Kristina, z tvojich prispevkov mi pride ze mas skusenost s obchodom/predajom veci. Ak je to tak, tak nerozumiem, ci ti unika vplyv celeho dodavatelskeho retazca na vyslednu cenu, alebo tak neznasas "neorigo" vyrobky z Azie.
Skusim 3 hodne zjednodusene priklady: 1) "jozko" kupi vec za 11€ priamo z fabriky (Aliexpress a pod. su casto tento pripad); 2) miestny obchod kupi tu istu vec od dodavatela; 3) (2) s trosku inymi cislami. Prirazky som si vymyslel, orientacne na zaklade toho co som robil kedysi predavaca v inom druhu sportoveho obchodu - v cyklo komponentoch budu ine, mozno sa k tomu vie niekto vyjadrit.

I.e. "lacne" z Ciny/Taiwanu/neviem kade nemusi znamenat hned nekvalitne, a snazim sa ukazat ze "prvopociatocna" cena origos komponentu moze byt ta ista ako toho co si kupis z Ciny - cize ta Cina nie je v principe vobec lacna oproti Origo (Ona nie je REALNE uz lacna, robotnicke platy sa dorovnavaju/prevysuju SVK, vychodnej Eur., Balkanu). Pravdaze, vzdy ides do rizika, co ked - toto je na zhodnoteni kazdeho. Ale 11€ kotuce z "Ciny" imo nie su apriori nekvalitne s vysokym rizikom (to by boli kotuce za <5€ ak berieme 30€ za kvalitny kotuc z obchodu)...

Moj sukromny nazor na vec je - to co som robil v sportovom obchode ma presvedcilo, ze SVK ceny su zvycajne neskutocne vysoko - obrovske prirazky, dlhy retazec dodavatelov, s vyslednou cenou na urovni zapado-Europskych krajin (napr. za 200€-300€ veci su ceny +-5€ voci Nemecku, 20-30€ nizsie ako v Holandsku), ale s omnoho nizsimi nakladmi na prevadzku a zamestnancov.... Proste specificky Slovensky trh. A pre to na Slovensku (ale aj Holandsku, kde zijem) kupujem drahe/spotrebne/"nekriticke" veci len vo vypredaji a radsej miniem cas na hladanie vyrobku cez ebay a neviem co, ako platit 2x taku sumu za presne tu istu vec lokalne... A to bez ohladu na to co si nemozem/mozem dovolit....

Prílohy:

cena.png
cena.png 17.6 KiB thumb_up0thumb_down

07.10.2017 - 11:45:03
00
Boa vy raz nemate co robit...
07.10.2017 - 12:51:49
06
keby som mal pri zjazdoch pušťať dole sedlovku cez upinak tak po prvom vyjazde ma vezmu do psychiatrickej liečebne ja fakt nevidim až taky problem v neteleskopke :lol:
už keby som ju mal tak ju mam ale aby som ju kupoval to neeee
07.10.2017 - 17:17:17
00
a s chladnejším počasím a prichádzajúcou zimou to bude stále horšie :D
07.10.2017 - 17:34:21
02
tak treba nakupit handry a vypadnut von - dnes bolo paradne. a ku koncu vyjazdu brzdova packa zadnej az ku gripu - len tak bez varovania. 2x tento rok. pojde to do pi.... nebavi ma to.
07.10.2017 - 19:38:22
00
nie je to len zavzdušnené?
07.10.2017 - 19:39:53
00
jasne ze je - ale zasa? stare avidy som neodvzdusnoval 8 rokov a packa ide stale rovnako. cely ten bike je tusim vhodny do vitrinky - a raz za tyzden na lahky pojazd - na toto niesom zvyknuty.
07.10.2017 - 20:20:28
00
Problemy s Avidmi ak boli sa dali lahko poriesit vymenou tesnenia, u novych Shimano sa meni cela packa alebo prasiatko :D .. u Deore a SLX je cena taka, ze to chodi priamo z Ciny asi :D .. inak BBB dosticky su presne tie, co clovek kupi na ebay z Ciny v cenovej hladine okolo 5-6e, akurat, ze BBB to predava za asi 12-18e :) Inak mam skusenost s cinskou kladkou za tusim 2e par, alebo tak nejako .. prekvapilo ma tam nieco, co som myslel, ze ma nemoze uz prekvapit :D .. vlisovane lozisko sa zdeformovalo tak, ze sa nekrutilo vobec /tak makke su tie lacne loziska/. Tak som tam dal ine, z kladky, ktora bola opotrebovana. No a cinan prekvapil aj tak :D /da sa to pouzivat - ale asi kladku rucne odlievali v stodole :lol:, proste velka bieda/ .. ale tie cca 10e kladky (tusim par) od jkelly boli super.
07.10.2017 - 20:37:29
00
Rozmýšľam nad zmenou bŕzd teraz cez zimu

