peddro súhlasím, hlavne s tým odstavcom, že všetci chcú len pretekať....a práve, kvôli tomu, že akcia sa stávajú masovými, potom vzniká to, čo bolo napísane v čláku o zrušení Súľovského maratónu:

"Bikemaratónske dianie sa posúva kamsi, kam nechceme. Na akciách tohto typu sa kedysi schádzali ľudia, ktorí cyklistiku mali v srdci a na akciu si prišli zajazdiť z radosti a tešili sa, že stretnú rovnako „postihnutých“ jedincov. Tento ročník bikemaratónu bohužiaľ nielenže potvrdil trend z posledných rokov, ale o dosť výraznejšie ukázal, že tak ako sa k horšiemu menia medziľudské vzťahy všeobecne, tak aj na pretekoch sa stále viac objavuje arogancia, drzosť, hulvátske správanie, neochota rešpektovať pravidlá a vytráca sa tolerancia, slušnosť a zmysel pre poriadok. Každý rok po pretekoch pri odznačovaní trás vyzbierame množstvo odpadkov. Nečudujme sa teda ochranárom, vlastníkom pozemkov a miestnym obyvateľom, že sú nespokojní, keď nachádzajú počas pretekov a tesne po nich obaly z tyčiniek, gélov a iný špecifický odpad v prírode (dokonca aj v rezervácii !!!), popri plotoch, pred bránami a videli sme odpadky aj vo dvore! Týmto bordelárom je asi jedno, že si niekto musí dať námahu po pretekoch to vyzbierať, ale hlavne vysvetliť obyvateľom a vlastníkom pozemkov, že sa na budúce budeme snažiť minimalizovať odpad na trasách. Považujú za samozrejmosť, že ten chliev po nich niekto musí predsa upratať. Veď oni si zaplatili štartovné...

Za vážny až zásadný problém ale považujem ignorovanie pravidiel účasti na pretekoch. Začalo to už na parkovisku (obzvlášť keď v Súľove je jediné miesto, kde sa dá parkovať – lúka pod skalami), keď sa pár jedincov napriek pokynom usporiadateľov postavilo tak, ako to vyhovovalo im a komplikovali usporiadanie množstva ďalších áut. Dianie na prezentácii v sobotu ráno bolo chvíľami ako zo zlého sna. Pár vopred nezaregistrovaných ľudí sa hrubým spôsobom dožadovalo prihlásenia na preteky a našim ľudom na prezentácii oplzlo nadávali! Systém prihlasovania roky vysvetľujeme (ak máme osobné údaje pretekára v databáze vopred, štartovné sa dá zaplatiť aj v sobotu ráno) a snažíme sa vyjsť v ústrety, keď to je možné. Žiaľ za ďalšie, niektoré indivíduá nechcú pochopiť, že keď nemajú vopred zaplatené štartovné, treba si vystáť 2 rady, aby nezdržiavali tých, ktorí majú všetko v poriadku... Na prezentácii si naši usporiadatelia vypočuli toľko nadávok a urážok, že mi ich je ešte teraz ľúto.

Väčšina z nás organizuje preteky preto, lebo nás to baví a po vydarenej akcii nás teší pozitívne hodnotenie a spokojnosť účastníkov. Objektívna kritika nedostatkov je vítaná, akcie to posúva k lepšiemu. Keď je ale odmenou za 2 dni permanentného stresu za viac-menej dobrovoľnú prácu rodinných príslušníkov, priateľov a ďalších x pomocníkov ich urážanie a to len z dôvodu svojvoľného nerešpektovania pravidiel pretekov, tak to tolerovať nebudem. Bohužiaľ, ako to už býva, na pár nevychovaných jednotlivcov dopláca slušná väčšina. Je najvyšší čas začať riešiť tento nešvár na ďalších akciách, lebo sa pokojne môže stať, že pohár trpezlivosti a tolerancie pretečie aj ďalším organizátorom. Nešportové arogantné správanie a zahadzovanie odpadkov mimo vymedzených zón by malo byť trestané zákazom štartu na všetkých pretekoch.

Mrzí ma to viac, než si myslíte, no z vyššie uvedených dôvodov ďalší ročník bikemaratónu v Súľove už organizovať nebudeme. Ďakujem za porozumenie a všetkým slušným bikerom za doterajšiu účasť na pretekoch v Súľove."

