Ahojte, vyberám smart hodinky, ktoré by som chcel používať z veľkej časti aj na bicykel. Značiek a modelov je naozaj mnoho, a preto zakladám túto tému, v ktorej by mohli viacerí z vás prispieť svojimi skúsenosťami a radami všeobecne k inteligentným hodinkám a nie iba k vybranému modelu (napr. téma venujúca sa hodinkám od Xiamomi už existuje).

Osobne nosím hodinky veľmi rád a prepojenie viacerých funkcií a možností, zvlášť sledovania "cykloúdajov" sa mi veľmi pozdáva. Po kratšej analýze som si stanovil rozpočet na 300 €, do ktorého sa mi zmestili títo kandidáti:

1. Garmin Vivoactive 3 (nemožnosť výmeny batérie ani v servisnom stredisku)
2. Samsung Gear Sport
3. Samsung Galaxy Watch 42 (46 mm verzia by bola na moje zápästie až príliš veľká)
4. Huawei Watch GT (cena cca 250 €, ale recenzie zatiaľ žiadne, je to novinka)

Ktoré hodinky by ste mi odporučili vy? Pýtam sa hlavne tých, ktorí už majú isté skúsenosti so smart hodinkami, ideálne s vyššie uvedenými.
Od hodiniek ma však celkom odrádza nemožnosť výmeny batérie pri jej zníženej kapacite v dôsledku používania a to zvlášť u Garminov, ktoré toto úplne vylučujú - pravdepodobne, aby si dotyčný kúpil nový model.
25.10.2018 - 07:30:56
00
Jedna vec ma napadá hneď takto skraja - displej: Garmin/Huami majú displej optimalizovaný na vonkajšie použitie, t.j. čím je viac svetla, tým je lepšie čitateľný. Osobne to vnímam u hodiniek na vonkajšie/športové použitie ako veľkú výhodu. A je "always on", čo tiež nie je u smart hodiniek pravidlom.
25.10.2018 - 10:27:33
01
Teraz vyšli Garmin Instinct. Stoja cca 300€
31.10.2018 - 20:34:57
00
https://www.runnerinn.com/running/garmin-vivoactive-3/136778406/p

pozri toto :)
02.11.2018 - 11:46:59
00
Zdravím, vlastním Garmin Vivoactive 3 necelý rok, po kúpe som mal problém so zamŕzaním počas aktivity, neviem, či to bolo spôsobené nižšou teplotou, ( kupoval som ich v decembri ), alebo tam bol softwarovy problem, každopádne tento problém sa už dlhšie neobjavil, hodinky som kupoval, lebo mam tenšie zápästia, takže mi vyhovovala ich veľkosť, samozrejme aj cena oproti Fenixom, s hodinkami som spokojný zaznamenávaju všetko, čo majú, používam ich na beh, bike a na denne nosenie aj keď ich smartwach funkcie nevyužívam naplno, pretože ma to otravuje, stačí mi, že mi zvoní telefón. Chcel by som upozorniť, že maju len "bazenový" zaznam plavania, funguje to divne mne to vyhadzovalo blbosti, takže ak by si ich chcel používať aj na plavanie zvoľ iné, ďalšia vec je výdrž batérie v GPS režime, mam pocit, že údaj udávaný výrobcom je dosť nadhodený, zatial mi vždy vydržali, ale celodenné túry by asi nedali a neviem ako je to s nabíjaním počas záznamu aktivity. Signál lapajú bez problémov, sú ľahké, celkovo spokojnosť.

Dôležitý problém, ktorý som ale zaznamenal, je že od kedy ich používam mi pomalšie pribúdajú km a výškové metre :D oproti strave z mobilu, alebo keď porovnám spoločné výjazdy s priaťeľkou ktorá má apple watche je to najhoršie. Respektíve nie najhoršie, možno najreálnejšie ale najmenej :D

a ak by som kupoval teraz idem do Instinctov.

