Charlie: Deutery majú v Žiline v Rívii pri autobusovej stanici.

Parada, cez tyzden pojdem omrknut. Dik za info :wink:
15.03.2008 - 18:45:00
00
ja len k tomu hydrapacku arches-z mojho pohladu je to poriadny smejd. traky su dole prisite k ruksaku jeden vyssie ako druhy-ruksak sa staca na jednu stranu, odliepa sa mi potahova vrstva v miestach kontaktu s chrbatom a nehovoriac o velkej nestabilite a nepohodlnosti ked tam dam rezervoar s 2.5-3 litrami-zadna stena ruksaku sa poriadne vyduje a namiesto rovnej kontaktnej plochy na chrbte nosim ruru :?
zla kupa. mal som radsej zobrat streamline s 2L rezervoarom+druhy ruksak vacsich objemov. btw mam ho 1.5 roka.

dalsia vec-v pripade kupy rezervoaru source/deuter sa priprav na takmer iste problemy s naustkom. z 3 ludi co ho maju v mojom okoli s nim maju problemy presne traja... riesit sa to da vymenou za camelovy resp hydrapakovy. ak to teda medzicasom nejak nespravili...
17.03.2008 - 19:00:04
00
dalsia vec-v pripade kupy rezervoaru source/deuter sa priprav na takmer iste problemy s naustkom. z 3 ludi co ho maju v mojom okoli s nim maju problemy presne traja... riesit sa to da vymenou za camelovy resp hydrapakovy. ak to teda medzicasom nejak nespravili...

praveze, ked som kukal u nas hudy ten deuter, tak tam akural nemal hydrovak, takze nejaky by som dokupil...

takze sa naskyta otazka pre vsetkych:
ake mate skusenosti s vodnymi rezervoarmi (camel, hydra, source, deuter apod.), klady a zapory...
17.03.2008 - 19:20:49
00
hydrapak-no relativna spokojnost, ale trocha to kazi sposob uzatvarania vaku suchacom-mierne to prepusta ak su tam 2.5-3 litre; naustok je vyborny; cistenie vaku extremne vyborne-da sa vyvratit a hadica odpojit...

source/deuter vak-maju znami-vsetci chvalia, az na ten nestastny naustok. da sa zevraj velmi dobre cistit-ma podobne zatvaranie ako hydrapak, ale nastastie nie na suchac, ale na umelu sponu.

camel vak-vsetci znami chvalia, problemy som nezaregistroval, mozno nejake somranie ohladom cistenia-neda sa vyvratit-musi ti stacit plniace hrdlo. vyhoda-castice striebra-nemal by plesniviet, realny prinos je otazny.

ostatne neviem, ale co som kde-tu zaregistroval tak relativne ok, az na naustky-v tomto jednoznacne hydrapak alebo camel...
17.03.2008 - 20:23:40
00
Nieco som najazdil s Camelom. Naprosta spokojnost. Trocha menej pristupny na cistenie. Ruka sa zmesti ale otocit naruby sa da len teoreticky. Nadseny som bol naustkom. Nekvapkal a lahko sa nasavalo. Z neznamych dovodov sa mi v nom objavila dierka ako od spendlika. Netusim, ci som ju sposobil neopatrnostou alebo ako ku nej doslo.
Teraz mam Hydrapak. Siroke hrdlo na celu sirku. Bez problemov otocis na ruby a nechas vyschnut. Naustok je slabsi. Ak ho nechas otvoreny moze kvapkat. Treba po piti stale vyfuknut hadicku. Nasava sa omnoho tazsie. "Tesim sa" az dozije. Vratim sa ku Camelu.

PS Kdesi som cital napad skusit Hydrapak s naustkom od Camelu. Musim vyhrabat ten naustok a vyskusat.
17.03.2008 - 20:24:34
00
pista-nevidim to ako nevyhodu hydra ze treba zavret naustok. mne sa zda vyborny. hadicku urcite nevyfukavam. 100 ludi 100 chuti... jedine co ma sere ze trocha pusta plniaci otvor...
17.03.2008 - 20:27:25
00

camel vak - ... mozno nejake somranie ohladom cistenia-neda sa vyvratit-musi ti stacit plniace hrdlo. vyhoda-castice striebra-nemal by plesniviet, realny prinos je otazny.



