Yogisz napísal:
nie na SK

Hej. Hladal som ale žiadna taká možnosť sa neponúkla.
Tie Meridy nikde neviem zohnať... dokonca časť z nich sa podla informácii ešte nevyrába, aj ked eschopy hlásia dostupnosť.

Aktuálne zvažujem CTM Ridge 2018...
02.05.2018 - 10:49:18
00
Zdravím, momentálne mám HT ale dosť pokukujem po full biku na AM a XC čiže žiadne Enduro. Cenovo by som sa chcel držať do 2000€ +/-.
Zatiaľ som si vyhliadol:
https://www.yt-industries.com/en/detail/index/sArticle/1922/sCategory/509
https://www.canyon.com/en-sk/mtb/neuron/2018/neuron-al-7-0.html
Váhu mám 76-78kg podľa okolností :D
Rám by som zrejme bral Mko keďže výšku mám 177cm ale to by som si zrejme ešte šiel niekde vyskúšať prípadne by som poprosil niekoho v okolí kto má podobný bike.
Máte niekto skúsenosti s týmito bicyklami? Vedeli by ste mi odporúčiť ktorý z týchto dvoch prípadne nejaký iný v tejto cenovej relácii?
07.05.2018 - 09:32:39
00
Na YT je aj téma, skús pozrieť tam :) , ja mám 29" verziu a keby hladáš niečo v podobnej kategórii, tak Canyon by bol bliťšie k Jeffsymu modelom Spectral :) ale sú to také trail/am bajky, takže záleží od terénu ktorý chceš jazdiť, Neuron by som povedal, že je trochu ľahší kaliber :)
07.05.2018 - 11:07:28
01
už som pozeral aj na YT téme :) Neurona som pozeral pretože on je najbližšie z Canyon ku mojmu limitu 2k€. Ty si so svojim YT spokojny? nie su 29" do lesa na single veľmi veľké? teraz mám 26" takže mi je ťažko hodnotiť.
07.05.2018 - 12:22:05
00
Pozri sa aj po Giant Trance, Trek Fuel EX, Lappiere Zesty.. nenapísal si, aký typ terénu a ako ho jazdíš. AM=Enduro, takže tam by si uživil aj 150mm zdvihy, ale ak si dobrý jazdec, stačilo by ti bohate 130mm. A na 29" kolesá si veľmi rýchlo zvykneš a zapáči sa ti tá buldozérová valivosť..
07.05.2018 - 12:32:00
01
JonathanSVK napísal:
už som pozeral aj na YT téme :) Neurona som pozeral pretože on je najbližšie z Canyon ku mojmu limitu 2k€. Ty si so svojim YT spokojny? nie su 29" do lesa na single veľmi veľké? teraz mám 26" takže mi je ťažko hodnotiť.