jo a výmena batérie, nemám pocit, že by jej kapacita nejak rapídne klesala, kamoš má Fenix 3 už roky a tiež nič, podľa mňa kým nastane takýto problém, budeš riešiť ich morálnu zastaralosť.
02.11.2018 - 12:26:58
00
A prečo by si išiel radšej do Instinctov? Ponúkajú niečo výrazne lepšie ako VA3 alebo sa ti viac páči akurát dizajn? Lebo podľa mňa sú už naozaj športovo vyzerajúce, zatiaľ čo VA3 sú taký kompromis.
02.11.2018 - 12:56:19
00
Instinct majú +Galileo GPS, lepšia výdrž batérie ( samozrejme za cenu bezdotykovej obrazovky a farieb, čo ale nie je problém, mňa to skôr serie, mám to nonstop zamknuté, lebo sa mi tam zapínalo, čo chcelo ), intervalový tréning, čo mi chýba pri behu, open water swimming ( treba preveriť niekde sa uvádza, že ano niekde nie ). VA3 sú určite lepšie ako daily hodinky kôli vzhľadu, ale Instinct sa mi páčia, možno ich kúpim ako druhé na šport, keď mi prepne :D
02.11.2018 - 13:35:04
00
Ešte jedna vec, čo ma neuveriteľne serie na VA3 je zobrazovanie dailygoals počas aktivity a dĺžka toho zobrazenia, neviem, či sa to dá niekde vypnúť, za rok som to nenašiel ale je to vopruz, hlavne pri behu, keď idem dáky kopček a hodiny mi každú chvíľu hlásia xté dosiahnutie počtu poschodí.
02.11.2018 - 13:39:02
00
Určite by som do výberu zaradil aj Suunto Spartan Trainer. Mám síce staršie Suunto AMBIT 2 R, no po pár rokoch používania stále spokojnosť. Vo vlákne o Xiaomi sa rieši presnosť nadmorskej výšky, čo som zopárkrát porovnal údaj z hodiniek s údajom na turistických rozcestníkoch, líšili sa max. rádovo v jednotkách metroch.
06.11.2018 - 13:24:12
02
nový polar vantage tiéž stojí na pripomineku, ta výdrž baterky na GPS je skvelá..
samozrejme ma barometer moj kandidát na buduci rok....
https://www.polar.com/cs/vantage/m

https://pro-body.sk/eshop/product.php?fback=Y&rNavigator=yes&id=13218&hid_pageParamArr=%7B%22sort%22%3A%22name%22%2C%22sort_order%22%3A%22ASC%22%2C%22pni%22%3A1%7D&filterLabels=&txtb_searchProduct=&filterParamId%5B%5D=52279&filterParamIdSelected=52331&cmp=gaplrvanv&gclid=Cj0KCQiAlIXfBRCpARIsAKvManyvFD9wtyFV7EqrpcAdxP57jlTe5ytpDXCLgbw-F_JHKU-o-Ok8GqUaAsPhEALw_wcB

Prílohy:

c6vq5o4pwiz3.jpg
c6vq5o4pwiz3.jpg 71.69 KiB thumb_up1thumb_down

06.11.2018 - 15:44:01
00
Vyzerá pekne, snáď to dotiahnu do použiteľnej podoby, Polaru celkom fandím.
06.11.2018 - 16:57:16
00
Vyzerajú dobre...moje M400 mi teraz vymenili za nové v rámci záruky, takže ešte vydržia.
06.11.2018 - 19:17:22
00
moje M400 zatial držia v pohode... konektor bez problemu, len ta baterka slabá ma štve :)
06.11.2018 - 19:58:11
00
M400 aj umna OK. Skoda ze sa neda vymenit bateria kedze ta uz ma svoje za sebiu.
vantage vyzeraju fajn. skoda len ze barometer je iba vo verzii V ktora je uz zbytocne draha.
06.11.2018 - 20:04:44
00
prave v popise Mka je barometer
Technické parametre:

Rozmery - 46 x 46 x 12,5 mm
Hmotnosť - 45 g
Displej - vždy zapnutý farebný displej so sklom Gorilla Glass. Veľkosť 1,2 palce, rozlíšenie 240 x 240 pixelov.
Batéria - Li-pol. Životnosť batérie až 30h v tréningovom režime (GPS a meranie tepovej frekvencie na zápästí).
GPS a barometer - Integrované GPS a GLONASS. Asistované GPS pre rýchle spojenie. Barometrická výška, stúpanie, výška výstupu a zostupu.
Pripojenie - Bluetooth s nízkou spotrebou 4.0.
Snímače - kompatibilita so snímačmi tepovej frekvencie Polar BLE.
Odolnosť proti vode - vodotesné (WR30)
Veľkosti remienkov:
S: obvod zápästia 130–185 mm
M/L: obvod zápästia 155–210 mm
06.11.2018 - 20:18:20
00
keyboard_arrow_up