Ja som dve zimy šlapala v zjazdových lyžiarkach Fischer Hybrid, ktoré majú mód na chodenie a robila som to len preto, lebo som nemala koruny hneď na všetko a tak som si na lyže nahodila pásy a rámové skialp viazanie Tyrolia Ambition, že keby ma to šlapanie aj nebavilo, tak na tom budem len lyžovať a ak áno, tak lyžiarky potom dokúpim. Až keď som prešla na skialp lyžiarky som pochopila, prečo mi to išlo tak ťažko :D Ale Intersport DK a KE má teraz službu, že si môžeš požičať nový výstroj na celú sezónu a ak sa ti zapáči, následne ho aj odkúpiť. Môžeš si voliť z troch lyží (Atomic, Dynafit Batoro a Volkl) a skombinovať s tromi viazaniami - dve techové a k Volklom aj rámové, a majú k tomu lyžiarky Dynafit. Prípadne ak by ťa to zaujalo, aj toto je možnosť, ako to skúsiť.
04.12.2017 - 22:08:53
01
Tiez som jednu sezonu sliapal na zjazdovkovych skeletoch. Na lyziach bolo skialp/freeride viazko Marker Baron, ktore sa da jednoducho prestavovat v zavislosti aku lyziarku tam chces dat (skialp ma iny rozmer spicky ako zjazdovkova).
Dodnes tie lyze pouzivam (aj) so zjazdovymi lyziarkami (su pevnejsie/tvrdsie = lepsie na lyzovanie) npr. v Jasnej, ked sa do zlabov vyvazam lanovkou...
05.12.2017 - 07:28:31
00
Da sa aj v zjazdovych lyziarkach, vacsina tiez ma prepinanie na chodenie, aj ked len take akoze. Ale tym ze su tvrdsie tak pri slapani sa ti bude hybat pata v lyziarke hore dole a byvaju z toho neprijemne pluzgiere. A samozrejme to pojde aj tazsie. Lepsie pozicat si skialpove za par eur.

Inak s viazanim Diamir Vipec nema niekto skusenosti? Rozmyslam ze upgradnem moje Diamir Eagle na techove a ten Vipec vyzera byt co sa tyka bezpecnosti fajn a aj ta vaha je ok. Ale to je len na papieri, neviem ako v reale sa s tym jazdi/slape.
05.12.2017 - 09:37:30
00
Ja mam model 2016 (da sa kupit okolo 300€), aktualny Evo je trochu prepracovany, ale drahsi. Moj ma viacero much, napriek tomu zvazujem, ze ho dam aj na dalsie lyze, napr.:
-uspesnost zapnutia spice je nizsia ako pri Verticale, cvikom sa zlepsila, ale aj tak niekedy zapnem aj na 7.x
-spica tiez zamrza, vtedy sa ani neda celkom rozovret, celkom by ma zaujmalo, ci vtedy funguje bezpecnost vypinania
-uz sa mi podarilo vydrapit aj ten jeden pretacaci podkladaci plast (narval som ho tam az doma po nahriati fenom)
-harsajzne tiez vedia zamrznut (problem nasadit alebo vybrat)
-spice (iba ramienka) maju slusny vakel, pata lyziarky ma vykyv mozno 1cm
-parkrat sa mi stalo (hlavne ked je na viazani namrznuty sneh), ze som si nevsimol ze pata nieje uplne zaskocena v polohe na zjazd a lyziarka sa po chvili vypla
-zda sa mi, ze vypinacie sily su realne dost vyssie ako na rovnakom stupni na inych viazaniach (viazanie vypina pri padoch ovela zriedkavejsie ako ine, nohu mi to ale este nezlomilo)
Vyhody: -bezpecnost (u mna zatial neoverena)
-moznost pohodlne zapinat patu pri zjazdoch na pasoch, resp. pustat pri slapani bez nich, pri turistickom vyuziti velmi prakticke
05.12.2017 - 10:22:45
00
No to je docela dost neduhov ,na to ze sa pohybujes v mraze a vetre.tam riesit take n veci zatrest!. Na horach to musi fachcit na100 % . Lebo pekne vymrznes.
05.12.2017 - 11:44:09
00
na to som uz zvyknuty, na Maestraloch mi furt praska drot zamku komina (uz 3ks), aktualne tam pcham 2.5mm imbusak a zaistujem ho lepiacou paskou alebo binderkou.. :D
05.12.2017 - 12:10:24
01
Lukáš, ty by si mal byť testér. Čo vydrží tebe, tak mi ostatní môžeme bez obáv kúpiť :D
05.12.2017 - 12:59:08
02
no neviem ci by to boli relevantne vysledky, ja nicim vybavanie preto, ze neviem lyzovat a zatazujem ho nestandardne
05.12.2017 - 13:15:53
00
zihadlo, ty máš tie isté atomic ako ja ... chcem sa spýtať či máš viazko montované presne podľa odporúčanej čiary alebo viac v predu ... ja som teraz vymenil lyžiarky posunul pätu dopredu a lyžovanie oveľa oveľa lepšie ... akurát hore kopcom som mal pocit že to trochu viac šmýka ale to mohlo byť aj opotrebovaným mohérom
05.12.2017 - 13:18:41
00
To zavisi od geo lyze v akej polohe noha-lyza sa ti naj lyzuje. Na mojich slalomkach mam ,,o cislo" posunutu nohu tiez do predu. Na synovych na montazny bod. U skialpov je to tazko testovat nakolko vies hybat len s patou...
05.12.2017 - 16:30:49
00
však jasné :) preto som sa pýtal na jeho skúsenosť s rovnakými aj keď asi dlhšími lyžami ... ale ešte som stým nebol v naozaj hlbokom snehu či to tam nebude moc v predu
05.12.2017 - 16:35:03
00
no na skialpoch by malo byť viazanie namontovane (minimálne) tak, aby sa pri zdvihnutí nohy do vzduchu (do vodorovnej polohy) päta lyže vlastnou váhou pohybovala smerom dole
05.12.2017 - 16:36:20
01
lapaloma napísal:
zihadlo, ty máš tie isté atomic ako ja ... chcem sa spýtať či máš viazko montované presne podľa odporúčanej čiary alebo viac v predu ... ja som teraz vymenil lyžiarky posunul pätu dopredu a lyžovanie oveľa oveľa lepšie ... akurát hore kopcom som mal pocit že to trochu viac šmýka ale to mohlo byť aj opotrebovaným mohérom

mám backlandy 85 a viazko mám na stred....
PS: dnes som kupil metraž montany mohéru 110mm s koncami, už su aj nahodene na lyžiach, ak sa podarí dnes otestujem sklz...
oproti syntetike budem asi letieť :D

Prílohy:

IMG_20171205_155107.jpg
IMG_20171205_155107.jpg 590.17 KiB thumb_up1thumb_down

05.12.2017 - 17:01:50
00
zihadlo, kolko stoji meter 11ky sirky (idealna sirka ak to reznem po dlzke na moje backcountry bezky), daj link kde si kupil. dik
05.12.2017 - 20:51:09
00
edelweiss napísal:
zihadlo, kolko stoji meter 11ky sirky (idealna sirka ak to reznem po dlzke na moje backcountry bezky), daj link kde si kupil. dik


asi tu http://www.skialpinista.sk/pasy/metraz/montana/montana-pasy-metraz-110mm
05.12.2017 - 20:57:53
01
keyboard_arrow_up