astro - a kde presne je tento domcek?
---
inak k situacii u nas len tolko, ze je to tu uz take zle ze ma uz neodzravi takmer ziadny bajker, a to ani ked ma predbieha.
Teda nie ze by mi to vadilo, vzdy mi to bolo jedno a nikdy som to nebral osobne, len konstatujem. Ja napríklad na singloch pri vyhybani zdravim vzdy, a takisto v odlahlejsich oblastiach, kde nie je az tolko bajkerov.
13.07.2017 - 09:09:46
03
Tu. Je tam taká malá osada, pekné wecko, lampa na strome, ohnisko a všetko pekne upratané a vyzametané.

Prílohy:

osada.jpg
osada.jpg 782.02 KiB thumb_up1thumb_down

13.07.2017 - 09:16:00
00
Keď už nadávame na dnešných bajkerov :)
Minule som si šiel zabehať a ako tak stúpam po červenej od Márinho prameňa smer Koliba, v tom strmáčiku, zhora cyklista. Uhol som sa úplne doprava, ale ten CHUmaJ sa rozhodol, že sa mu tá stopa páči viac a absolútne bez brzdenia alebo vyhnutia rovno na mňa až som musel v poslednej chvíli uskočiť. A najlepšie je na tom to, že potom zospodu (keď konečne našiel brzdu) na mňa kričal, že tu je bajková trasa. Ešte pár takých stretnem a začnem tie céčka zatierať sám. A to tam je regulérna turistická značka. O stretoch s blbcami na "trailoch" = océčkovaný 100 rokov existujúci chodník, ani nehovorím.
13.07.2017 - 09:32:29
02
iron.hide ono sa dost zle zdravi ked zadrzujes dych pri predbiehani... vyper obcas ten spoteny dres a pozdravia :D :D
13.07.2017 - 09:34:51
00
donkey - vsak mal si mu zakricat naspat ze sa myli, takych debilov je dnes plny les.
13.07.2017 - 09:38:25
02
Nooo, keď sme pri tom - včera predo mnou partia 5-6 chalanov šliapala po asfalte na štart TBK, kde zastali a zostali stáť aj na asfaltke. Keď som pomedzi nich prechádzal pozdravil som "nazdar!" a čo myslíte?.....Ani jeden! z tých výrastkov ani nepípol.
13.07.2017 - 09:49:11
00
Ja sa snazim jazdit rano pred pracou, ked su v lese vascinou len skalni. Ale par dni dozadu mi zas bezec pri zjazde na singli z bufetov pod kamzikom kde je ten switchback beziaci smerom hore (a to som hodne spomalil a uhol sa mu) sice ledva lapal po dychu, ale uz musel okomentovat, ze bicyklom tade nemam co ist, ze cyklotrasa je vedla...
Blbci a mudraci sa najdu vzdy a vsade a je jedno, ci maju bajk, ebajk, "len" tenisky, psov, decka...
13.07.2017 - 09:54:01
00
iron.hide - vsak som mu aj zakrical
semanuel - pravdu mas, ale stale sa citim viac cyklista a vadi mi ked nam takyto kazia dobre meno. Dva dni predtym som na bajku cistil chodnicek po nejakom zapratavacovi, ale po tej skusenosti s "cyklistom" sa vlastne ani tym zapratavacom nemozem cudovat.
13.07.2017 - 11:02:22
03
Ale aby sme neostali len pri nadavani. Uz dlhsie spekulujem nad dvomi otazkami:
1. Ako pre chodcov, bezcov, psickarov atd. ale aj bajkerov odlisit trail, ktory bol specialne vybudovany pre MTB a ktori zo svojej napr. zjazdovej povahy nie je vhodny na ine pouzitie a trail, na ktorom bolo iba urobene cykloznacenie.

2. Ake je pravidlo pri strete dvoch cyklistov v zjazde/vyjazde. Rieseni je viac:
a) kazdy po pravej
b) stupajuci ma prednost lebo to ma tazsie, zjazdujuci nech sa predrnca kde mu ostane miesto
c) zjazdujuci ma prednost lebo sa moze lahsie zahlusit, stupajuci nech si oddychne :)

Na bezkach totiz plati prednost lyziara v zjazde lebo nemoze brzdit. Co si myslite o situacii v pripade MTB ?
13.07.2017 - 11:16:24
00
astro napísal:
Tu. Je tam taká malá osada, pekné wecko, lampa na strome, ohnisko a všetko pekne upratané a vyzametané.


ta osada je tam dlhe roky, kedysi boli tie pristresky dva, uz je len jeden
meno nepoznam
13.07.2017 - 11:18:39
01
Donkey napísal:
Ale aby sme neostali len pri nadavani. Uz dlhsie spekulujem nad dvomi otazkami:
1. Ako pre chodcov, bezcov, psickarov atd. ale aj bajkerov odlisit trail, ktory bol specialne vybudovany pre MTB a ktori zo svojej napr. zjazdovej povahy nie je vhodny na ine pouzitie a trail, na ktorom bolo iba urobene cykloznacenie.

2. Ake je pravidlo pri strete dvoch cyklistov v zjazde/vyjazde. Rieseni je viac:
a) kazdy po pravej
b) stupajuci ma prednost lebo to ma tazsie, zjazdujuci nech sa predrnca kde mu ostane miesto
c) zjazdujuci ma prednost lebo sa moze lahsie zahlusit, stupajuci nech si oddychne :)

Na bezkach totiz plati prednost lyziara v zjazde lebo nemoze brzdit. Co si myslite o situacii v pripade MTB ?

2B
13.07.2017 - 11:55:10
04
zalezi vzdy od situacie.. na Cerovke taky zjazd z Hraboviny smerom na MS je jedina cast trailu kde sa da v tomto smere trochu rozbehnut a uzit si to, takze tu by som daval urcite prednost tomu co ide dole... vyslapat ten maly kopcek hore nemoze byt ziadny problem pre toho druheho
13.07.2017 - 12:01:09
01
takisto ak je trail zarezany vo svahu pride mi logicke nech sa vyhyba ten co doprava moze odbocit do svahu?
lebo cez hranu trailu z kopca sa tam toho vela neuhne a krizovat trail dolava koli uhnutiu sa je nebezpecne.
13.07.2017 - 12:03:22
01
inak dneska okolo 16tej z kamzika na TBK ?? MageZ Dublinboy Nagasaki alebo dakto iny?
13.07.2017 - 12:10:17
00
som na biku, nemam ale kolenacky atd, bo som mal v plane skor nejake km najazdit nech aj nieco vladzem :) ak budem moct odist troska skor tak okolo 1615 cca by som tam mozno mohol byt (na Kamziku)
13.07.2017 - 12:15:10
01
keyboard_arrow_up