Aktuálne mám šrám guide r, radšej by som som prehodil na Shimano
Rozmýšľam teda nad slx, XT alebo saint, prípadne nové 4piestikove XT ale tam tipujem , že cena bude na úvod privysoká
Cena v celkom divokom rozpätí 70,95,130€ a ???€

Teda skôr by potreboval poradiť či sa oplatí priplatiť, aktuálne jazdím slx 675 na druhom biku(cross) a tam som silno spokojný ale či to nebude na full málo
08.10.2017 - 22:36:16
00
Das vacsi kotuc a hotovo ;-) slx su v pohode
08.10.2017 - 22:40:05
01
Yogisz napísal:
Rozmýšľam nad zmenou bŕzd teraz cez zimu

Aktuálne mám šrám guide r, radšej by som som prehodil na Shimano
Rozmýšľam teda nad slx, XT alebo saint, prípadne nové 4piestikove XT ale tam tipujem , že cena bude na úvod privysoká
Cena v celkom divokom rozpätí 70,95,130€ a ???€

Teda skôr by potreboval poradiť či sa oplatí priplatiť, aktuálne jazdím slx 675 na druhom biku(cross) a tam som silno spokojný ale či to nebude na full málo

Keď uvažuješ nad zmenou, tak v porovnaní ceny a výkonu asi Zee, myslím, že vyjdu aj lacnejšie ako tie nové XT, viem tá páka nevyzerá ako Saint, ale tak za tú cenu...SLX 675 mám tiež, kotúče 203/180 tiež som uvažoval nad podobným upgradom, občas by sa to hodilo, aj keď nebrzdia ani tieto zlé a zatiaľ som s nimi nemal nejaký problém. Možno by pomohli aj lepšie kotúče.
09.10.2017 - 00:31:08
00
Tiež som teraz riešil výmenu Guide r za Shimano. Stále som jazdil shimano, teraz 2 roky XT 8000.
Som s nimi spokojný, ale toto bola výmena na ebiku, tak som chcel nejakú rezervu a vyskladal som si prasiatka ZEE
s páčkami XT 8000. Kotúče som nechal pôvodné sram a funguje to veľmi dobre. S adaptérom od Trickstuff je aj radenie sram na brzdovej objímke. Cena síce vyššia ako XT, ale pravdepodobne nižšia ako nové 4-piesty XT.
09.10.2017 - 17:14:56
00
Ahoj chlapi. Som uplny novacik a chcem sa spytat.... Neviete mi niekto poradit ci bude pasovat strmen SLX M7000 k brzdovej packe M315 ? Za odpovede dakujem...
09.10.2017 - 21:06:54
00
Ak chces menit strmen, tak ti nebude sediet koncovka hadice. To by si musel menit aj hadicu. Ale pri M315 je vacsi problem v packe ako v strmeni. Najlepsie predat a kupit SLX.
09.10.2017 - 21:55:05
00
Tak nakoniec som objednal tie saint, som si povedal už keď meniť tak poriadne
12.10.2017 - 21:47:56
04
keyboard_arrow_up