Zdravím. Organizujeme v Ivanke pri Dunaji preteky typu CX (zatiaľ len detské) a XC v nízkonákladovom režime. Buď úplne zdarma alebo za symbolický poplatok. A keďže sa zameriavame najmä na domácich pretekárov, nemáme dostatok sponzorov, aby sme si mohli dovoliť nejakú profesionálnu časomieru.
Máme vlastný soft, do ktorého ťukáme zvlášť čas dojazdu a k tomu čísla, ktoré sa dajú dopísať aj neskôr. Aby sme to zvládli, obmedzujeme počet súťažiacich na štarte a snažíme sa ich čo najviac rozťahať, aby sme nemali problém identifikovať ich pri prejazdoch jednotlivých kol a v cieli.
Chceli by sme sa niekam posunúť, pozeráme kdejaké multifunkčné merače, ale nechceme kúpiť niečo, čo nie je overené. Na detských pretekoch Slovenského pohára som si všimol ručnú časomieru s možnosťou hlasového záznamníka a tlačiarničky, len neviem, nakoľko to bude posun voči nášmu súčasnému systému.
Ako meriate časy na pretekoch? Profesionálne riešenia s čipmi a prenájmom pásov sú pre nás asi zatiaľ príliš drahé. Na našich pretekoch sa zúčastňuje cca 100-200 pretekárov.
23.08.2017 - 12:20:13
00
Bol som už viac pretekov s ručným meraním. Neregistroval som tam žiaden problém. Chce to však schopný team meračov času. Záznam na zvukové médium však treba. V prípade, že dôjde viacero pretekárov v skupinke tak by bol problém.
23.08.2017 - 12:26:27
01
A aké zariadenie/a používate?
23.08.2017 - 13:29:10
00
Skúšali ste cieľovú kameru? Stačí aj obyčajný kompakt. Umiestniť ju tak aby bolo vidieť čiaru a čísla pretekárov a potom sa k záznamu môžte vracať.
23.08.2017 - 19:13:57
00
Nestačili by nejaké digitálne hodiny (s normálnym časom aj so sekundami, nie stopky)? Zaznamenávali by ste čas štartu a potom čas príchodu každého pretekára a napr. V Excel potom z toho dostaneš dosiahnuý čas.
23.08.2017 - 22:26:06
00
Riešil by som to podobne ako už písal Morelon..
Cieľová kamera , myslím že by kľudne stačil mobil, natočená tak aby snímala aj stopky ..
Prip. ak by trval pretek napr. 35min tak začať snímať po 30min. a vysledny čas dopocitavat..
Plus sa zúčastnení potešia keď sa uvidia prechádzať cieľom ;)
23.08.2017 - 23:37:06
00
Ďakujem za nápady, ale rád by som dostal praktické podnety najmä od tých, ktorí reálne preteky už robili. Uviedol som, že ich robím v nízkonákladovom režime, no mal som asi uviesť, že pri cyklokrose potrebujem zaznamenať u každého pretekára aj počet odjazdených kôl (prejazdy cieľom), aby som si bol istý, že ten čo prešiel po víťazovi cieľom tretí, je naozaj tretí. Navyše sa snažíme, aby sme výsledky vedeli vyhlásiť čo najskôr po odjazdení podlsednej kategórie. U nás na pretekoch pretekári nečakajú hodinu na spracovanie výsledkov a medzitým ich animátori bavia a pod.
Máme hlavne malý tím ľudí, ktorí vykonávajú počas pretekov rôzne role.
Pýtal som sa, či nemáte skúsenosti napr. s multifunkčnými meračmi.
24.08.2017 - 10:53:29
00
RFID Timing System on the Cheap
24.08.2017 - 17:22:38
00
www.cyklistikaszc.sk - pozri si komisiu rozhodcov a skús niektorému v blízkosti zavolať. Prípadne nech ti poradí ochotného. Dohodnete sa na cene (predpokladám 20-30 eur - podľa dĺžky trvania), príde, dajte mu k dispozícii 2-3 členný team, on im povie čo majú robiť a bude si to organizovať. Zvyčajne donesie aj PC s predpripraveným SW - najčastejšie používajú makrá v Exceli. V jednom sheete je štartovná listina, v druhom prejazdy okruhov, v treťom sa dopisujú časy v cieli, štvrtý je výsledková listina.

