Neviem co sa strapatemu nepaci. Cav na tej drahe si dva krat omrkol kto kde je a ked zostrelil toho jazdca tak ani okom nemrkol. Pritom je samozrejme ze ak niekoho zhodis alebo drgnes tak instinktivne pozres co sa deje. A o Veelersovi ani nehovorim. Tam to bolo tiez naschval
06.07.2017 - 06:56:52
00
matt napísal:
kks, skutocne to vyzera ze dostal balanc na dekli od kanala :)

Aj keby tam bol kanal, nemeni to nic na tom, ze ho Sagan zavrel.
Kanal by asi bolo aspon trochu vidiet tu post1260828.html#p1260828
Mne sa skor zda, ze ten pohyb uz bol dosledok kontaktu zo Saganom.
https://www.youtube.com/watch?v=bEQ7LwXQWC0&feature=youtu.be&t=15
06.07.2017 - 07:07:02
00
Amen!
06.07.2017 - 07:34:21
00
Myslel som že reagovať nebudem ale nedá mi.
Tak ako Sagan zavrel Cava zavreli aj Peťa (nie raz) asi to patrí k špurtom lebo ako vieme, speťáky nemajú a v tom "švungu" sledovať aj to, či náhodou EN kktko nechce prekĺznuť cca 50cm medzerou asi Peťo nemohol.
Pozrite si dojazd druhej etapy. Tam Peťa zavreli, pribrzdil a skúsil to druhou stranou (ako vieme skončil až desiaty) ale nestrkal sa do nezmyselného prepchávania pol metrovým priestorom pri bariére. Toľko k Saganovým "agresívnym" špurtom a to, že špurtuje so širokými lakťami by mali mať súperi naštudované.
No a zmena smeru v špurte nebola len u Peťa ale ...
... do cieľových roviniek treba urobiť čiary ako pri bežeckých dráhach a nech si už cca od 300m nájde každý svoju dráhu a v tej sa pekne drží :D
Trest bol určite neadekvátny a to, že mu už roky nevedia zabrániť k zisku zeleného dresu mali radšej riešiť ďalším nezmyselným zmenením pravidiel resp. bodovania.

Toť vsio ;)
06.07.2017 - 07:37:48
011
Palo TT napísal:
Aj keby tam bol kanal, nemeni to nic na tom, ze ho Sagan zavrel.
Kanal by asi bolo aspon trochu vidiet tu post1260828.html#p1260828
Mne sa skor zda, ze ten pohyb uz bol dosledok kontaktu zo Saganom.
https://www.youtube.com/watch?v=bEQ7LwXQWC0&feature=youtu.be&t=15


Ty co tu zase vytahujes nejake argumenty o pravidlach a drzani stopy v spurte? Necital si diskusiu? Ved to je uz davno JASNE AKO FACKA, ze preco ho vyhodili!
- To lebo francuzi potrebovali pomoct Demaremu k zisku zeleneho dresu!
- Vlastne nie, to lebo briti ho nemaju radi, kvoli Cavovi!
- To lebo Slovensko nema velku televiznu stanicu, ktora by napisala list! (moj favourite prispevok, dakujem autorovi)
- Lebo Slovensko je mala krajina
- Lebo Peter Sagan je prilis silny! Odstavili Armstronga, ked bol prisilny, odstavili aj Peta
- Vlastne je to preto, ze anglosasi nemaju radi slovanov :D:D
- Uz davno to ti organizatori planovali, aby nevyhral ten zeleny dres (o ktorom btw polka sveta a 99% Slovenska pred Saganom ani nevedela, ze existuje)
- DD je hlavny sponzor Le Tour a pocnuc zajtrajskom by zjavne prestali posielat dukatiky organizorovi, to, ze rozhodcovka komisia patri pod UCI, nie pod ASO, to su detaily.
- Americania systematicky praskovali rozhodcov s chemtrails uz 10 rokov (ok, tento tu nebol, ten som si vymyslel. Ale ani velmi nevynika pri ostatnych, ze?:D)

