Lol Zemo, toto je vedecky vysoko erudovane zhodnotenie poslednych 10 stran tejto temy
---skoda ze ste tu nenechali ten tulenov prispevok plny najhrubsich nadavok a urazok, nech si kazdy o nom moze spravit obraz.


Naposledy upravil iron.hide dňa 17.12.2017 - 12:31:28, celkovo upravené 1 krát.

17.12.2017 - 11:23:21
03
V jednom dam Tulenovi za pravdu, ak si das cokolvek na roztiahnutie priedusiek...Ventolin, Formoterol atd. viac ako na 100% ti ich neroztiahne. Takze v tom bude nieco ine ako niekto pisal a toto je len zasterka....mozno :-) Kedze len SKY vie ako to vlastne bolo. Som zvedavy ako to dopadne, ale isto boli a budu kolovat tucne obalky, aby sa to cele co najviac ututlalo.
17.12.2017 - 11:42:25
01
A aktualne k Bore: Peter Sagan and Bora to race with Wahoo Elemnt Bolt computers
cdn.media.cyclingnews.com
17.12.2017 - 11:48:26
03
Wladix ešte raz: WADA :pracuje na základe lvl 4 dôkazov, ja som sa vyjadril na základe prinajhoršom lvl 2-. Občas (pod ťarchou tých lvl 2- a lepších dôkazov) milostivo presunú preparát z kategórie "okamžite upáliť" do kategórie "pol roka mučiť tak, aby pokiaľ možno nasledovalo upálenie". Je to overiteľné hocikým, kto vie správne zaradiť danú publikáciu v prípade posúdenia levelu dôkaznej sily a hocikým, kto vie ingliš, v prípade retrospektívneho prehrabania ich blacklistov. Navyše tu mnohí vrátane Tonyho Martina žijú v presvedčení, že stále platí, čo platilo pred 100 rokmi. Takže teraz čo?
Hack3r pri zákaze b2-agonistov na začiatku a vlastne vôbec nikdy nešlo o zužitkovanie rozšírenia priedušiek...
17.12.2017 - 13:14:02
00
Sa k tomu stručne vyjadrím aj ja: V každom športe sú nastavené pravidlá a keď sa porušia, tak prichádza trest (DSQ, alebo napríklad presilovka v hokeji). Tu máme jasne stanovenú hornú hranicu konkrétnej látky v krvi. Ak je športovec maród a potrebuje nutne užiť väčšiu dávku aby sa vyliečil, mal by zo závodu odstúpiť a liečiť sa. Ak neodstúpi a užije väčšiu dávku, rozhodca by ho mal vylúčiť. Je to jednoduchý princíp. Frooma nepovažujem za dopingového hriešnika (vzhľadom k povahe a účinkom tej látky), ale pravidlá porušené boli a bez trestu by z toho nemal vyviaznuť.
17.12.2017 - 15:27:26
017
Bod 9 sa tunajším inkvíkom páčiť nebude :D
http://www.cyclingweekly.com/news/racing/11-changes-to-the-rules-of-pro-cycling-that-you-need-to-know-before-the-2018-season-354864
17.12.2017 - 17:03:30
00
Ale že v roku 2030 majú v EÚ celoplošne na celú populáciu zakázať amalgánove plomby, to vaś vôbec nerozčuľuje? A to za 150 rokov ich používania nič lepšie nevymysleli. To by vás malo zaujimať. Petície, protesty v Bruseli, otázky na kandidátov, ktorý budú kandidovať na europoslancov a ich postoj k tejto otázke, proste zvrátiť toto nelogické rozhodnutie.😋
17.12.2017 - 22:46:26
00
Si si pomylil temu a v principe aj vsetko ostat ne...
17.12.2017 - 22:50:52
00
Prosim vas . Nereagujte na toho mudreho pána. Vo vlastnom zaujme. Zacat citat jeho prispevky je ako vojst v noci do slepej ulicky a stretnut tam svorku psov.
18.12.2017 - 03:15:21
00
Ak správne chápem, čo všetko okolo toho som čítal, tak pozitívny nález prekročeného limitu u Frooma mohol byť spôsobený napr. aj dehydratáciou cez 2% jeho telesnej váhy. A aby sa Froome očistil, musí replikovať tento nález v laboratórnych podmienkach.
Ja si myslím, že lovci čarodejníc by to mali zobrať ako fair deal a už prestať okolo toho kydať.

No hold, svet nie je čierno-biely, hoci každý by ho chcel takto mať.
18.12.2017 - 09:14:19
05
Na teoriu dehydratacie som uz neviem kde cital, ze to teoreticky mozne je ale vraj to nebol zrovna vypek den a ostatne dni mal hodnoty uplne normalne (pricom slo aj o etapy kde by sa skor ocakavala dehydratacia vzhladom na okolite teploty). Long story short - vraj to bude mat na pripadnom laboratornom teste tazko replikovatelne - ale nie nemozne.
18.12.2017 - 11:18:10
00
Prekročenie limitu vďaka dehydratácii je dokonca aj experimentálne potvrdené. Na dehydratáciu nemusí byť zrovna teplo - sú ľudia, čo "zabúdajú piť", proste nepociťujú toľko smäd (potom mávajú šutre po žlčníkoch a ľadvinách :D). Ďalšia vec je, že farmakokinetika vylučovania salbutamolu je dosť variabilná, že je hajzlpavúk mutant to vieme (každý je mutant, len väčšine je to k ničomu), takže ak mu zrovna toto zmutovalo neblahým smerom, jeho... plus? mínus? jaxetoveme (mínus že to urobilo problém, ale plus ak to naozaj je hlavný dôvod).
Problém č. 1 je ale zreplikovať stav organizmu po 17 etapách a s astmatickým kopancom. To sa už nedá povedať že je zdravý človek, to je taká stredne až riadne zdemolovaná cigánska hračka.

Sasulnik toto:
Ja si myslím, že lovci čarodejníc by to mali zobrať ako fair deal a už prestať okolo toho kydať.
vytesaj do kameňa, ja to potom prídem ešte pozlátiť a aj tak to 90 % tunajšej populácie nedoľahne k bazálnym gangliám.
18.12.2017 - 12:15:00
01
Nejaky US expert sa vyjadril, ze tie testy v labaku ak sa to bude replikovat nebudu co najvernejsie simulovat stav aky asi mal jeho organizmus pred pozitivnym testom. Dokonca ak si dobre pamatam nebude ani na ergu a pod. Co mi pride uz docela scestne..
Tak ak by na to doslo mozno si pred planovanym testom zajde na treningovy kemp kde si bude 17 dni nakladat ako na Vuelta 2017 (ironizujem). No jednoznacne mu cela tato saskarna neprida na pohode v priprave na novu hustu sezonu.
18.12.2017 - 12:24:27
00
Plus nehladiac na to, ze v pripade ak ho "oslobodia"tak mu to daju "fanusikovia"riadne vyzrat. Sky si moze rovno najat ochranku, co ho bude sprevadzat s dazdnikom.
18.12.2017 - 13:11:07
00
Presne tak.
Inak, podľa mňa tento humbug je istým spôsobom prínosný - normálne rozmýšľajúceho človeka prinúti nad tým celým porozmýšľať a upresniť si o tom celom úsudok - striktné pravidlá WADA, reálna účinnosť liekov na výkon, individuálne reakcie organizmu ...
18.12.2017 - 13:59:26
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up