Cyklo-Maratón Horné Srnie

05.08.2017
3. kolo - Považsko-Strážovský pohár
XC preteky
Horné Srnie (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (43)
Alexiusalfismizany1biker09bimjeamBranus6catcherxxDK22dobi235durmieyeskillerlbFilip_95gacopetergrznmaHary13JakubTjames9jelo520johny29julo93Karolikkoimi12LostLuboSRHCmarekvidlarmaro211111matko001matto88oborOlgojpatrikdepelikanlPeto661PETOM23rado11RANDALsebutwSesulakSimonSvksiso33srankitominokUrsuszbynekpap
mirecpd napísal:
...pred dvoma hodinami som akurat platil...aby som sa nezdrziaval...

v tom prípade v poriadku, nestihol asi prísť informačný mail od nás. Zdržiavať sa nebudeš ;)
03.08.2017 - 22:27:50
01
matto88 napísal:
Trate pripravané, niektoré úseky už aj vyznačené, veríme, že budete spokojný :)

Hmm, podla tej prvej fotky to vyzera tak, ze by som pred pretekom mal azda spisat zavet :-) :-)
03.08.2017 - 22:34:42
01
obor - :D
03.08.2017 - 22:37:59
00
matto88, pozeram ze prva obcerstvovacka na dlhej trati bude az na 25. km. V tom teple bez moznosti doplnenia vody by to mohol byt trochu problem. Nie kazdy nosi na chrbate ruksak alebo nema na bicykli drziak na 2 flase. Neuvazovali ste niekde medzi 10.-15. km aspon dopravit nejake kanistre s vodou, kde by si clovek mohol doplnit flasu?
04.08.2017 - 11:05:10
00
Uvažovali, aj sa posnazime. Aj pred štartom pri registrácii budete mať možnosť doplniť vodu, taktiež budú k dispozícii pre tých čo náhodou zabudnú, free bidony.
04.08.2017 - 16:19:21
02
Moai napísal:
matto88, pozeram ze prva obcerstvovacka na dlhej trati bude az na 25. km. V tom teple bez moznosti doplnenia vody by to mohol byt trochu problem. Nie kazdy nosi na chrbate ruksak alebo nema na bicykli drziak na 2 flase. Neuvazovali ste niekde medzi 10.-15. km aspon dopravit nejake kanistre s vodou, kde by si clovek mohol doplnit flasu?

