to si sa docital z Trumpovych tweetov?

Pretoze oficialne statistiky hovoria nieco uplne ine.

upload.wikimedia.org

https://en.wikipedia.org/wiki/Wealth_inequality_in_the_United_States

A September 2017 study by the Federal Reserve reported that the top 1% owned 38.5% of the country's wealth in 2016.[33]
27.09.2018 - 22:52:32
00
Len pre pozorných študentov:



Rozoberá primárne mýty o populačnej explózii, ale potom sa venuje aj téme vývoja majetnosti populácie. Veľmi sa mi páči, ako "demontuje" falošné predstavy.
27.09.2018 - 22:56:23
00
Fakt nebudem pozerat hodinove video zato ze ty nemas argumenty.
27.09.2018 - 23:09:40
00
Veľmi výstižná odpoveď. ;)
Veľa si teraz o sebe prezradil.
27.09.2018 - 23:28:44
00
https://read.oecd-ilibrary.org/social-issues-migration-health/income-inequality/what-s-happening-to-income-inequality_9789264246010-4-en#page4
btw, videjko toho profesora nic nevravi o zvacsovani rozdielov medzi chudobnymi a bohatymi. Teda pardon, 1-2 slovami to spomenul - najbohatsi su este bohatsi a preto ich nespomina (skupina ludi nad 100 $/den. A to je hlavne ta skupina o ktorej som vravel). On vravi o tom, ze percentualne zastupenie ludi zijucich v extremnej chudobe sa zmensilo. Podotykam, PERCENTUALNE.

Btw, ako pozorny student, radim ti skus sa zamysliet nad odpovedami na otazky ktore vynechal a ktore on sam nazyva challenging - klimaticke zmeny, ako nakrmit dalsie 3-4mld ludi, ekologicke zataze, to ze zijeme na dlh (enviromentalny, zdrojovy), socialne nerovnosti,..... Ludstvo ale mozno bude mat stastie - "poriesi" sa to "same". Bohuzial, ak v blizkej buducnosti nebudeme schopni minimalne dobijat zdroje z vesmiru tak je dost mozne ze to bude na ukor milionov/miliard jednotlivcov.

BTW, mam teraz chrobaka v hlavne - som laviciar? som novinar? (zle informovany priznavam ze som, rad by som bol lepsie :) )

edit (pre tych ktorym sa video nechce kukat): video je o veciach ktore myslimze rozhladeny clovek orientacne vie/ocakava:
1) populacna explozia/populacny rast sa spomaluje, populacia planety sa ustali niekde okolo 10-13mld

2) extremne chudobne krajiny sa za poslednych 50r velmi rozvinuli, zlepsila sa gramotnost/vzdelanost, zdravotna starostlivost a zivotna uroven (ak si spravne ale pamatam, tak vzdelanost/gramotnost v rozvinutom svete sa zhorsila....). Ruka v ruke s tym sla dole porodnost v tychto krajinach

3) za spotrebu je v absolutnych cislach zodpovenych 10% najbohatsich ludi (i.e. Europa, Severna Amerika, G7....)

Video je vedene dost optimisticky na zaklade pozitivneho prezentovania bodov (1) a (2) - aka, nie je problem s populacnym rastom a najhorsia chudoba sa vo svete zmensuje. Z pohladu tychto 2 problemov sme teda zachraneni, ale ine problemy sa nerozoberaju.
28.09.2018 - 00:33:27
00
Takze Pali65-ho argument proti statisticky preukazatelne zvysujucim sa rozdielom medzi top 10% a zvyskom je ten, ze Africania sa maju lepsie :facepalm:
28.09.2018 - 09:01:07
00
Skorej medzi top 1%
28.09.2018 - 10:05:56
00
Kto si myslí, že policajti chytili skutočného Kuciakovho vraha? Veď idú voľby... treba nejako nahnať voličské hlasy, nie?
28.09.2018 - 11:09:50
00
Na mňa táto skutočnosť pôsobí nejako takto:

Prílohy:

Kali.gif
Kali.gif 2.28 MiB thumb_up0thumb_down

28.09.2018 - 11:23:53
00
Ja skor neutralne, cas ukaze. Aj advokati sa vyjadrili v tomto duchu.
https://www.cas.sk/clanok/746130/advokati-rodiny-kuciaka-27-a-kusnirovej-27-vysetrovatelom-doverujeme/
"vyhýbajme sa konšpiračným teóriám."
28.09.2018 - 11:30:36
00
alebo "V tejto chvíli môžeme povedať, že to neukazuje na objednávateľa z prostredia najvyššej politiky. "
28.09.2018 - 11:36:24
00
Budem teraz za konšpirátora, ale takto to vidím ja.

Objednávateľom vraždy bol Kaliňák / Fico - lebo Kuciakove články začali ohrozovať ich zločiny a ich spojitosť s talianskou mafiou a Vadalovcami. Keďže Kočner ja mafián, je s nimi prepojený a Kuciak mu ležal v žalúdku, rozhodol sa tú vraždu vykonať on aj s pomocou Bodorovych chlapov, Gašpara, Krajmera a NAKA, ktorí kryjú mafiu na Slovensku. Teraz už ide iba o to, koho pustila dolu vodou a vyzerá to na Kočnera, aby sa zachránili väčšie ryby. Tak ako Mečiar mal Černáka, Fico má Kočnera a taliansku mafiu. A teraz sa všetci snažia postrčiť také riešenie, aby im ľudia uverili a prijali ich verziu za reálnu. Ide im o veľa, aj keď si nemyslím, že niekto z našich najvyšších politikov pôjde dakedy pred súd, alebo do väzena. Takže aj tá snaho že ide skôr o motív z regionálnej politiky je zavádzajúca a má iba odkloniť reálne pozadie vraždy novinára a jeho snúbenice.

A ešte jedna vec - kde v pekle sú pokračovania Braníkových odhalení? Alebo už aj jeho dostali?
29.09.2018 - 21:19:51
01
Branik mal dnes zaujmavy clanok v NC.
https://www.cas.sk/clanok/746614/novinar-a-analytik-radovan-branik-o-vrazde-kuciaka-a-kusnirovej-som-presvedceny-ze-objednavatel-je-slovak/
Podstata je dost podobna tvojej uvahe. Prepojenie na politicke spicky podla neho nebude jednostupnove a zadanie nemuselo byt "priame". Spomina aj konkretnu kauzu - rozhodovanie Najvyssieho sudu a eurofondy.
29.09.2018 - 21:42:25
00
Je jasné, že to súvisí s eurofondami a balením si do vlastného vrecka. Ja sa len čudujem EÚ, že jej to neprekáža. Mať akékoľvek podozrenie o korupcii, predražených zákazkach tak ich stopnem a donútim dotyčnú krajinu, aby sa žiadne ďalšie podozrenia neobjavovali. Alebo je korupciou prehnitá aj EÚ?
29.09.2018 - 22:01:43
00
https://www.aktuality.sk/clanok/627898/slovensko-by-mohlo-prijat-syrske-siroty-pripusta-premier/

to že arabi pojem sirota v podstate nepoznajú nevadí.***** ich do decákov je ich tam asi málo.
29.09.2018 - 23:58:32
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up