Cyklomaratón Topoľčianky

09.09.2017
10. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Topoľčianky (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (274)
10adidas101demi146507306080ace123AdamBaranadriana21AK47_TRMAlex52Alfalfismizany1andrejxcxAnonymousaronbajajakbakojanBalajkabamatusBatorasbeata.kastlerovabenkoBerobikerramonbirelblazej.skrtelblazoBoreasbozikandrej18BralajbranomBuro25Buro78CagocanecorsocarloscarpcicerocripocyklosanteDal_bordanfandaniel_TRMdanielzdavid987DBlazejdeodobi235doubleDURI76dusan1981DusansDyonexdzuro85eborisEnduroXslennioenzo76erurbanEsterkaFatZetor2Fernandoflorian70fogysterForzaRacingFoxinofraktofuksigabci777GaliPethartmannrodoHazardhhholcovskyHOLMENKOLhovidoIva-Kroviivousjaja76JamrichLjanak1janakudijanciatkojano636jelo520jimmy263jjsanjoannusJohny2johny29jojoAUTHORjopajozef.sverceljozino83jozpetJuraj_KUKOJuraj2jurajbeberjuro77kacerik577kakaokaliKaskajaKatka88katysedlakdanielKenaikochhyKomi24krbkriskucoflykuko22laco.justLacoBlacobrlaktolaky.loolavorkamLechuLIGRLostLublanalubomirjancoviclubos73Lubos76LubosMeciarlucklucopeleLuVim.kadorikmacakasMagicxc06MajkyFmarccinmarek.kolesMAREK189marekminar77MareKMMmarekvidlarmaros.hrobarmaros53martin.lmartin352martinkucera888Matelomatus316mballayMcDuromedobikermichalgrajciarMilanspurrmilantamilanvrMilenamilsumiro.srolmirokovac135Mischo_21miskokovacikmisotkacmkostelMoaimoonwalkerMP18mreskomrkvicamtb.murinmts-bostoMtstevulananippnickovw08ninno101nockooborondriasoroboxa1pajoprobikepalo1970palof67pavol.tonka423Pawla26pepek2pepepoPeter BratkoPETER1014peter22peter30peterbudaypbPeterSmilnanski25peto.skPeto661peto8107pilaparnicapjacko79poem26ponynkopotkanobijecProracerprvosienkaPstroso1PupokR.A.W.E.R.2.0RadoCralive5rastislav.balockorastislav.galikreactorrgorichardlerobertttroman6572romanesrudolfdubajrushmoarsagatjurajsamgro123SamuelKolariksandrakomaromysefkosidesmelkovasmykySNBzuziSodjagsolariz79SpecialmanspiroextraSt.Anleystando.bStaniolstarosta.uhorskestarsidurcovsteve240173steve4straka.michalStrenkistriezasubaroStisujanoiiversuscrofathe-redsoxtichy112TomasGlTondo6Tono26SCtulenUrsusv3hicl3vierakissvikizalozkavkuzmaVla100vladolapierrevladonitravladTTVlckovlsuvraskowebmatchwladolalikxbikerxdado32yankooyou_rekyps-salaYUCHKAzermenzitkodominik1zizou.matozpad
Trail okolo hradu Hrusov vs. Srsne
... v niektorich komentaroch vyssie sa preberala tema a padla otazka preco sme vynechali Trail a zjazd za hradom Hrusov.
Odpoved je Srsne. Ako to bolo...?Zjazd a trail okolo hradu Hrusov bol pripraveny pre pretekarov na tratiach 77km a 43km. Asi o 10:41 som mal na SOS cislo telefonat od pretekara z najdlhsej trasy kt volal prave z hradu Hrusov a hlasil ze tesne pred zjazdom za Hradom Hrusov je sršnie hniezdo a niekolko pretekarov ako aj on uz schytali niekolko zihadiel. Miesto vyčíňania bodavcov šiel preverit aj jeden z nasich regulovcikov z hradu Hrušov. Situáciu sme vyhodnotili ako kritickú a preto sme rozhodli ze strednu 43km trat odklonime tak aby sa pretekari z polmaratónu ktori prave boli na polceste k tomuto miestu vyhli. Chalani na Hrušove preto trat preznacili aby ju odklonili. Tymto by som rad podakoval pretekarovi ktorý mi volal a hlasil situaciu na mieste, napriek tomu ze sam "schytal" niekolko bodnuti. Členovia nasho klubu timto miestom casto jazdia a nikto tam tuto sezonu srsnov nestretol, ani ked sme trat znacili a upravovali. Zvysena aktivitu ucastnikov maratonu zrejme roj vyburcovala a prebrala k zivotu. Sme radi ze sa nikomu nic vazne nestalo, nakolko bodnutie sršnom moze sposobit aj vaznu alergicku reakciu.