No vidis? Tolko roznych supermegaobjektivnych dovodov, z ktorych si mozes vyberat, a ty sem stale vytahujes nejake pravidla? To si kedy videl, aby niekoho vylucili na zaklade pravidla a nie na zaklade toho, ze je Slovak?
Kiezby ten Sagan vlastne nebol Slovak, bolo by mi omnoho jednoduchsie mu fandit. Ze nema zmysel tu diskutovat ti malo byt jasne hned po tom, ako tu nejaky intelektual napisal slovo "kozomrd" a zjavne tym narazal na moslimov, odrazu bolo jasne, ze uroven sa posunula na uroven mitingu LSNS. Som smutny, idem si este pospat...
06.07.2017 - 07:50:59
08
Palo TT napísal:
Aj keby tam bol kanal, nemeni to nic na tom, ze ho Sagan zavrel.
Kanal by asi bolo aspon trochu vidiet tu post1260828.html#p1260828
Mne sa skor zda, ze ten pohyb uz bol dosledok kontaktu zo Saganom.
https://www.youtube.com/watch?v=bEQ7LwXQWC0&feature=youtu.be&t=15


čo to furt meleš za nezmysly o zavretí? Cavenshit bol za Saganom a neviem o tom, že ten by mal speťáky, aby mohol sledoval aj priestor za sebou. X-krát tu aj inde sú odprezentované rozfázované zábery z tej udalosti, na ktorých pekne vidno, že lakťom sa ho nedotkol a že Cav začal padať ešte pred pohybom lakťa Sagana, ale ty ako pokazený verklík budeš mlieť to svoje dookola. To tvoje zarputilé trvanie na "inom" názore od videodôkazov je len a len tvoj problém. Ale "inakosť" je dnešnej dobe in, nech je hocako drbnutá, tak len do toho!
06.07.2017 - 07:55:44
00
Palo TT napísal:
Tak retarda, co nedokaze predychat, ze niekto moze mat aj iny nazor ako on, som si zatial v tejto dlhej ale zaujmavej debate vsimol len jedneho ;)

nekonkretizoval som nikoho ale asi si sa v tom našiel........
06.07.2017 - 08:05:10
00
Mna by zaujimala jedna vec, ktoru som tu od obhajcov toho, ze Peter je na vine este necital. To co spravil je podla Vas take vynimocne, ze si za to zasluzil taky trest?
06.07.2017 - 08:07:09
01
Palo TT napísal:
nemeni to nic na tom, ze ho Sagan zavrel.
Proti-argumentov padla hromada. Ale jedna poznámka. Toto jeho "švenkovanie" bolo vidno v priamom prenose. Tak ako všetky ostatné. Nebolo treba pozerať záznam. Zarážajúce je, že ohlásia trest, po chvíli pridajú trest -80 bodov a po 50 minútach je vylúčený. To ešte nebolo známe, že CAV končí. Javí sa, že jeho švenkovanie nebol dôvod na jeho vylúčenie.
V tých 50 minútach sa udialo niečo, čo rozhodlo. Napadá má veľa dôvodov, ale len jeden vyznieva negatívne pre PS (napr. DD dali rozhodcom video, kde sa PS vyhráža, že ho dá dole). Všetky ostatné poukazujú na nekompetentnosť rozhodcov, alebo ich účelové konanie.
Emocionálne reakcie sú v poriadku, ak zostanú v medziach slušnosti.
06.07.2017 - 08:13:18
00
Wladix napísal:
Mna by zaujimala jedna vec, ktoru som tu od obhajcov toho, ze Peter je na vine este necital. To co spravil je podla Vas take vynimocne, ze si za to zasluzil taky trest?

