Tak tu je potrebné aplikovať postup, čo uviedol darebak a vylepšil FeroR :)
27.09.2017 - 21:03:17
01
To ano.
Alebo budme trochu laskavejsi, nech ich dostipu nejake Srsne.
27.09.2017 - 21:30:44
01
Tak ja som mal dnes pozitívnu skúsenosť / stretnutie s poľovníkmi.
Šli sme v podvečer s kolegom pozrieť jeleniu ruju, že skúsime dačo pofotiť. Kráčali sme po ceste, prechádzali sme okolo Defenderu (už boli mimo auta), šli sme ďalej, na posed pri lúke.
Po ceste späť (už asi hodinu aj pol po západe slnka) tam auto ešte stálo. Neskôr nás auto dobiehalo, brzdilo. Už sme čakali pi.ung, oblečení sme boli pravdaže v maskáčovom, neosvetlení, kolega na pleci zavesené dlhé púzdro so statívom.
Z okna sa ozvalo:
Ahojte. No čo chlapci, podarilo sa niečo odfotiť?
A tak sme chvíľu debatovali, a že nás videli sa plížiť k posedu a že ani im sa veľmi nezadarilo a že nech sa nám teda darí a šli ďalej.
Odpadol som :D :o
27.09.2017 - 22:04:26
06
Si mi pripomenul :)
https://www.youtube.com/watch?v=5u6VWsntrqc
27.09.2017 - 22:13:00
01
No kolega ten sa o toto zaujíma viac, chodieva častejšie aj s kamerou "loviť" zver.
A keď som mu povedal že pôjdeme na posed, tak sa chytal za hlavu, že bude zle.
Mal už pár stretov, keď bol na posede s kamerou a polovníci sa jedovali, že posed je ich, nemá tam čo robiť, alebo že si nafotí zver, vyberie si pekné kusy a potom ju pôjdu streliť. :D :D
28.09.2017 - 06:58:15
00
Zranenie zbranou nemusi koncit smrtou, ak je to cisty priestrel co netrafi kost alebo dolezitu zilu tak netreba ani lekara. Pri skrabnuti staci obvaz a ak je aspon jeden z nich pod vplivom mozu sa dohodnut aj bez nahlasenia a kludne aj ked su vsetci triezvi aby neboli problemy.
Polovnikov ktorych poznam su robotnici co zdedili alebo vlastia pozemky (urbar) a clenstvo v zdruzeni maju skor ako rodinnu tradiciu. Co viem je s tym viac roboty (neplatenej) ako zabavy. Kosia luky na seno a to potom cez zimu zas prikrmuju, ciastocne robia ochranu pred nelegalnou tazbou, udrzuju napajadla a ked je dlho sucho a studnicky poschli dovazali vodu do kadi. Chcem len poukazat na to, ze nie kazdy polovnik je lump.
28.09.2017 - 08:41:40
08
lubor1: vsak to asi vsetci vieme, tuto cast polovnikov neriesime, ale oni su dost v mensine a sami maju problemy s tou agresivnou castou. Ako sa uz neraz pisalo v kazdej skupine ludi sa najde cast , ktora je agresivna/neprijemna,atd./, ale najmenej ich v skupinach, kde treba tomu konicku venovat dost casu, byt dobry nezavisi od penazi, ale od casu a usilia do toho vlozeneho a najviac tam, kde stacia peniaze a uplne najviac tam, kde ti peniaze naviac zabezpecia pocit moci a sily , teda mas zbran. Inak povedane, v polovnictve je takych ludi vyrazne viac, ako bezny priemer. Skor by som povedal, je to presytene a blizke plnej saturacii. Ten pomer je vyssi asi len v politike. Ale vlastne ono tie dve veci (aspon u nas urcite) uzko suvisia, takze je to pochopitelne.
28.09.2017 - 09:19:04
04
Prakticky v každej ľudskej skupine je 15-20% psychotických jedincov, ktorí potom vrhajú zlé svetlo na celú komunitu. V lese som stretol už veľmi veľa poľovníkov a v drvivej väčšine stačí úsmev, pozdrav a všetko je OK. Ak však niekto nosí v sebe voči nim prednasratú zášť, tak určite privolá skôr či neskôr konflikt. Minule som išiel peši po lese a narazil som tam na poľovníkov, v tvári som im zbadal výraz sklamania a rovno som po pozdrave povedal: "Asi som vám pokazil lov, čo?" Na to sa začal chlap usmievať, mávol rukou a povedal, že mám právo chodiť po lese kadiaľ chcem, a že oni s tým predsa musia počítať. Chvíľu sme ešte pokecali a potom sme sa v mieri rozišli. Ale viem si predstaviť ako niekto, kto má v hlave zapísané "hajzli flintoši", by s tými istými ľuďmi zabŕdol do nechutnej slovnej výmeny.
28.09.2017 - 09:39:58
07
Pali65 napísal:
Prakticky v každej ľudskej skupine je 15-20% psychotických jedincov,

IMHO po tom, co sa polovnictvo zmenilo od luborom1 popisanych tradicnych polovnikov na zabavku pre bohatych je to percento v tejto komunite vyssie.
28.09.2017 - 09:46:36
04
Lto zase trepes nezmysli. Prave to ze maju zbran a vedia ako lahko o nu mozu prist im nedovoli robit ani 10% z toho co ty si myslis ze vacsina z nich robi. Nema zmysel sa ale o tom s tebou bavit, lebo netusis o com pises, a zase je to len o tom tvojom hejte ku vsetkemu co ty nepovazujes za spravne. Na Slovensku je niekolko tisic polovnikov, ty si par stretol a z toho robis general statemenet na celu komunitu. A aby si nebol v omyle, ja som polovnik neni a nikdy ani nebudem ale stretavam sa s nimy po strelniciach, chodim na ich sutaze a dokonca im aj chodim pomahat do hory a su to slusni ludia. Ked tak, problem a zle meno im robia strelci typu Gasparovic, ale to su neni polovnici.
28.09.2017 - 09:59:51
00
ty si nejak zatazeny na Lto-a? co ti stupol na kurie oko?
ja mam tiez takmer vylucne zle skusenosti s polovnikmi, ale uz dlhsi cas ich skor ignorujem a nepustam sa s nimi do reci, nema to cenu.
28.09.2017 - 10:12:44
00
Nemam rad generalizovanie... cize ak je toto moje "kurie oko" tak potom hej...stupil.
28.09.2017 - 10:25:15
00
Ja aj ja som stretol jedneho dobreho polovnika (a 99 zlych) v piatok na eBiku. Este kamaratsky krical za mnou, ze to sa bicykluje...
To bikeri elektrikarov preklinaju vsetci.
28.09.2017 - 12:40:32
00
FeroR, teraz zase generalizujes ty...napr. ja proti ebikerom nemam nic. Preco by som aj mal mat, ze?
28.09.2017 - 12:47:31
00
OK, suhlasim.
Mna len sokol ten priatelsky pristup.
28.09.2017 - 12:51:42
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up