Prílohy:

images-14.jpg
images-14.jpg 13.31 KiB thumb_up1thumb_down

10.09.2017 - 20:31:37
06
v tom prípade to chápem, myslel som si, že to bolo zámerne, keďže sa na to niekto sťažoval, že ten úsek je "ťažký".. Vďaka za objasnenie
10.09.2017 - 20:42:29
00
zopár fotiek : https://elbirel.rajce.idnes.cz/
10.09.2017 - 21:06:40
05
Ale určite boli. aj krásne zážitky iného žanru, keď cca 100 m pred nami cez lúku prebehol majestátny 10-torák, ale boli aj situácie ako na F1, 10 cm abol by som v
...
, ale to je tiež o hlave
10.09.2017 - 21:21:41
02
double napísal:
pad je v prvom rade chyba jazdca.


Tato formulka je dost oblubena, ale na tuto situaciu sa moc nehodi. Ja osobne som clovek ktory jazdi zjazdy opatrnejsie lebo si vzdy hovorim ze to jazdenie na pretekoch ma nezivi, potrebujem sa dostat cely naspat k rodine a v pondelok potrebujem ist do prace...a v sobotu som mal obrovske stastne ze som sa tam nevysekal aj ja, ale ze som to nejako ustal vo finalnej faze nalepeny na hornej ramovej trubke v pozicii supermana s vycvaknutymi oboma tretrami ( potom som tam este minimalne dve minuty maturoval s boa kolieckom ktore povolilo a neslo opat zapnut )

Proste ako bolo spomenute vyssie, nic nebolo oznacene zeby tam bolo nejake nebezpecie, vsetko dovtedy vypaskovane, dole cca 2-3 chlapi so zalozenymi rukami pozerali ako si to zjazdujem a zrazu...zem sa akosi vytratila z pod predneho kolesa ( a prosim nepolemizujme tu o tom ze ked "nevidim", tak rychlejsie nezjazdujem...lebo ak nejazdi 95% ludi na maratonoch )...ja si v podstate ani presne nepamatam ako som to ustal ( neveril som ze to dam, uz som sa videl v kotrmelcoch ), len viem ze vidla cvakla nadoraz a ja som robil vsetko pre to aby som neochutnaval asfalt a tie kamienky co boli vsade. Moja bilancia je iba par malych skrabacov, modriny na pravom lytku a dnes rano som citil ze mam fajn ponatahovane prave rameno a lave stehno.

Budme teda radi ze sa tam nikomu nic vazne nestalo, ale nezlahcujme to ( hlavne ak by bola pravda toto tvrdenie co by ma mrzelo o to viac "Jeden divák mi povedal, že ho tam poslal kamarát usporiadateľ, vraj to tam bude najlepšie a padať budeme ako hrušky." ). Taketo useky na maratonoch MUSIA byt oznacene a nie ze sa budeme spoliehat na to ze na prezentacii sa podpisuje ze jazdec startuje na vlastne nebezpecie. Budte si isty ze keby sa tam niekto rozsekal a znicil si bike, dobry pravnik by si na organizatoch pekne zgustol a vela ludom by sa zle spavalo...co samozrejme neprajem nikomu :(

Rovnako dakujem kazdemu organizatorovi co sa pusti do organizovania takejto akcie, clovek tam videl kusisko roboty a clovekohodin, ale z mojho pohladu je niekedy menej viac...mne osobne sa viac pacil predosli rocnik kde si napriklad organizator neurobil "zbytocnu" robotu so "srncim singletrackom" a kym som sa na nom pachtil, tak ma minimalne traja bikeri obehli po zvaznici ktora bola nizsie ;)
10.09.2017 - 22:25:03
07
Ja som sa tiež čudoval keď som min.dvoch jazdcov obehol ešte za prvou občerstvovačkou a nakoniec som ich znovu obiehal na poli za obcou Hostie...a to ma na trati určite neobiehali :-( Inak ale akciu musím hodnotiť pozitívne a o rok idem zas :-)
10.09.2017 - 22:46:56
00
No a boli takí, čo si to miesto na amfik šibli rovno do Hostí a potom na tú lúku s drnmi. Takže vynechali brod cez potok, kúsok po asfalte, stojku v lese a singel po obore. Len cca 4km.
10.09.2017 - 23:01:08
00
Pridávam odkaz na fotky z Cyklo Maratónu Topoľčianky 2017 zmes :
https://photos.app.goo.gl/jqRHE4wKYBTf5olm1


Naposledy upravil tat dňa 11.09.2017 - 09:54:57, celkovo upravené 1 krát.

