Veru, to "tohoto" tiež dobre bije do očí :)
23.10.2017 - 11:22:06
00
So stredoskolskym vzdelaním sa nebojim povedat ze som na tom co sa gramatiky tyka celkom fajn
Problem je ked niekto napise milit, bit, mi(vsetci) a podobne skvosty aj taki su a diakritiku na telefone riesit nebudem
23.10.2017 - 12:03:28
00
"Celkom fajn" je ekvivalent "dobre" a to je za 3. :) Btw. gramatiku mas zvladat uz po ZS, na to naozaj netreba SS.
23.10.2017 - 12:18:33
01
No a prax je taká, že zo ZŠ vychádzajú poloanalfabeti.
23.10.2017 - 12:23:37
00
my sme sa na VS napriklad gramatiku neucili vobec :)
23.10.2017 - 12:24:53
03
my sme sa na VS napriklad neucili vobec :)
23.10.2017 - 12:48:51
06
Bavit sa o tom ze co by clovek mal a co naozaj vie po zs je na dlho
23.10.2017 - 13:18:23
00
lapaloma napísal:
kto bude robiť, keď každý bude mať vysokú školu? a najlepšie nejakú sociálnu prácu a podobne


nechapem... uspesne absolvovanie vys. skoly chapes ako nejaku formu dekretu, ktory zabezpeci to, ze dotycny je zbaveny (neviem ci potreby alebo nutnosti) pracovat ? :-)
...to je este asi stale taky prezitok alebo dedictvo dob minulych, ked si na uradoch za drobny uplatok sa snazil ziskat si naklonnost uradnikov aby vykonali to, co bolo beztak ich naplnou prace a boli za to samozrejme plateni.

a kto bude pracovat je ale vazne otazne. cesi su v nemecku, slovaci v cesku a 100k ich je v anglicku a tuna su zase ukrajinci, rumuni , srbi a spol.
dnes popredne vyrobne podniky sa snazia vyrobu maximalne robotizovat, pretoze tusia aka doba sa blizi. bude nudza o prac. silu. ona uz defacto je aj teraz. co som sa rozpraval s ludmi, co maju svoj kšeft alebo nejaky riadia, tak vsetci svorne tvrdia, ze najst solidneho a zodpovedneho zamestnanca je tazke. v minulosti si vyberali a dnes uz su ochotni aj prizmurit oci a vziat ludi bez praxe v obore ale ze im sa nechce pracovat.

otazne ale asi aj je, ze ci svojim dlhodobym spravanim podnikatelia si sami takto "nevychovali" spolocnost k takemuto nechutenstvu k praci. narazam na to, ze povacsine doteraz vo vela regionoch bola praca odmenovana minimalnou mzdou. ak sa napr. odvazil zamestnanec zaprotestovat, tak mu ukazali dvere s dovetkom, ze pred branami stoji 20 iných co cakaju na svoju sancu - toto je pripad mojho otca, ten to uz ma nastastie zasebou, je na dochodku ale ked este pracoval, tak vravel, ze uz to nikomu nevravia a dokonca ani na brane radsej nedavaju fukat, nikomu....predtym denne na hodinovu vypoved pri pozitive.
jemu urobili to, ze ho prepustili na 8 mesiacov a potom ho prijali naspat ale plat o 3 triedy dole.
sefstvo sa vozi na 7xx bmw a v dielni chybaju nastroje, pripravky, zastarale rozhasene mašiny a nie je ani solvina , pocuva denne nareky o tom ako nie su peniaze a pritom mu v splite plava jachta...
spoluziak (posobi vo velkom marketingu) mi vravel ako radil svojmu bratovi, ktory ziskal nejaku solidnu zakazku (reklamna agentura) aby si nekupoval drahe auta a nedaval okazalo najavo, ze sa mu dari lebo zacnu zamestnanci zavidiet a ich to potom pracovne demotivuje....
mozno mam naivnu predstavu ale v minulosti otec zacinal v nejakej manufakture ak sa darilo, tak prikupil nejaku masinu, neskor dalsie a mal mensiu dielnu, z ktorej zacal viac pofitovat az jeho syn o 20 rokov neskor.
dnes si myslim, ze kazdy chce po otvoreni-zacati nejakeho podnikania do 2 rokov lietat na svojej cesne.
ja viem, doba je rychla...ale az takto ? :-)
23.10.2017 - 13:33:13
07
to je to že každý mastí svoje a čím skôr tým lepšie, potom funguje presný opak zákonu padajúceho hovna..
23.10.2017 - 13:37:21
00
asi to myslis tak ,ze sa predtym z hovna stal potom niekto ...ale zato velmi rychlo ?
no a potom by takyto mal ist este do komunalnej politky... to je potom uz uplny ucebnicovy pripad rychlokvašky.
23.10.2017 - 13:46:18
00
Gusto0 napísal:
rozoberate a mazete niecim radiace packy? sa mi akosi prestala vracat spodna packa na M8000 - nejak som nemal nikdy potrebu to rozoberat - ale asi jej uskodilo poslednych par vlhkych vyjazdov.

Na starom LXku mi asi po 3 rokoch zacala packa chodit naprazdno,bolo treba parkrat stlacit aby zabrala.Po rozobrati sa ukazalo , ze vazelina s prachom vytvorila lepidlo,ktore efektivne branilo pruzinkam v praci.Umytie WDckom a odstranenie lepkavych zbytkov odstranilo aj problem.
23.10.2017 - 14:39:41
00
Ono na Slovensku je to tak, ukážeš že vieš robiť, tak ti nadrbu ešte viac za také isté prachy
23.10.2017 - 14:40:14
08
Dagger napísal:
mozno mam naivnu predstavu ale v minulosti otec zacinal v nejakej manufakture ak sa darilo, tak prikupil nejaku masinu, neskor dalsie a mal mensiu dielnu, z ktorej zacal viac pofitovat az jeho syn o 20 rokov neskor.
dnes si myslim, ze kazdy chce po otvoreni-zacati nejakeho podnikania do 2 rokov lietat na svojej cesne.
ja viem, doba je rychla...ale az takto ? :-)


Mali sme prednasku o navratnosti investicii (vramci robotizacie priemyslu sa riesilo kedy firmy inovuju prevadzku a kedy sa to neoplati) a tam sa vravelo, ze na SK zvycajne pocita s navratnostou investicie zhruba 5-10 rokov. Cize v robotike kym sa ti roboty splatia uz su zastarale. na zapad to je tak 3-5 rokov. Ale napr v USA su to len 2 roky. Cize ked investujes 10M$ tak potrebujes investiciou zvysit zisk o 5M$ rocne aby sa to vratilo do dvoch rokov a potom mas za idealnych podmienok trvalo ten zisk o 5M$ vyssi.
23.10.2017 - 14:52:24
00
lto, dalsie M8000. :)
23.10.2017 - 14:53:15
00
Ake, kde , co ? :^)
23.10.2017 - 15:12:29
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up