Prosim ta kde vidis tie obcerstvovacky? alebo organizator hodte to sem prosim aka na akom km, aby si clovek vedel rozlozit zasoby. Diky,
04.08.2017 - 21:09:54
00
Prosim vas zisťujem sice na poslednu chvilu ale snad este vyzistim,detske preteky kedy je start a dokedy registracia,nemozem nikde najst
04.08.2017 - 21:20:07
00
obor strana 3
harmony strana 1
04.08.2017 - 21:28:31
01
Tiez ma zaujima ta registracia na detske preteky, na strane 1 je len info o starte 10 45, ale registracia je tam len na maraton, teda predpokladam. Dopredu dik za info matto88
04.08.2017 - 21:31:19
00
... už som tu :D , takže najprv k tým deťom:
- registrácia/prezentácia na detské preteky je spoločná s registráciou/prezentáciou na maratón. Čiže od 8:00 do 9:30 ale zo skúsenosti s min. roka sa to natiahne až do 10:00-15. Detské preteky začnú po štarte Krákej trate maratónu, teda cca o 10:45. Detské trate niesú značené farbami, pred detmi pôjde navádzač. Štartovné pre deti je 1€ a musím povedať, že vďaka naším ozaj štedrým sponzorom si každé dieťa odnesie nejaký darček, resp. maličkosť :)
- čo sa týka občerstvovačiek, ako som písal, kompletné budú na Dlhej na 25. a 35. km, na Krátkej na 17 km.
Po dnešku sme pridali dve pitné na Dlhej na 12. a 20. km na Krátkej na 12. km. Plus ako som spomenul pri registrácii/prezentácii budú bidony zadarmo, pitná voda bude hned vedľa v Pizzerii.
04.08.2017 - 22:22:44
04
Poprosím ešte všetkých, čo sa týka parkovania, nesnažte sa prosím dostať autami priamo ku štartu. Na 2. stránke tohoto topicu je mapka aj s vyznačeným miestom parkoviska. V skratke po odbočení z hlavnej cesty, prejdete cez most a následne pôjdete stále rovno cez dve križovatky. Dopravu budú riadiť regulovčíci, prosím riadte sa ich pokynmi. Od parkoviska na miesto štartu je to cca 200-250 m. Stačí sledovať navigačné tabuľky.
04.08.2017 - 22:29:03
01
Bola to parada, moj prvy mtb, a bicyklovy pretek vobec - bolo to skvele. :) Diky moc za dobre zvladnutu organizaciu, slusnu trat, a skvelu atmosferu. O rok snad znova.
05.08.2017 - 14:12:55
02
Pre mna taktiez premierovy mtb maraton a pretek vobec,takze som poriadne nevedel do coho idem a ako to vlastne cele prebieha.Trat som si presiel vo stvtrok podla mapky,trvalo mi to cez 2,5 hodiny.Isiel som pomaly aby som daco neprehliadol.Teda som si dal zavazok,ze by som to chcel stihnut pod 2 hodiny.Velka vdaka Jakubovi a hlavne Matovi,ktori mi to polopatisticky vysvetlili.Teda ako prebieha prezentacia,co robit pred startom,pocas preteku a po nom.
Co sa tyka prezentacie,vyborne.Co sa tyka startu a prveho stupania,tak to bolo dost narocne,vysypane stavebnym odpadom a aj skusenejsi bikeri tam museli zosadnut.Stacilo,ze hore niekomu presmyklo koleso a nedalo sa pokracovat.Teda sme tlacili.Drzal som sa vlavo na kraji.Jeden chalan co slapal zacal nadavat,ze ludia tlacia stredom.Ani sa mu necudujem.Jak take telce.No a potom uz to islo lepsie.Roztrusilo sa to,viac menej sme isli vacsina stale pokope.Znacka nebezbecny usek mala snad svoje opdstatnenie,ale ja by som ju dal aj pri vyjazde z lesa.Lebo ako sme vybehli,tak som len hltal prach a nic nevidel.Preto prave to bol pre mma osobne najnebezpecnejsi usek.
Po napojeni na asfalt uz som si isiel svoje tempo,nejak som sa nenahlil,nech sa neodpalim.Vodu som pil podla potreby,mal som 1 flasu.Kedze bola avizovana este 1 pitna obcerstvovacka naviac, na 12-tom km,tak som zacal pit trochu viac.Avsak ked som tam dorazil,bol som niekde vzadu,tak chalan uz tam nic nemal,tak nasiel daku flasu a nalial mi aspon deci.Vody podotykam :-) Na 14-tom km pocujem za sebou hluk a obehol ma pretekar z dlhej trate.Potom dalsi traja.Len som cumel ako valia.Nasledne dasli usek oznaceny ako nebezbecny.To bol ten singel pomedzi stromy.Chalani z dlhej trate nikde v dohlade.Neviem ci to nepreleteli:-) Na 17km obcestvovacke som dal pohar vody,slecna mi doliala do flase a veselo dalej do nasledujuceho stupania.To som zvladol,nasledne zjazd a najkrajsi usek bola pre mna jazda cez to pole.Tam som si aspon oddychol.Na paneloch ma obehol este jeden dlho tratovy a kusok dalej chalan na fulle,s ktorym sme sa pocas preteku striedali na poziciach.Ja som bol lepsi hore,on dole kopcom.No na rovine uz som ho nedobehol.Uz som moc nevladal .A uz som isiel sam az do ciela. Trat bola myslim velmi dobre znacena,ale na jednom useku,cca 2 km pred cielom som siel vpravo,nikto predomnou,ale nastastie na zemi bolo sprejom oznacene X. Cas som mal myslim 1:45,teda o 15 minut lepsi ako moj ciel.Zvladol som to ;-)
Bike som nechal u kamosa a isiel sa najest.
Gulas horuci stiplavy,kofola studena.Tak to ma byt.Neviem ako je to s vydajom jedla inde,ale za mna by to bolo lepsie vonku.Nemam sice ziadny drahy zavodny special,ale nechat bike vonku a ist do vnutra po jedlo,cloveku na pohode neprida.Podotykam,ze som bol sam,teda by mi bike nemal kto strazit a ak by kamos nebol doma,tak by som bol asi bez jedla.Chvilu som posedel,ale vyhlasovanie az o 15:00 a neviem co by som tam dovtedy robil.Tak som isiel domov.
Inak obdivujem pani co hlasila prichadzajucich pretekarov,pretekarky,aby ludia nechodili cez cestu,aby si rodicia strazili deti atd.Ja by som vybuchol.
Kedze nic negativne som nepostrehol,tak maraton hodnotim 1*.
05.08.2017 - 16:37:07
03
Par ludi, je nas niekolko, nema vo vysledkoch cas a sme na konci kategorie, divne. Osobne som volal na niekolko cisiel z propozicii, poslal som im mail aj s gpx suborom, zatial nic. Cloveku ide dekel ustrelit a nakoniec nie je v poradi. Snad dojde k naprave, verime..

Vysledky:
http://www.bikerizpuchova.sk/images/mtb/2017-08-05-hsrnie-vysledky.pdf
05.08.2017 - 17:18:19
01
patrikde- písal som ti už správu. Ale ešte raz takto verejne. Škoda, že si sa neozval hned po zverejnení výsledkov, teraz sa ťažko niečo rieši, keď už je časomiera zbalená. To, že Ti neberieme tel. resp. neodpovieme na mail, musíš pochopiť, že pár minút po maratóne nás ešte čaká milionpäťsto vecí. Musíš nám dať skrátka trochu času. Isto to preveríme, a ak sa potvrdí, že sa stala chyba u nás, výsledky aj bodovanie sa upraví. Takisto ceny Ti dodatočne zašleme. A ešte taká maličkosť, pošli mi do správy tvoje celé meno a trať akú su šiel ;)
05.08.2017 - 17:53:33
00
keyboard_arrow_up