10.09.2017 - 23:31:35
01
ja som chcel povedat aby take useky nevynechavali z maratonov lebo posledne roky sa trate robia menej technicky narocne a vo svetovom pohari prave naopak. nech to teda riadne oznacia ale nezlahcuju. ja som.bol niekde v strede pola takze uz asi vedeli ze to je narocne tak tam aj 5 ludi na mna.kricalo. ja sa s takymi situaciami stretavam bezne priznavam naviac som mal vyhodu teleskopky ktoru som.mal zasunutu.takze situaciu z mojho pohladu zlahcujem. kazdopadne pri mensej rychlosti sa to dalo v pohode prejst.
10.09.2017 - 23:33:23
01
urcite nikto nechce aby boli taketo useky vynechane, len nech su oznacene. A ked uz sa nestihol dany usek nejako vyznacit/upozornit na nebezpecenstvo, uplne ine by bolo keby spomenuti pani stali hore na tej hrane a upozornovali ludi ze maju spomalit ako ked stali dole pod tou hranou ( v mojom pripade ) so zalozenymi rukami a cakali ci to dam alebo nedam...

takto neskor mam z ich spravanie velmi zmiesane pocity nakolko v cieli som sa dozvedel ze to nezvladli aj niektori bikeri predo mnou :|
11.09.2017 - 00:11:38
00
Tiez si myslim, ze minuly rok bol usek od dvojkriza po amfiteater krajsi, rychlejsi, dali sa lepsie obehnut pomalsi a hlavne pri amfiteatri uplne bezpecny. A asi sa ani nedal prilis skratit, ci uz umyselne alebo omylom. Neviem, ci malo ist o zatraktivnenie trasy, alebo nejaky problem s vlastnikmi pozemkov, nabratie vysovym.
Ale nic by to nevadilo, keby nebolo toho nestastneho (podceneneho?) dvojdropu pred amfikom. Skoda. Inak super.
Prosim organizatorov, aby tuto kritiku vzali a neznechutilo ich to. Verim, ze to mysleli dobre.
11.09.2017 - 07:29:47
01
super pretek, bol som aj pred rokom na dlhej a táto verzia sa mi viac páčila. na jednom mieste cca 42-45 km som zle odbočil. moja vina, mal som sa lepšie pozerať :D hneď v prvej záhrade boli ľudia tak som sa pýtal či tade niekto išiel. vraj dvaja ale hneď išli aj späť. tak som sa otočil aj ja a už som videl kade je trať označená :D pokiaľ ide o ten nebezpečný úsek tak mne tam chlapík niečo kričal ale nerozumel som mu v tej rýchlosti a keď som bol už rozbehnutý tak som to tam preletel bez problému. no ako čítam nie každý to zvládol... faktom je že ta hrana mohla byť označená a tri !!! tam tiež mohli byť.
čo ma ešte milo prekvapilo, boli ľudia popri trati. na slovensku sa to nevidí často že by sa tak fandilo :D o rok prídem určite zas
P.S. teším sa na fotky z prémie na Hrušove :D
11.09.2017 - 07:36:09
01
Nemate niekto foto toho spominaneho useku?
11.09.2017 - 07:54:00
00
Pridám video z trate možno si tam najdete i vas spominany usek(6min) :) https://youtu.be/i88ynh1ywx0
11.09.2017 - 09:43:04
06
Vážení, ďakujem za postrehy a nedostatky, ktoré tu riešite. Uvedený úsek s dropom som navrhol a značil osobne. Aj mne javil nebezpečný, preto som ho aj vypáskoval. Označenie tabuľkami tam bolo dohodnuté a mám informáciu, že aj označené v piatok, no neskontroloval som to. Preto sa ospravedlňujem všetkým, čo tu mali problémy. Aj osobne v sobotu som to riešil s chalanom,ktorý tam spadol. Ak budeme aj v budúcom roku organizovať maratón, prehodnotíme tento úsek. Časť trate ktorou ste sa vlani dostali k amfiteátru prebieha/la ťažba a cesta bola zrovnávaná buldozerom, preto sme zmenili. Mne sa tiež stala osudným domáca trať, v úseku ktorým prejdem 50x za rok, stačí mierne odkloniť z vyjazdenej línie a zemská príťažlivosť funguje. Pritom mám odjazdené desiatky maratónov bez pádu (okrem zimných v Stupave) a môžem povedať, že zjazdy môžem.
11.09.2017 - 13:40:39
04
keyboard_arrow_up