejake altus radenie a aj ono by to malo mat. A to sa bavime o mensej cene ako z ebay aj s postou.

Keby si bol niekde po ruke, tak mam doma mrtve Deore packy, ale ked tam prihodim medzinarodnu postu, tak sa to uz neoplati.


No ak by to pre teba nebol zasadny problem a nepodarilo sa mi to inak zohnat, tak kludne zaplatim postovne. Stacilo by ten stupel hodit do obalky a poslat ako list. To by asi nebolo az take strasne.

Zatial som sa pytal v dvoch kamennych shopoch, do jedneho som aj poslal cislo dielu, ale vraj to nevedia zohnat. Z paul lange stale nic. Manzelka ma stare alivio radenie, som myslel ze jej cornem, ale ona to ma inak, tam tie stuple niesu. Este skusim ten bazar, ci mi to z nejakej herky neodmontuju.
24.05.2017 - 22:13:28
00
Kukni sem
https://www.sjscycles.co.uk/gear-spares/shimano-deore-lx-slm570-inner-hole-cap-6cd-3300/
alebo sem
http://m.ebay.co.uk/itm/Shimano-Shift-Cable-Plug-Cap-Screw-Y6CD33000-Shifter-Universal-Inner-Hole-Cap-/191738350900
25.05.2017 - 03:44:39
00
Ja urcite ten stuplik mam. Mozno aj dva. Skusim pohladat.
25.05.2017 - 08:10:48
00
pri slapani v zatazi sa uplne od nova ozyva zo stredu praskanie. zatial neviem co to je. povedal by som spoj prevodnik-kluka, ale praskanie nezmizlo ani po vymene prevodnika. posledne 2 vyjazdy bolo praskanie zvlast intenzivne.
dnes operacia hlavneho klbu. prave lozisko sa nekruti. miska aj vnutony konus kaput. lave lozisko fajn. obe som preplachol a namazal.
800km, vela blata a obcas wapka :wasntme:
po operacii opat pocuvam praskanie v povodnej intenzite |(

Prílohy:

IMG_9150.JPG
IMG_9150.JPG 735.86 KiB thumb_up0thumb_down

26.05.2017 - 22:27:19
00
Ahoj robilo mi to iste pri slapaní na na mojom torque. Pomohla len vymena lozisk.
28.05.2017 - 02:14:52
01
ahojte alebo dobrý večer, chcem sa sa s vami podeliť s mojou skúsenosťou s Canyonom a možno porovnať s niekým iným. ako by som začal... pred rokom v júni 2016 som si od canyonu kúpil grand canyon 4.9 (viem, lacnejší model, ale čo už, každý kupuje to, na čo má). v zime (dajme tomu december) som počul divné zvuky akoby od ložísk zo zadného náboja, dal som to pozrieť normálne do servisu, oznámili mi, že je rozsypaný orech (voľnobežka). za výmenu som platil spolu s cenou práce 42 eur. preplatili mi 90% zo sumy. následne som počul divné cinkavé zvuky zo stredovej zostavy - ako ináč - dal som to servisu. dozvedel som sa, že sa uvoľnili misky stredovej zostavy a dovnútra sa dostal roztok vody a soli (jazdil som aj v zime, keď solili cesty), našťastie netrebalo nič meniť, len rozobrať vyčistiť a namazať - a poriadne dotiahnuť. zaplatil som 38 eur a maník od canyonu (nie čech, komunikujem priamo s nemcom) mi povedal, že to dajú ešte preskúmať, ale vyzerá to, že mi nepreplatia nič, maximálne mi dajú nejaký kredit na nákup tovaru z ich e-shopu v o niečo menšej sume... :-( nuž a neverili by ste, asi pred týždňom (po umytí wapkou) sa zasa ozvali ložiská, tentoraz v prednom kolese. do canyonu som zatiaľ nevolal, len som sa pýtal známeho (je predajcom bicyklov a servismanom v jednej osobe), či je to normálne s bicyklom za 800 eur. som neveril vlastným ušiam, ale on mi povedal, že áno, že od canyonu sa oplatí kupovať bicykle od 1500 eur vyššie, čož mi takpovediac padla sánka, ale následne mi povedal (čo mi už padla sánka doslova), niečo v tom význame, že nič si z toho nerob, podobne to robia aj iní výrobcovia napr. scott, felt a iní. proste investujú do top modelov a na "lowcosty" kašlú (parafrázujem). tak sa proste chcem len opýtať či má niekto podobnú skúsenosť s canyonom alebo bicyklom inej známej značky alebo či som sám ako snehuliak na detskom ihrisku v marci. alebo čo si myslíte o tom, že od známych výrobcov sa oplatí brať len top modely... ďakujem. a prajem pekný májový večer ...
28.05.2017 - 21:27:37
01
volnobezka a stred su priamo od canyonu alebo OEM suciastky?
28.05.2017 - 21:35:20
00
stred neviem, voľnobežka je od shimana, ale stred by mal byť tiež, lebo kľuky sú od shimana
28.05.2017 - 21:42:26
00
Neviem, ale podla mna sa zachovali normalne. Ja by som napriklad necakal ani to, ze by mi preplatili zniceny orech, cakal by som skor, ze by chceli poslat minimalne koleso k nim a nasledne nejaky ten tyzden bez bicykla. Co sa tyka stredu, to je spotrebak, nepises ani kolko a a v akom prostredi si jazdil. Ale ked pises, ze tam bol roztok soli a vody, nic ine sa cakat velmi neda (inak za tych 38eur ti ten stred vycistim a premazem velmi rad aj ja :) )...No a co sa tyka toho low-end, mid a high-end bicykla, tak urcite tam rozdiel je...ci uz v kvalite prevedenia alebo zivotnosti, nosnosti, vydrzi a podobne. Netvrdim, ze clovek musi kupovat drahe bickyle, (moj prvy bicykel bola merida za 400 eur s mechanickymi brzdami)...ale ta cena ide na ukor niecoho.
29.05.2017 - 07:18:14
00
38€ za servis stredu, to je milé teda :-) normálna cena je tak do 10€. Všetko čo píšeš je spotrebák, to, že sk wapkoval ložiská, potom nečakaj, že nebudú hlučné.
To nie je Canyonom, neviem, ktorý predajca by bol tak ústretový, že by ti dal preplatiť servis.
Nebodaj by si čakal rovnaké technológie na biku za 1000€ a 6000€? Myslím si, že aj základné modely majú parádne osadené a sú dostatočne kvalitné.
A z mojej strany pochvala Canyonu za ten zadný náboj a ešte aj ponuku vouchru za stred...
29.05.2017 - 07:35:06
05
Je pravda ze 2017 model ma osadene naboje TX505 Tourney, co je naozaj velmi low cost rada a moc asi nevdrzi hlavne ak to nesetris (citaj jazdis v zime, a v dazdi/blate) v takom pripade treba bajku venovat zvysenu pozornost, pravidelne rozobrat premazat naboje a loziska(viac krat za rok). Myslim ze tieto naboje nebudu mat ani nejaku extra dobru ochranu proti vode. Tj priamo ich vapkovat je uplna blbost, to sa neodporuca ani s drahymi, voda pod tlakom sa tam dostane. Co sa tyka povolnych misiek tak za ich dotiahnutie si zobrali 38€? za 8€ si si mohol kupit kluc a spravit to sam. Teda to je aj to co by si po zime mal spravit - podotahovat uplne vsetko a tak isto vsetko rozobrat a premazat (vazelina nielen maze ale hlavne tesni pred vodou.). To je predsa bezna udrzba v kontexte ako svoj bajk pouzivas. Jazdenie v zimnych podmienkach a v mokru proste vyzadaju zvysenu starostloivost na kazdom bajku , na takom kde su osadene lacnejsie komponenty este castejsiu. Ten bajk nieje smejd, ale je pravda ze zauzivana schema vyrobcov(vsetkych) je ze strcit tam co najdrahsiu prehadzovacku a co najlacnesjie naboje a kolesa (lebo tomu aj tak nikto nerozumie) a lacne brzdy. Ludia sa v tom nevyznaju a rovnako aj tu zadna hazka je deore XT, top model, to musi byt super bajk :-)

To preplacanie zo strany canyonu, necakaj ze ti budu preplacat zanedbanu udrzbu v podstate. Uz ten orech po pol roku je ustretovy krok. Ale ze ti puka predny naboj ktory si jazdil celu zimu a na jar si ho nedal ani vycistit a premazat a este ho vapkujes a teraz v nom zacalo v nom pukat im naozaj ani nepis.
29.05.2017 - 08:00:10
02
pa3km napísal:
Neviem, ale podla mna sa zachovali normalne. Ja by som napriklad necakal ani to, ze by mi preplatili zniceny orech, cakal by som skor, ze by chceli poslat minimalne koleso k nim a nasledne nejaky ten tyzden bez bicykla. Co sa tyka stredu, to je spotrebak, nepises ani kolko a a v akom prostredi si jazdil. Ale ked pises, ze tam bol roztok soli a vody, nic ine sa cakat velmi neda (inak za tych 38eur ti ten stred vycistim a premazem velmi rad aj ja :) )...No a co sa tyka toho low-end, mid a high-end bicykla, tak urcite tam rozdiel je...ci uz v kvalite prevedenia alebo zivotnosti, nosnosti, vydrzi a podobne. Netvrdim, ze clovek musi kupovat drahe bickyle, (moj prvy bicykel bola merida za 400 eur s mechanickymi brzdami)...ale ta cena ide na ukor niecoho.


Orech si vyžiadali, posielal som ho do Canyonu... Ďakujem za info... pekný deň...
29.05.2017 - 11:02:53
00
ludia ak by ste niekto mal doma nahradnu tuto skrutku,tak by som ju kupil , mam už objednane nove ale musim cakat 2 tyzdne :( potom by som zadara poslal tu novu, zachranilo by mi to krk lebo konecne mam cas na bike a zistil som ze sa mi to zlomilo netusim kedy kde, vo vykrese je to cislo 11, ide o canyon Nerve 29 2014

Prílohy:

20170529_135405.jpg
20170529_135405.jpg 418.99 KiB thumb_up0thumb_down

29.05.2017 - 14:01:29
00
keyboard_arrow_up