dakujem za rady chalani, myslim ze sa s tym nejako popasujem mozem teda slobodne objednat tie tufa a nalepit to tam, zrejme zvolim pasku nie lep
17.08.2018 - 07:40:08
00
Pásky ti pustia trošku “ soplik “ z boku , ale v pohode . Vplyv na funkci živočicháře to nemá 😎
17.08.2018 - 08:03:55
00
podľa toho obrázku vymeniť aj s kolesami a tieto nechať do vitrínky...
17.08.2018 - 08:17:50
00
Vie niekto odhadnut, odkial sa beru tie dost silne hejty na Tufo galusky..? Co to sledujem niekloko rokov, vzdy sa najde koment typu: zahradne hadice... apod. Ja som kupil sadu kolies s galadmi Tufo a ciastocne aj ovplyvneny tymito hejtami som cakal naozaj slabotu. A po dvoch rokoch pouzivania a porovnavania nemam v podstate ziaden vyhrady. Lebo asi ziadny iny vyrobca nema tak ostre hejty... Co je za tym..? Mali niekedy niektore modely boli nevydarene a odvtedy sa to s nimi taha, alebo je to len princip ze tato firma sa mi nepaci tak ju zhovadim pod ciernu zem... ?
20.08.2018 - 09:27:21
00
Ramon1..vies mi prosim vysvetlit co znamena bude "pustat soplik"? su to nejake zvysky lepu z pasky ktore treba potom odstranit/utret alebo koli comu sa to deje?
20.08.2018 - 10:45:40
00
ddemo ziadny hate, ciste fakty. keby boli fasa tak by neboli posledne.

http://ddata.over-blog.com/xxxyyy/0/02/72/10/tubular-specs.html

https://cyclinguphill.com/best-tubular-tyres/


Naposledy upravil stax dňa 20.08.2018 - 11:03:40, celkovo upravené 2 krát.

20.08.2018 - 10:48:08
00
misko_hrasko napísal:
Ramon1..vies mi prosim vysvetlit co znamena bude "pustat soplik"? su to nejake zvysky lepu z pasky ktore treba potom odstranit/utret alebo koli comu sa to deje?


Presne tak , zvlášť v teple a pri starnutí pásky ... netreba s tým nič tobiť .
20.08.2018 - 10:49:33
00
a co je lepsie spolahlivejsie alebo jednoduchsie, ked som galusky nenahadzoval este. Lepidlo alebo pasky?
20.08.2018 - 10:53:26
00
Hosť napísal:
ddemo ziadny hate, ciste fakty. keby boli fasa tak by neboli posledne.
http://ddata.over-blog.com/xxxyyy/0/02/72/10/tubular-specs.html

Ja v tej tabulke vidim iba to, ze maju vyssi valivy odpor medzi 12 testovanymi... jedna je posledna a druha tretia od konca, dokonca v hadzavosti /moj preklad roudness-kruhovitost..?...snad sa nemylim/ maju hodnotenie very good tak ako polovica testovanych... To mi ako dovod na "odpalenie" a prudke hejtovanie nestaci. Druha vec vzorka 12 galusiek v test je velmi mala a slabo vypovedna vzorka ...
20.08.2018 - 11:04:23
00
paska je jednoduchsia
20.08.2018 - 11:04:56
00
ddemo napísal:
Ja v tej tabulke vidim iba to, ze maju vyssi valivy odpor medzi 12 testovanymi... jedna je posledna a druha tretia od konca, dokonca v hadzavosti /moj preklad roudness-kruhovitost..?...snad sa nemylim/ maju hodnotenie very good tak ako polovica testovanych... To mi ako dovod na "odpalenie" a prudke hejtovanie nestaci. Druha vec vzorka 12 galusiek v test je velmi mala a slabo vypovedna vzorka ...



vyssi? :) alebo zasadne vyssi? :D zaplatis tisice eur za ram aby si usetril 10W a potom to posles nasobne vyssim odporom do tufo galusiek :) ako to napisal rachela - velmi racionalne nakupne rozhodnutie...

v druhom linku mas testovanych 32 galusiek ak ti je 12 malo - a prekvapivo opat tufo posledne.

"How much power can I save with tire choice?