Mohol som odfotiť čo som vytiahol z hadičky po pol roku (drôt+silonky padli za obeť očiste)
A rezervoár sa mi čistí vcelku ok, lentaktak prepchám ruku, mohol byť ten otvor väčší, potom vyutieram dosucha, len s tou hadicou je problém.
A uzáver je šróbovací, pokiaľ drží to tesnenie tak nemá kde prepustiť.
18.03.2008 - 11:21:19
00
PS Kdesi som cital napad skusit Hydrapak s naustkom od Camelu. Musim vyhrabat ten naustok a vyskusat.


presne takto to používam ja, hadica a náustok z camelu a rezervoár z hydrapaku, ale už by som veru hydrapak nekúpil :wink:
18.03.2008 - 12:06:04
00
Mohol som odfotiť čo som vytiahol z hadičky po pol roku (drôt+silonky padli za obeť očiste)


Co vytiahnes z hadicky zavisi na tom ako casto a dokladne cistis a co tam vozis. Na znacke hadicky nezalezi. :)
18.03.2008 - 13:07:03
00
Prevadzkujem Camel uz hadam druhym rokom a este som ho zas tak dokladne necistil-davam do neho iba vodu a vzdy po vyjazde vylejem,trocha premyjem a necham vyschnut-zavesim nad radiator na 1-2 dni,samozrejme otvoreny bez naustku...Nevyzera,zeby chytal nejaky sajrajt,no uz sa chystam ho naplnit vodou,hodit do neho tabletu na protezy a 1 den postat-pre istotu ci lepsi pocit :)
2 pista: s tym naustkom sa mi to stalo tiez.Vidim to tak,ze ta koncovka ma svoju zivotnost-predsa len do nej kusem,kadejak ju zmolim zubami... :P
Co som si este vsimol,je,ze ten lock na naustku mi niekedy vybehava-vykruti sa vonku,bojim,ze raz odpadne uplne.Inac som z rezervoarom od Camela vcelku spokojny,az na tie ceny nahradnych dielov...Ale batoh by som uz volil iny :roll:
18.03.2008 - 13:56:10
00
nosim camel hawg, iny som nemal takze neviem porovnat ale s tymto som nemal problemy. Plnim len cistou vodou resp. mineralkou a po vyjazde len oplachujem + 2x za sezonu som ho vydezinfikoval savom a potom horuca jarova voda. Zatial ziadny bordel. Batoh by mal mat 13l a v pohode tam napcham vsetko na denny vyjazd. Na hrbe mi sedi fajn len sa pod nim dost potim ale to aj bez toho takze to nemusi byt problem vaku.
18.03.2008 - 14:45:15
00
...len sa pod nim dost potim ale to aj bez toho takze to nemusi byt problem vaku.

hlavne preto by som uz volil iny,odvetranie chrbta nulove...
inac z tym savom by som to nerobil :?
18.03.2008 - 14:58:36
00
Vzhladom na to že Varín sa blíži a rád by som tam vyzeral ako človek, nie s plesnivým rezervoárom a dotrhaným vakom rozhodol som sa isť, do niečoho nového. pozorne som si prečítal celé 4 strany a vyšlo mi, že CAMEL. počítal som s objemom tak kolo 10 litrov... Vyšlo mi jasne buď MULE alebo MAYHEM, vravel som si, že to tam musím natlačím niako vsetky moje veci, no ostal som zhrozený ked som zisitl že moj starý batoh Kellys KB-209 má uložný priestor 20l !!! :o a to som donho pri 3l iontaku ledva ledva napchal vsetky potrebné veci(duša,lepenie,pumpa,par imbusákov,nefuk bunda, navleky, šatka, termo triko, žrádlo). Teraz si neviem predstaviť že by som jazdil s MULE čo má objem 9L. :roll:

heeeeelp. :cry:
26.03.2008 - 16:43:58
00
si kup dva a mas 18l ;-)
26.03.2008 - 16:56:06
00
myslim ze kalahari tu ponukol jedno riesenie :?
26.03.2008 - 16:56:44
00
keyboard_arrow_up