Ja som si 29" kolesá zamiloval a to som prechádzal z 26" :) , ale určite ti odporúčam vyskúšať toho viac a aj koleá 27 aj 29" a budeš vidieť čo ti viac sedí. S Jeffsym som spokojný, jazdím na ňom prakticky všetko, cez asfalt až po ľahký DH terén :) . Ale tak povedal by som, že je to výborný am bike. Mám rád ťažšie traily, väčšie kolesá majú väčšiu prejazdnosť a nemyslím, že by boli nejak moc neobratné aj na switchbacky, samozrejme chce si na to chvíľu zvyknúť. Určite to nebude ako 26" ale mňe to vyhovuje. :) Len pri tých základných modeloch a pri tomto zdvihu treba počítať s vyššou hmotnosťou.
07.05.2018 - 13:56:57
00
S vahou jeffa sa da jazdit fakt vsetko. Ak bude dobra konstalacia hviezd tak ho dalsiu sezonu urcite berem
07.05.2018 - 14:04:57
00
ja vacsinou jazdim lesne cesty, a lahsie pripadne stredne traily...s mojim terajsim bikom sa do narocnejsich nepustam kedze to so mnou uz riadne hadze potom :D tak skusim sa spytat niekoho v okoli ci nema nahodou jeffsy ideal na 29" ;) a potom už len vydržať keďže "available from 25.07.2018" :D
a ešte jedna otázka. ten jeffsy 29 al comp na rock shox je lepší ako na fox tlmiči a vidle?
07.05.2018 - 14:32:22
00
Myslím, že je to asi jedno, teda o preferenciach. RS býva všeobecne jednoduchší na servis, teda ak si budeš robiť servis vidlice a tlmiča sám. Ale či je v tom pružení nejaký citeľný rozdiel neviem, ale nemyslím si to :)
07.05.2018 - 15:34:16
00
ja len že je rozdiel necelých 500€ :D
07.05.2018 - 15:43:10
00
Ja mám Piku, tu Rhytm som nejazdil, no čítal som, že je dosť dobrá, na to že patrí k tomu základu čo Fox ponúka, takže osobene by som sa toho nebál a keď maš rozpočet tých cca 2000 € tak to bude myslím slušný zýklad. Tých 500 € navyše už niekedy býva dosť, tiež som mal občas podobnú dilemu. Alebo skús ešte pozrieť ten Trek Fuell EX ktorý tu bol tiež spomínaný, sú to kvalitné bajky, aj keď pri podobnej cene ako napr. Jeffsy čakaj nižšiu výbavu. Týmto direct sale značkám nemôže cenou nejaká značka z kamenného obchodu konkurovať :)
07.05.2018 - 16:00:42
00
Rhythm je fakt zehlicka, jazdia ju dvaja kamosi 150 mm a 130 mm ked ideme vedla seba po nerovnostiach tak ta foxina berie aj mravce skutocne. No porovnat si pike ju neviem tu som zas nevidel nejazdil ja
07.05.2018 - 16:25:02
00
Takže asi bude citlivejšia ako Pike, no pravdepodobne trochu menej pevná, ale to možno bežný jazdec ani nezbadá. Mne Pike vyhovuje, pár krát ma už podržala, keď niečo nevyšlo. Nie je extra citlivá ale mne osobne sedí a nejaké mini nerovnosti keď mi aj nevyžehlí, tak mi to nevadí, u mňa je dôležitejšia stabilita a pevnosť a nemám rád ani pri tlmiči keď sa mi húpa pod každým kamienkom a pri silovej jazde :)
07.05.2018 - 16:56:28
01
Zdravim vsetkych,

jednoducha otazka (ale zlozita odpoved - ako inak):

pri novom Sparku volit prevody 1x12 alebo 2x10? kolesa 29", to je uz vybavene.

alternativy:
https://www.scott-sports.com/ca/en/product/scott-spark-940-bike
vs
https://www.scott-sports.com/ca/en/product/scott-spark-950-bike
Spark 950 nie je prave najkrajsi, ale to az tak neriesim :-)

Bol som sice skusat obidva modely (velkost XL), ale spravit skusobne 10-minutove kolecko a jazdit na tom cely den je rozdiel, preto som sa este nedokazal rozhodnut.

K ostatnym znackam: na Scotte sa mi velmi pozdava ich system Twin Lock, ktorym si dialkovo dokazem zamknut prednu vidlu aj zadny tlmic na 50 a na cca 90%, cize pri slapani do kopca nejde energia do tlmenia. U inej znacky som toto nevidel, bolo to vzdy len o kompromisoch medzi pruzenim a tvrdostou nastavenia. Alebo sa mylim?

Este je tu aj alternativa
https://www.scott-sports.com/ca/en/product/scott-spark-960-bike

rozdiel je vo vybave (vidla RS namiesto FOX atd), neplanujem sice ziadne zjazdy a bikeparky a pod, len lesne cesty a hrebenovky povacsinou, cize neviem, ci PRAKTICKY rozdiel vo vybave je az taky citelny.

Pre upresnenie: aj ked ide vybavou o rozdielne bajky, tak cena nie je v tomto pripade az taka dolezita, ako to, aby som si zadovazil nieco, na co nebudem neskor nadavat. Cize ano - cenove rozpatie je od cca 2200 do 3200, ale toto teraz nechajme bokom.

Zatial som tuto temu (pocet prevodov) tu na tomto fore nejako viac rozpitvanu nevidel, ak som to prehliadol, tak sorry za opakovanie.

Vopred dakujem skusenejsim bikerom za kazdy konstruktivny nazor.


Naposledy upravil mm653 dňa 11.05.2018 - 09:20:40, celkovo upravené 1 krát.

10.05.2018 - 12:42:30
00
JonathanSVK v podobnej situácii s výberom som aj ja. Tiež jazdím na starej slušnej 26 a rád by som zmenu. Len ešte nie som rozhodnutý či neostanem pri HT. 2000€ je už pre mňa veľmi dobre HT, No na fulla sa mi to zdá málo, ale možno sa mýlim.
10.05.2018 - 21:20:37
00
keyboard_arrow_up