aj v Handlovej ked finisovala etapa tak tam boli hadam tri tocky pred cielom....a podobne zvlastne sa trate vytvaraju aj na majstrak... v Ziline trat asi v Ovciarsku tocila z hlavnej cesty do dediny po nejakej uzkej miestnej komunikacii, aby sa nasledne vratila spat...teraz v Ziari to iste, odbocka v Lutile do vedlajsej ulice do kopca a nasledny zjazd spat na hlavnu o 200 metrov dalej
12.06.2017 - 22:52:28
00
no, ani neviem ci sa k tomu nejako vyjadrovat lebo uz aj v diskusii na cyclinginfo som sa docital nieco v tom zmysle ze na mtbiker si treba pozriet nazory "odbornikov" ( nemusite to tam hladat, bolo to cca rok dozadu, mozno viac a uz ani ani neviem pri akom clanku )...tak to skusim zhrnut len tak ryhlo z mojho pohladu co sledujem posledne roky

- pozicia ludi v strukturach SZC sa mi zda zo dna na den viac a viac zabetonovana a idu si svoje, tz kto nie je s nami, ide proti nam. kritika je nepripustna a ak nahodou aj niekto da ozaj zaujimavy podnet/napad, vacsinou to skonci na tom ze a/ ked si taky mudry, urob to sam ( samozrejme asi myslene zadarmo v tvojom volnom case a nie za peniaze ktore dostava SZC zo statneho rozpoctu, alebo za b/ na to nie su peniaze
- na FB mi obcas vyskoci nejaky koment pana M. z TN ktory kritizuje SZC ze rozhadzuje peniaze na zbytocnosti namiesto toho aby boli peniaze investovane do cyklistov a mladeze...samozrejme debata sa vacsinou zvrhne na jeho osocovanie ze nech si radsej vypije atd a na moje prekvapenie napr prave aj od autora tras Okolo Slovenska. Toto rozpitvavat moc nechcem lebo do toho moc nevidim, ale myslim ze v niektorych veciach ma pan M. pravdu ( takze davaj pozor Bikejoring aby ta k nemu nehodili do jedneho vreca ;) )
- uroven pretekov Okolo Slovenska podla mna ide skor postupne dolu kopcom ( vid vyber etap, ako aj mnozstvo hore spomenutych failov ktorych sme boli svedkami za posledne roky, neschopnost organizatorov najst poriadnych sponzorov, proste celkovo sa mi zdaju preteky coraz menej atraktivne aj pre divakov / nie, nejaky poskakjuci bikrosar a nejaka hudobna kapela v cieli to nezachrania )

*ak by sa moj nazor niekoho dotkol, ospravedlnujem sa...som predsalen iba iba uplny amatersky cyklista a obcas totalne prepracovany slovensky podnikatel...
12.06.2017 - 23:04:43
06
Ja som si dnes pozrel na YT trasu spoločného majstráku a rozum sa mi zastavuje,že organizátori pustia pelotón po takej ceste,ktorá je na niektorých úsekoch deravá ako rešeto a miestami sú tam riadne jamy! Vedeli min.rok dopredu,kde sa bude pretekať,to kompetentní nemohli dať tú cestu aspoň trochu na poriadok?Ako nečakám,že tam budú naťahovať 20km nového asfaltu,ale aspoň zaplátať tie diery,by až taký problém nemal byť.
12.06.2017 - 23:43:50
00
Plátanie dier na slovenských cestách? Dobrý vtip... Práve nám v našom okrese cestári skončili túto prepotrebnú činnosť. A len sa chytám za hlavu: alebo to riadil totálny idiot, alebo sa to urobilo len tak naoko a najlacnejšie, aby čo najviac euríkov odtieklo na správne účty. Asfalt doslova hodený na diery, žiadne frézovanie, zarovnávanie alebo aké techniky by sa mali použiť. Samozrejme sa to týka len tých naozaj veľkých dier, tie malé sa nechávajú, aby dozreli... Autá po tom samozrejme prejdú. A cyklista na žiletke? Vys*r si oko! Ako by na takých cestách vôbec bolo možné usporiadať cyklistické preteky?
Môžeme len závidieť stav ciest napríklad vo Francúzsku.
13.06.2017 - 00:13:50
01
MartinD Ono ja som iba spisal to co asi napadlo kazdemu kto vedel ako sli Kurieri a ako Okolo Slovenska. Ved to bolo tak explicitne, ze to tahalo oci a rozum zostal neviem kde... teraz sa na tom smejem viacmenej (aj ked trpko) ale vtedy ked tesne pred prichodom este ani zabrany nemali tak to smrdelo uz dost pruserom.
Uprimne by ma zaujimalo vyjadrenie autora trasy napr. k tomu finisu v NMnV na namesti. Mozno nejaky dovod mal - co ja viem? Ale byt na jeho mieste tak k tomu navrhu trasy pribalim rovno aj list s vysvetlenim preco je to taka kravina a co ho k tomu nutilo. Inak mi to pride ako diletantsvto / nekompetentnost.
(a ano - nie, nikdy som neorganizoval preteky a neviem ake su s tym vsetko patalie a ake je to na SK tazke:)
13.06.2017 - 13:53:57
00
a tak "hlavne" ze najvyssi je spokojny: "Vyslali sme do sveta dobrý signál, preteky sa účastníkom páčili"