Čím dlhší okruh, tým jednoduchšia práca pre rozhodcov. Na cyklokrose som zažil okruh cca 800 m dlhý, team rozhodcov mal pri 40-50 štartujúcich čo robiť počas pretekov a aj následná kontrola prejazdov trvala nekonečne dlho. Pri 2-3 km dlhom okruhu nemali problém zachytiť a vyhodnotiť rýchlo ani 60 štartujúcich.

Niektorí rozhodcovia majú stopky s papierovým výstupom časov - tam však musí byť dobrá koordinácia medzi stláčačom stopiek a zapisovačom štartovných čísiel, či už na papier, do záznamníka alebo do laptopu. Zatiaľ som si nevšimol, že by mali vyriešený prenos zo stopiek do PC. To asi zatiaľ funguje len pri použití čipov - čo je pre vás asi príliš drahé riešenie.
24.08.2017 - 19:51:31
00
Ten chlapík hovorí, že to nie je vhodné na preteky a že by časový rozdiel medzi pretekármi mal byť min. 5 sekúnd.
A neviem, či je vzdialenosť potrebná na detekcia, vhodná na umiestnenie rfid do štartovného čísla upevneného na riadidlách.
Stále opakujem, že náš systém nie je taký zlý, aby som musel platiť za niečo nespoľahlivé. Ale dík, že sa ozývate.
24.08.2017 - 19:55:32
00
Dík #JoKo, podobný systém používame aj my, len je urobený namieru. A robili sme s ním už 5 pretekov s hromadným štartom (* X kategórií) a podobný počet časoviek, kde je to ľahšie. Opakujem, že som na detskom SK pohári videl dvojicu rozhodcov s nejakým ručným meračom, do ktorého jeden odťukával prejazdy a integrovaný hlasový záznamník registroval čísla. A malo to aj tlačiareň na pásku, na ktorú po každej kategórii vytlačil výsledky.
A ja hľadám niekoho, kto má skúsenosti s niečim podobným, alebo vie zabezpečiť merací pás s rfid nalepenými na štartovné číslo ZA DOBRÚ CENU. 😁
24.08.2017 - 20:06:41
00
Ešte raz si prečítaj prvú vetu môjho príspevku. Snáď nečakáš, že zavolám Janovi (Ferovi, Mišovi) a a budem ho prehovárať, aby vám išiel pískať. Však o akcii skoro nič neviem...
25.08.2017 - 19:43:05
00
JoKo, v každom prípade ďakujem. Ja nehľadám časomerača, ale časomieru ako nástroj. Ľudí máme. Ešte raz ďakujem.
27.08.2017 - 12:52:13
00
ManoCo My ked sme robili detske preteky, tiez som rozmyslal ako na meranie casu a nakoniec sme pouzili aplikaciu, ktoru som si vyrobil na mieru. Do nej sme zadali vsetkych pretekarov, ta ju automaticky roztriedila do kategorii a nasledne som vytlacil startovne listiny. Potom rucne spustil casomieru v programe a pri prejazde pretekara cielom bolo potrebne odkliknut cislo pretekara a nasledne sa vytlacila vysledkova listina. Nic svetoborneho, ale pre nase ucely dostacujuce. Vsetko ale stoji a pada na vizualnej kontrole pri prejazde cielom podla startovnych cisiel co je asi jasne pokial nepouzivas bezkontaktnu technologiu.
27.08.2017 - 13:37:46
01
veď tak, to robíme aj my, len už pri 30 deťoch na okruhu je to dosť zložité, lebo sa po čase začnú miešať, zhlukovať a pod.
27.08.2017 - 21:30:34
00
keyboard_arrow_up