A myslím si, že v Lehote to už dávno vedia, preteky si tam užívajú domáci a kto sa tam chce ísť povoziť, propozície si nájde.
12.09.2018 - 10:17:24
00
Citat z predchadzajuceho prispevku: Objektívna kritika nedostatkov je vítaná, akcie to posúva k lepšiemu.
Citat z vyhodnotenia pretekov obce Lehota p/V:Pretekov sa súťažne zúčastnilo 25 cyklistov, z toho len dve ženy. Mladí cyklisti do 18 rokov neboli žiadni. Rodičia s deťmi si prešli trasu od štartu po cieľ - ale len v katastri obce.
a odpovedat niekomu na konstruktivnu kritiku sposobom A ty si co spravil? je divne
12.09.2018 - 10:34:24
01
divne je hlavne to, že cituješ vyhlásenie niekoho iného a nie z vlastnej skúsenosti ako mnoho iných ľudí tu na fóre.
12.09.2018 - 11:14:58
00
No tak dobre. Bol som to ja, ktory dal propozicie na toto forum, len aby sa zvysila ucast. Dost dlho som na ne cakal. Zjavili sa asi tyzden mozno dva pred terminom na stranke obecneho uradu. Na webe Cyklistickeho klubu Vtacnik, ktory by mal byt vraj spoluorganizatorom, nie je doteraz nic. Propozicie, vysledky, foto, video=0. Ak teda to ma byt vysostne obecna akcia, treba vyvesit oznam na nastenke v obci a je to. Ako pise Guardia. Ten kto podla teba daval propozicie na MTBiker mohol pozriet, ci su tam a ked nie, tak mohol zalozit nove forum a prilepit ich. Jednoduche. A citoval som preto, aby som sem nedaval len subjektivne nazory. A tie citaty hovoria za vsetko. A este nieco z vlastnej skusenosti. Bol som tam u vas minuly rok, komorna atmosfera sa mi pacila, no chcel som to podporit, aby sa zvysila ucast ci dokonca akcia tiez nezanikla. Ale pre chybajuce propozicie som sa vopred prihlasil na inu akciu, kde tento rok v piatom rocniku mali 480 ucastnikov......Tak treba sa opytat aj ucastnikov, ako sa im pacila trat a co v nej zmenit. Aby nahodou kazdy rok neprisli len novi ucastnici a zaroven naposledy...
12.09.2018 - 11:39:56
01
Je pravda, na klubovom webe sme to nestihli, boli dovolenky a oslovili nás len pre do označovanie ich vybratej trate. Toto treba z našej strany zlepšiť :(
Pripravujeme ako klub jednu akciu na rýchlo "VRVRAVA - časovka do vrchu" 29.09.2018, takže vás všetkých srdečne pozývam.
Dopracúvam propozície a prihlasovanie cez web. Viac informácii dúfam že čoskoro :)


Naposledy upravil peddro dňa 12.09.2018 - 12:28:35, celkovo upravené 1 krát.

12.09.2018 - 12:21:56
01
:y: Držím palce
12.09.2018 - 12:25:56
00
:puke: Ten Buchlov je s prepacenim strasna ale strasna *****
12.09.2018 - 19:49:01
01
:D vedel som, že budeš nadávať, ale varoval som ťa :) , ale aspoň na to nezabudneš :), daj nejaké foky. Ale nečkalo sa mi, tak som myslel že v pohode :)
12.09.2018 - 19:56:54
00
Ale sak ani zjazd z toho Buchlova nie je aky som.ocakaval. Popadane stromy a potom.zlta sa niekde nenavratne strati. Nic aspon viem. Budem musiet v sobotu Batove znova navstivit nech sa dam doporiadku. Ked Vtacnik tak jednoznacne cez Jarabu dole. Len dufam ze to chalani precistia

Prílohy:

20180912_160620.jpg
20180912_160620.jpg 1.44 MiB thumb_up2thumb_down

20180912_162617.jpg
20180912_162617.jpg 588.58 KiB thumb_up1thumb_down

20180912_195230.jpg
20180912_195230.jpg 955.28 KiB thumb_up2thumb_down

20180912_195147.jpg
20180912_195147.jpg 430.86 KiB thumb_up2thumb_down

20180912_161336.jpg
20180912_161336.jpg 1.3 MiB thumb_up0thumb_down

12.09.2018 - 20:07:27
03
Tak ale snáď aspoň s výhľadmi si bol spokojný, lebo tie sú podľa mňa super aj z Buchlova, ale ako som písal, nie je to bajkový kopec, je to s bajkom dosť extrém. Neviem ako teraz, no keď som tam bol naposledy tak sa prenášalo cez stromy asi 2 krát. Som Buchlov spomínal najmä ak výzvu a kvôli výhľadom a niečo na čo tak ľahko nezabudneš, čo bude asi pravda :). No asi stačí raz, ale mňa to aj tak baví, mám rád takéto extrémy a dosť si to tam užívam aj medzi tými skalami po rebríkoch, ale asi som jeden z mála čo to takto vníma :)
12.09.2018 - 20:18:31
00
Ano vyhlad super a taktiez super ze sa tam.tolko netazi. Vyzera to pekne tie stromy.
12.09.2018 - 20:34:12
00
A ten hrebeň Vtáčnika ste teda neboli?
12.09.2018 - 20:42:23
00
ano..od Rubaneho vrchu na velke pole je zvaznica? resp.daco zaujimave. Ked Vtacnik tak ta jaraba asi najzhodnejsia. Ide.oto ze smetom na zapad malo ludi jazdi takze to tam je vseliake.
12.09.2018 - 21:02:54
00
No od Rúbaného na Veľké Pole by ťa to asi moc nebavilo. Teda je tam chodník, miesami zvažica, ale nič čo by ťa bavilo. Predpokladám, že si bol/ boli, podľa fotiek ste boli asi 2 aj na Žarnove, aj keď fotky si odtiaľ nedal.
12.09.2018 - 21:30:19
00
Neboli sme na Zarnove.Mali sme dost a nic zaujimave naviac zlta zo zarnova sme nenasli. nova mapa ukazuje napravo stara nalavo ale nenasli sme nic.
12.09.2018 - 21:35:48
00
keyboard_arrow_up