https://sport.sme.sk/c/20556883/cyklistika-privara-vyslali-sme-do-sveta-dobry-signal.html#ixzz4jtJSmOVI
13.06.2017 - 16:06:14
00
Citat z Cyclinginfo: "Podľa nás je pre Okolo Slovenska v tomto časopriestore s poznaním desiatok detailov v pozadí dojazd na ťažký kopec nezmyslom. Na Štrbskom Plese bolo vlani kvôli pretekom asi dvadsať ľudí (ostatní boli klasickí návštevníci Tatier), na Čiernom Váhu pred štyrmi rokmi asi štyria ľudia. To je divácka kulisa? To chceme? Nech vypisuje na internete o kopcoch ten, kto sa na ten dojazd príde osobne pozrieť. Férová
dohoda?"

Takže ty štyria čo ste boli na Čiernom Váhu sa prihláste.
Mám pocit že tu sa hľadajú len výhovorky ako sa to nedá spraviť cieľ na kopci cez víkend a myslím že by prišlo kopec ludi, ale nedá sa tak sa nedá
14.06.2017 - 10:56:06
00
Na Štrbskom plese som osobne bol a myslím si, že tam bolo viac než tisíc ľudí určite.
14.06.2017 - 10:59:11
00
wilkinson napísal:
Citat z Cyclinginfo: "Podľa nás je pre Okolo Slovenska v tomto časopriestore s poznaním desiatok detailov v pozadí dojazd na ťažký kopec nezmyslom. Na Štrbskom Plese bolo vlani kvôli pretekom asi dvadsať ľudí (ostatní boli klasickí návštevníci Tatier), na Čiernom Váhu pred štyrmi rokmi asi štyria ľudia. To je divácka kulisa? To chceme? Nech vypisuje na internete o kopcoch ten, kto sa na ten dojazd príde osobne pozrieť. Férová
dohoda?"

Takže ty štyria čo ste boli na Čiernom Váhu sa prihláste.
Mám pocit že tu sa hľadajú len výhovorky ako sa to nedá spraviť cieľ na kopci cez víkend a myslím že by prišlo kopec ludi, ale nedá sa tak sa nedá


Dal by som do pozornosti dva clanky o Okolo Slovenska, ktore su ako den a noc - hodnotenie "Slovace" z pera byvaleho vynikajuceho cyklistu, pana Libora Matejku na servri Roadcycling.cz - http://www.roadcycling.cz/clanek/slovensko-rozhodl-prolog-a-pad-ctyri-kilometry-pred-cilem# a druhy clanok pisany teoretikom Lukasom Timkom - https://www.cycling-info.sk/spravodajstvo/cyklistika-slovensko/5285-okolo-slovenska-budme-hrdi-na-nase-preteky-a-podme-dalej-sumar-a-komentar.

