zahri na gravel si idealny adept. Skusim Ti povedt nieco z mojej skusenosti. Gravel mam asi od Jula ako sekundarny bike k fullu, hlavne na jazdenie do prace. Vymenil som povodne 29" HT. Na gravel som sa dal preto, lebo vymenil som pracu, ktora je o cca 2,5 km dalej a trva mi to casovo tak isto ako na HT. Tiez ma stvalo to zimne jazdenie, kedy je na trailoch blata a na cestach ma to na pomalom horaku nebavilo. Takze na zimu mam velke ocakavania.
Po prvych 500 km - povodne 28 mm plaste som vymenil za 42 mm (maxxis wormdrive). Na tenkych plastoch to bol super endurance cestak, akurat ma stvalo to obmedzenie vozenia sa len po ceste. Na 42 mm plastoch mozem skakat na obrubniky, strihnut si to pohodlne krizom cez dvor a pod. Tiez na rozbitych lesnych cestach je to spoko. Sice clovek strati akceleraciu, teda nejake preteky po hradzi nehrozia. Do buducna ale zvazujem dalsi set kolies - na cestu a "gravel" na bezdusakoch. Tiez som bol par krat v lese na singloch, ale je to k*k*tina. Gravel je stale sportovejsi trekac, proste nie na pohodlnu jazdu do hlbsieho lesa. Preto netreba sadnut na lep priblblemu marketingu a zvazit si, na co ho chcem pouzit (aj ked v Tvojom pripade to vyzera byt jasne). A ja osobne by som nesiel do jednoprevodnika.
Pre uplnost mam hlinikovy Corratec Allroad Ultegra, ale v Base verzii s mechanickymi kotucmi a nejakou nizsou sadou stoji lahko nad tisicku. Buduci rok bude mat aj Kellys gravel, tusim Soot a v tej najlacnejsej z troch verzii bude stat pod tisicku. Do toho by som kludne siel...
11.10.2018 - 20:49:56
02
Kellys uz ma gravel v ponuke, Soot 30 a Soot 50. Pribudnut ma Soot 70 s jednoprevodnikovym Sram Apex 1.
11.10.2018 - 20:59:12
00
Hej diky - ten Soot 30 som myslel. Za tu cenu pohoda. 70 bude podla mna farebne najpodarenejsia, ale ja by som do jednoplacky nesiel
11.10.2018 - 21:05:13
00
Namiesto Kellys Soot 30 radsej CTM Koyuk 1.0, ktory bude mat aspon Shimano Sora. 9-kolecko vzadu je podla mna nutne minimum.
11.10.2018 - 21:13:23
00
Kristina shareovala nejake gravel biky od demy.. O tom nikto nic nepocul?
11.10.2018 - 21:59:15
00
zahri Semanuel ti dal dobre rady a este na to nadviazem. Daj si pri vybere pozor na priechodnost sirsich plastov v rame. Napriklad moj ram zvladne len do sirky 35mm. Mne to vyhovuje, pouzivam 32mm plaste a jazdim najradsej cesty. Ked to chces ladit viac terenne, treba mat na to vhodny ram, ktory zvladne aj plaste >40mm.
Inak co si pisal, ze mam ovela vacsi rozhlad... Minuly rok som bol v rovnakej pozicii ako ty. Ako decko az -nastrocny som jazdil na bajku len tak po meste, obcas niekam mimo, ale o tom, ze sa da jazdit v terene a kopcoch som ani netusil. Potom som bol asi 10 rokov uplne bez bicykla, potom som mal asi 10 rokov HTcko, na ktorom som sa 3-5 krat do roka previezol po hradzi. Viac som zacal jazdit predminuly rok, ako doplnok k turistike. Minuly rok mi odislo koleno, turistiku nezvlada, zostal len bajk a tak som HT vymenil za dva ucelovejsie bajky. Popri ich vyberani som len valil bulvy, ake technologie existuju, co vsetko treba zohladnovat pri vybere atd, kolko clankov a videi je na nete, dokonca forum venovane bicyklovaniu! :D. Takze nie si v tom sam, je super, ze si sem napisal, snad ti to trochu pomoze zorientovat sa. Drzim palec.
12.10.2018 - 11:05:53
02
init: od shimana by som šiel asi radšej min. do tiagry

