nedalo mi to sem nedat ked som zbadal ten dalsi Petov super vysledok...klobuk dolu a dufam ze mu to bude aj nadalej jazdit.
myslim ze v tejto teme mozeme rozoberat vsetko co sa tyka pretekov kde sa objavia nase nadeje
posledný komentár: 2. 9. 2025 o 13:24
No a celkovo, dnes to majster ukázal, prečo je majster. Paráda.
Dnešná spoločnosť je založená na kŕmení ega: buď najlepší, maj dobré známky, urob kariéru. Súťaže a športy sú založené na výhre a prehre. Výhra kŕmi ego. Prehra by mala trénovať pokoru no namiesto toho ego utrpí porážku a o pokoru ani nezakopne. Pretože ak je človek pyšný, stále je presvedčený, že to ON je najlepší, že to ON si zaslúži výhru a nie iný. Nedokáže si priznať, že je niekto lepší ako on. Práve veľké ego a pýcha je prekážka na ceste k pokore.
Videl si niekedy ako ozajstní šampióni ako Merckx, Indurain, Armstrong alebo Sagan niekedy plakali po tom čo prehrali? Nie, zagratulovali súperovi uznali si chybu a snažili sa z nej poučiť a na ďalší krát vyhrali
Videl si niekedy ako ozajstní šampióni ako Merckx, Indurain, Armstrong alebo Sagan niekedy plakali po tom čo prehrali? Nie, zagratulovali súperovi uznali si chybu a snažili sa z nej poučiť a na ďalší krát vyhrali
Niekto po prehre place, iny vynada superom do pohlavnych udov, dalsi hodi bicykel o zem. Vsetko su to odlisne prejavy tych istych emocii. Plakat urcite nie je hanba a nema to nic spolocne s egom. Staci sa pozret trebars na hokejistov po prehratom finale... A vies ako sa hovori - vacsi pes sexuje. Takze na nejaku prehnanu pokoru ked chces byt uspesny alebo chces vyhravat rovno zabudni.