Pan Timko to zaklincoval vetou Radi by sme upozornili, že cieľové stúpanie pretekom nepridáva na atraktivite, pretože menej zdatní horolezci celé preteky na GC kašľú, nie sú takí aktívni a priebeh je ešte nudnejší. Cize podla tejto logiky su asi divacky najatraktivnejsie rovinate etapy, idealne bez vetra...Ved priznajme si, koho z nas aj na velkych podujatiach Grand Tours zaujimaju nejake Alpy, Dolomity, Pyreneje? Vsetci to pozerame kvoli rovinam :D ...
14.06.2017 - 12:16:56
06
Timko mi dnes zdvihol tlak...
Hlavne vetou: "Nech vypisuje na internete o kopcoch ten, kto sa na ten dojazd príde osobne pozrieť." To snáď ani nemyslel vážne. Cez pol republiky sa asi nikto nebude trepať pozerať na relatívne neatraktívnych jazdcov, ale v širšom okolí by určite prišlo dosť ľudí. Treba to ale spropagovať. Nech sa oplatí prísť aj s deťmi a pod. Aby to bolo atraktívne pre širšiu verejnosť. na Slovensku musíte ľuďom ponúknuť aj niečo navyše. Veď ani množstvo aktívnych cyklistov poriadne nezaregistrovalo, že ide Okolo Slovenska resp. aká je trať. Nie každý vysedáva na internete...
14.06.2017 - 12:35:16
00
Ja by som veľmi rád vedel,či Timko aj skutočne aspoň sem-tam pojazdí na cesťáku,alebo sa len vyváža v aute v konvoji.Neviem,mne ten článok príde ako teoretizovanie človeka,ktorý nikdy na cesťáku nesedel.Ja som si vždy myslel,že divácky najatraktívnejšie etapy v každých pretekoch sú tie s cielom na kopci(bez ohľadu na to, či má 5 alebo 20km)no ale on ma vyviedol z omylu :D Pokiaľ by bol aspoň jeden dojazd na kopci,tak by určite o víťazovi nerozhodol 4km prolog,čo je vrcholne trápne.
14.06.2017 - 12:39:14
00
Timko zjavne zije vo vlastnom svete. Smutne je, ze sa opät potvrdzuje stare zname, ze iniciativny blbec dokaze pokazit velmi vela ked sa ti inteligentni len prizeraju...
14.06.2017 - 12:45:54
01
ja som bol milo prekvapený diváckym záujmom tu na tej etape po kopanici, viem že sa tu šli pozerať aj rôzni chalupári, čo skôr žijú futbalom/hokejom.... takže to je celkom dobrý signál.
a už toľko omielaná javorina má čo ponúknuť aj mimo toho že by tam šiel niekto cez pol republiky pozrieť len na cyklistiku... hneď vedľa cesty je minifarma ( v podstate zoo s prevažne zakrslými hospodárskymi zvieratami a pod.) kde chodia stovky ľudí denne a našli by sa aj iné body záujmu v okolí (hrady, park miniatúr atd.)
v aktuálnom cyklopodcaste to tiež pekne zhodnotili, boli tam live, aj tam trocha počuť aká super atmosféra bola na myjavskom
14.06.2017 - 12:55:55
00
strapaty dilo dava zase dobre hefty.......
14.06.2017 - 13:21:00
00
wilkinson napísal:
Citat z Cyclinginfo: "...na Čiernom Váhu pred štyrmi rokmi asi štyria ľudia. To je divácka kulisa? To chceme? Nech vypisuje na internete o kopcoch ten, kto sa na ten dojazd príde osobne pozrieť. Férová dohoda?"

Takže ty štyria čo ste boli na Čiernom Váhu sa prihláste.
Mám pocit že tu sa hľadajú len výhovorky ako sa to nedá spraviť cieľ na kopci cez víkend a myslím že by prišlo kopec ludi, ale nedá sa tak sa nedá


Po tej vete o 4 ludoch na Ciernom Vahu som to prestal citat :( ...je smutne ked "pan novinar" dokaze napisat take nekutocne klamstvo. Boli sme tam pozriet dokonca vtedy aj my a osobne som bol prave naopak prekvapeny kolko ludi prislo pozriet na tak "zastrceny" kopec.
15.06.2017 - 02:00:21
00
keyboard_arrow_up