Muso: nepostrehol som nič

bubbic: no ja teraz nasávam informácie ako špongie.. zahraničné weby som z rýchlika preletel, videl som nejaké testy a skúsil som napísať sem.. jedno čo mi zatiaľ najviac chýba je dôvod od niekoho prečo by gravel nekúpil :) bicykel som využival cca do začiatku štúdia na VŠ.. lacný a takmer jediný možný nezávislý spôsob dopravy.. behal som na bike-u všade, pár krát cez les.. potom cez VŠ bike skoro úplne bokom a návrat prišiel v podstate až minulý rok cez zimu čo je hádam po 13tich rokoch od aktívneho jazdenia.. minulý rok boli nejaké dôvody prečo som sa k bicyklu dostal aktívnejšie až na konci leta a v podstate sa mi zapáčilo vybehnúť do lesa a nestretnúť nikoho, popasovať sa sám so sebou .. moja kondička vzhľadom na nešportovanie úplne biedna a pár výjazdov bolo až po okraj mojich síl.. ale aspoň som bol potom na seba hrdý že som nevolal nikomu aby pre mňa prišiel :D tento rok som bol pár krát s dcérou prebehnúť okolo žilinského vodného diela a vrátil som sa tam aj sám a vybiehal na miesta v okolí tejto priehrady.. tam mi kúsok zachutilo čosi viac na cesty ale nie ako náhrada ale skôr ako doplnok.. haibike zvláda aj asfalt ale niečo mi pri tej jazde chýba..
možno tieto vaše poznatky a rady pomôžu ešte aj inému pacientovi, nie iba mne :) aj keď čítať toľko stránok tejto diskusie asi nebude chcieť každý
12.10.2018 - 16:38:08
00
stallyn ten Tribal 100, to je ten, čo ho majú v Decathlone za nejakých 260€ myslím?
14.10.2018 - 19:52:41
00
Jano1987 napísal:
stallyn ten Tribal 100, to je ten, čo ho majú v Decathlone za nejakých 260€ myslím?

Áno presne ten, nič extra, ale jak pre mna druhy bike na cestu do roboty a tam kde je viac asfaltu ako trailov a ešte do campu kde až tak neboli keby ho niekto čorkol.
14.10.2018 - 21:07:57
00
Muso napísal:
Kristina shareovala nejake gravel biky od demy.. O tom nikto nic nepocul?

Tu je printscrn z katalógu Dema 2019. Sorry za kvalitu printu. Grid 7.0 je komplet na novej 105 vrátane bŕzd. Kolesá Vision tubeless ready. Grid 5.0 je na Tiagra a hydra brzdy.

Prílohy:

Dema_Grid_gravel.jpg
Dema_Grid_gravel.jpg 214.49 KiB thumb_up1thumb_down

Dema_Grid_5.0.jpg
Dema_Grid_5.0.jpg 104.42 KiB thumb_up0thumb_down

Dema_Grid_7.0.jpg
Dema_Grid_7.0.jpg 98.45 KiB thumb_up5thumb_down

14.10.2018 - 22:06:31
04
Kristina: ďakujem..fúúha.. z mojho laického pohľadu to vyzera veľmi zaujímavo.. vieme niečo aj o cenovkách?
15.10.2018 - 06:56:02
00
Ten Grid 7.0 vyzera fantasticky, keby nemam doma gravel, tak by som aj silno nad nim rozmyslal. :y:
15.10.2018 - 09:07:42
02
Neviete ktorý slovenský e-shop predýva 40 mm široké gravel plášte Ritchey Speedmax? Našiel som 2 české ale to mi je na nič. Poprípade ekvivalent s ľahký, a s nízkym valivým odporom, žiadny hrubý dezén.... Nechcem 38 mm (moc úzke) a nechcem 42 mm (nie som si istý či by sa mi vošiel do rámu ale mám pocit že nie). Hmotnosť okolo cca 350-450 gr. max.
15.10.2018 - 10:25:37
00
desertfremen Skus si pozriet Maxxis Rambler 700x40c https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/cesta-a-trekking/gravel-cyklokros/maxxis-rambler-700x40-silkshield-tr-cyklokrosovy-plast-kevlar.html alebo Panaracer Gravelking SK. Ja idem prave kupovat tie Gravelkingy SK ale rozmer 38. Inak skus si mrknut vzdy aj realne meranu sirku plasta niekde v teste lebo co som pozeral tak aj ten Gravelking SK 38 ma cez 40mm sirku. https://www.bikeforums.net/cyclocross-gravelbiking-recreational/1136178-gravelking-sk-38mm-43mm-actual-width.html
15.10.2018 - 10:38:48
01
stallyn ako sa na ňom jazdí? Lebo rozmýšľal som nad ním, akurát že by som naň osadil cestné plášte čo mám na Favorite (28mm Continental nejaké hladké) ale okrem jedného to všetci zhejtovali, málo prevodov vzadu, zlé prevody do kopcov, mizerná prehadzovačka, nemá to hydrauliku a podobne. Tak ma zaujíma, som z BA ako by to jazdilo mesto/hrádza, občas nejaká tá ľahšia poľná cesta (zvyčajne sú pevné a ujazdené, žiaden veľký štrk či piesok?
15.10.2018 - 14:53:59
00
keyboard_arrow_up