To si nemyslim, DSQ podla mna rozhodne nebola na mieste, malo to ostat pri pokute par Frankov alebo strhnuti bodov.
To, ze z toho bola diskvalifikacia je chybou a zlyhanim rozhodcovskej komisie, vyrazne tym utrpi podla mna aj samotna Tour, ktorej Peter prinasa vela pozornosti.
Zaroven by som nechcel byt clenom komisie, ktora musi pod obrovskym tlakom do niekolkych minut po skonceni etapy prist s verdiktom, ked na teba tlacia manazeri dotknutych timov, samotni pretekari, stovky osobnosti na Twitteri a 20 milionov ludi na svete, a vsetci sa pytaju: "Ako to teda bolo?". Zhodou nahod priamo tam v cieli po skonceni etapy nielenze doslo k padu v spurte, ale doslo k padu aj 1km pred cielom a objavovali sa nazory, ze aj v tom bol Sagan, potom prisiel Greipel s tym, ze ho Sagan laktoval v predoslej etape v intermediate sprinte, a vsetko sa to nejak nakopilo, a verim tomu, ze to prispelo k tak tvrdemu rozhodnutiu. V tej napatej chvili, pod takym tlakom.
Myslim si, ze keby ta komisia mohla zasadnut dnes, s chladnou hlavou, po vychladnuti konfliktov a unahlenych vyhlaseni, rozhodla by inak.
06.07.2017 - 08:15:54
03
už sa teším na to, koľko strán analýz tu podporovači trestu a zjavného porušenia pravidiel zaberú, keď sa bude najbližšie špurtovať a síce sa nikto nevy**be ale niekto náhle zmení smer s vidinou vítazstva v etape............fakt si rád prečítam tie podrobné analýzy a názory podporené stotinami sekúnd v každom dostupnom spomalenom videu..........len či to niekoho bude zaujímať


Naposledy upravil JozefCR1 dňa 06.07.2017 - 08:31:24, celkovo upravené 1 krát.

06.07.2017 - 08:19:07
00
Tak ja sa v takychto pravidlach neorientujem. Tam plati, ze musia rozhodnut tak rychlo ako rozhodli? Pretoze myslim toto je zdroj tych konspiracnych teorii. Tu sa malokto hada o tom, ze v tom bol Peter uplne nevinne, ale o tom, ze to zavinenie vs trest je totalne v nerovnovahe.
06.07.2017 - 08:19:30
00
Wladix napísal:
Tak ja sa v takychto pravidlach neorientujem. Tam plati, ze musia rozhodnut tak rychlo ako rozhodli? Pretoze myslim toto je zdroj tych konspiracnych teorii. Tu sa malokto hada o tom, ze v tom bol Peter uplne nevinne, ale o tom, ze to zavinenie vs trest je totalne v nerovnovahe.

Dovrščík sa ešte v prenose tej etapy ako rozhodca vyjadril že definitívne rozhodnutie musí padnúť do najbližšej etapy takže času bolo dosť
06.07.2017 - 08:21:49
00
Mňa by len zaujímalo, či by komisia postupovala rovnako, keby Čava zablokoval Démare. On však zablokoval "len" Peťa.

Inak spomínaný český rozhodca Janout: "Souhlasím, že tam bylo málo místa a že kdyby se Sagan rozhodl, že uhne doleva, tak to odnese někdo jiný a lehla by celá levá strana, což by bylo o to horší."

Úžasná logika - keby sa Čavovi uhol, tak by to dopadlo asi ešte horšie, ale aj tak urobil zle! Samozrejme, že mohol použiť aj brzdy, ale to mohol kľudne aj Čavo. Či ten jazdí s majákom a má právo prednosti v jazde?
06.07.2017 - 08:25:35
02
staci porovnat co spravil peto a demare, v petovom pripade je to diskutabilne, v demarovom ocividne, skoro dal dole bouhaniho, ten nepochopitelne neprotestoval...
a verdikt, peto dsq, demare vitaz
06.07.2017 - 08:30:00
06

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up