Chcem sa spytat na Vas nazor vychadzajuci najlepsie z osobnych skusenosti. Mam na vyber dve bundy, za rovnaku cenu, lenze neviem sa rozhodnut medzi Windstopper- kou a Gore tex- ovu

Prílohy:

Windstopper.jpg
Windstopper.jpg 66.25 KiB thumb_up0thumb_down

Gore Tex.jpg
Gore Tex.jpg 25.44 KiB thumb_up0thumb_down

04.03.2009 - 15:14:42
00
A ucel pouzitia? Aku Ti ponukli cenu?

Windstoper je priedusnejsi a to tak ze o dost, navyse trochu supluje aj druhu vrstvu. Na druhej strane Gorac nepremokne. Moju Windstoperovu bundu nahradila Softschelova. Zase v dazdi, snezeni, ozaj hnusnom pocasi, pripadne na SNB je Gorac nenahraditelny. S dobrou kapucnou je ako skafander.

Ak vsak iba jednu, tak by som bral Gorac (aj ked ho nosim menej).
04.03.2009 - 15:38:38
00
aka znacka je ta gtx-ka? Tieto dve bundy su fest rozdielne, tazko v tomto poradit. Ale pokial je ten Mammut len WS, nie WS softshell - tak by som bral tu goretexovu. Podla fotky by som ale toho mammuta tipoval skor na dryskin / schoeler wb400/ ako na windstopper... napis nieco blizsie. Aj k tej gtx, ci je to 2L alebo 3L.
04.03.2009 - 17:02:03
00
ja tam vidím TNF...
04.03.2009 - 18:04:43
00
Ucel pouzitia je zimna bunda, do hory, na prechadzky v uprsanom pocasi.... Cena si myslim, ze nadmieru dobra= 70€ za kus.
07.03.2009 - 03:40:47
00
Hmm,ako zimná bunda je to podľa mňa slabé,na upršané počasie skôr goráč,alebo niečo podobné :wink:
07.03.2009 - 08:33:56
00
Aby som nezakladal nove vlakno, planujem kupu bundy na zimu a rozhodujem sa medzi paperkou od Mammutu http://www.mammut.ch/productDetail/101010440_v_0001_S/Broad+Peak+Hoody+Jacket+Men.html
a kusom od Fjällräven http://www.trekland.sk/ic/produkt/207/fjallraven-red-fox/oblecenie-panske#!prettyPhoto
Mammut je len o nieco drahsi, nakolko s paperim nemam skusenosti, obraciam sa na vas. potrebujem nieco teple, v softshelli mi uz zacina byt zima :) prijmem aj ine alternativy do 200 eur
16.12.2012 - 09:18:05
00
Radek, mam Mammut Broad Peak, je to to iste, len bez kapucne, je to lahucka perova bundicka, podla mna na prechodne obdobie neskora jesen, skora jar, alebo mierna zima. dnes sa tomu nadava perove svetre. da sa pouzit aj ako astredna vrstva po gorac pri dlhsich zastavkach, standoh, je lahko zbalitelna do jedneho z bocnych vreciek, co ta chcem upozornit, ma studene svy, takze pokial fuka, moc ta nezahreje, ale ja ju nosim velmi rad
16.12.2012 - 10:18:33
00
Ucel pouzitia je zimna bunda, do hory, na prechadzky v uprsanom pocasi.... Cena si myslim, ze nadmieru dobra= 70€ za kus.

Tak mne objednaj tu The north face za tu cenu sa urcite oplati. :y:
16.12.2012 - 10:25:09
00
jo a zima konci v decembri :D do pocasia ktore momentalne je a asi uz zimy nerbudu byvat inaksie, moc perie bez dobreho vrchneho materialu nie moc vhodne, lebo ti navlhne, ale za seba a mam uz kopec rokov aj kopec skusenosti v horach, vraciam sa ku klasike od syntetiky, cize perie, koza, vlna, merino, jo stara konzerva
16.12.2012 - 10:26:20
00
Tak mne objednaj tu The north face za tu cenu sa urcite oplati. :y:



Reagujes na nieco z pred troch rokov .. Daj si ibej, alebo nejaky cinsky fake shop a takychto bund tam mas plno, po 40-50 EUR, to ci Ti to prejde cez colnicu a ci Ti to za to stoji kupovat taky smejd je uz len na Tebe.
16.12.2012 - 12:51:20
00
Reagujes na nieco z pred troch rokov .. Daj si ibej, alebo nejaky cinsky fake shop a takychto bund tam mas plno, po 40-50 EUR, to ci Ti to prejde cez colnicu a ci Ti to za to stoji kupovat taky smejd je uz len na Tebe.

To som si vsimol dakujem a urcite nebudem objednavat cez net bundu.Najlepsie osobne vyskusat a vydiet. :handshake:
16.12.2012 - 18:11:59
00
Možno oživím trochu túto tému. Ktorú z týchto 2 búnd by ste mi odporučili? V páperových sa vôbec nevyznám. Mala by byť čo najteplejšia a vetruodolná. Hmotnosť ani zbaliteľnosť nie je podstatná.

Budem ju využívať na bežné nosenie počas cestovania keď potrebujem byť dlho vonku (väčšinou v meste nie niekde na horách) v neskorej jeseni/zime.

Vďaka za rady :)

http://www.sport-outdoor.sk/oblecenie/bunda-the-north-face-m-nuptse-2-jkt-tnf-black

https://www.sportrysy.sk/mammut-whitehorn-in-jacket-black-magma/
28.09.2018 - 22:36:59
00
super tema. myslim, ze vytvorila aj rekord pocet prispevkov/doba trvania.
28.09.2018 - 23:22:41
00
perie asi bude +- rovnake (predpokladam ze to co je na North Face je Americke cuin co je na Mammute je Europske). Otazne je aka je realna hmotnost bundy/naplne pri tej istej velkosti, ale je mozne ze mammut ma viac peria a teda bude teplejsi. Co je ale ine je latka - (podla specifikacii) mammut je hodne jemnejsia latka - lahsia, ale stale by mala byt dostatocne odolna, nie je to ultralight. Naproti tomu, north face by mala byt dost "tazkotonazna". Inak si potom vybrat len ktora lepsie sadne a viac sa paci..
29.09.2018 - 20:38:51
01
keyboard_arrow_up