Let’s have that same rider ride Tufo’s and Veloflex’s, with Crr’s of .008 and .005 at 108 psi. The Tufo’s would cost him an extra 27 watts! If that rider were to do a flat 40k TT at 350 watts with a CdA of .24, Tufo’s would cost him 72 seconds."
http://nyvelocity.com/articles/equipment/crr-explained/
20.08.2018 - 11:13:05
00
Hosť napísal:
... zaplatis tisice eur za ram ..... v druhom linku mas testovanych 32 galusiek

- ja za ramy tisice eur nedavam, ja si ramy vyrabam.. :P
- uz zacinam tusit kto k Tufam napisal ze su to zahradne hadice.. :)
- link s 32 testovanymi galuskami nevidim...posli , fakt ma to zaujima /edit - link uz vidim preto ze bol doplneny dodatocne.../
- Tufa neobhajujme, len snazim sa zistit pre ich niektori zhadzuju pod cienu zem


Naposledy upravil ddemo dňa 20.08.2018 - 13:52:30, celkovo upravené 1 krát.

20.08.2018 - 11:28:25
00
re: link s 32galuskami - magic of scrolling up
re: zahradne hadice - len quote 2 ludi (ktorych si velmi vazim a ktori sa navzajom nepoznaju) ktori maju na bicykli odcuvane viac ako ja najazdene :D
20.08.2018 - 11:30:50
01
ddemo napísal:
- uz zacinam tusit kto k Tufam napisal ze su to zahradne hadice.. :)

https://www.google.sk/search?q=tufo+garden+hose+site%3Astarbike.com+OR+site%3Aroadbikereview.com

Tufo nie su zle plaste/galusky. To nie je velmi specificke vyjadrenie a silne zavisi od chapania slova "zle". Napisat o niecom nespecificky zvast ako, ze je to dobre/zle/sa to oplati, to je cesta, ktoru prenecham politikom na billboardy. Tufo su proste pomalsie z pohladu valiveho odporu, a to predsa nie je jediny dolezity atribut. Mozme sa bavit aj o spolahlivosti, cene, trvanlivosti, narocnosti instalacie a podobne, a to uz si musi kazdy zvazit sam, co je prenho dobre alebo zle.
Tufam silne nahrava pri individualnom empirickom posudeni prave to, ze sa zdaju byt velmi dobre v parametroch, ktore na vzorke N=1 dokaze posudit ktokolvek (spolahlivost, trvacnost, odolnost voci defektom), a nakolko sa tufa zdaju byt malokedy chybove (v zmysle maleho poctu chybovych kusov. Zeby dobra quality control?), clovek lahko nadobudne dojem, ze su to najlepsie gumy na svete! Valivy odpor sa ale empiricky posudit neda, ludske zmysly dokazu byt praveze velmi lahko ovplyvnitelne nesuvisiacimi atributmi a mnoho ludi si podvedome dobre "valenie" plastov spaja so zvukom, ktory vydavaju. Ak je tu niekto, kto si mysli, ze dokaze odpozorovat 2-3 W rozdiel, odkazem ho na moj oblubeny clanok na internete, ktoreho nikdy nie je dost: https://www.slowtwitch.com/Tech/Thoughts_on_science_perception_4571.html
Ja teda uplne chapem, ked niekto na tufo neda dopustit a ani sa nedivim. Na bezne jazdenie nemaju chybu, ja sam valim polovicu roka na touring plastoch a nevymenim za nic. Ale na casovku by som si tufo veru nedaval.

Samozrejme, ja nie som ziadny maven a moje slovo ma vahu pramalu, som si toho plne vedomy. Preto verim, ze vyjdrenie nazoru od cloveka ako Andrew Coggan aka otec powermettrov:) ma dostatocne silnu vahu, ked sa postavi sa stranu k slabuckym keyboard warriorom ako ja alebo stax.
20.08.2018 - 12:04:30
04
We were shocked to find that the entire difference between the special, longer wheelbase, layup optimized, cobble specific frame, and the standard road frame (which everybody could tell you was WAY too stiff to ride on the cobbles) equated to a whopping 4psi of tire pressure.


:D


If you're not all about going fast then go with what you like and think works and enjoy yourself. After doing this for a long time, my criteria for my personal bike is based almost entirely on paint and people behind the company who made it, everything else is components and tire pressure."


ak clovek nenahana sekundy na strave a rychlost v prvom kopci na maratone kde ho ne/utrhnu sme oblukom naspat k tomu aky mas "pocit" z jazdenia nabiku...
20.08.2018 - 16:06:02
00
keyboard_arrow_up