Ja sa priznám, že keď si predstavím tú oštaru čo s tým bude (umývanie po každom mokrejšom výjazde, trepanie zakaždým hore-dolu a pod.) tak začínam uvažovať že si nechávam už len cesťák a na MTB kašlem. Do jari ma to isto prejde, to som len teraz taký znechutený z toho. Ale serie ma, že žijem v spoločnosti kde je ***** nie zlodej ale človek čo si ten bike neberie so sebou dobre že ešte aj do postele.
16.11.2018 - 12:45:58
025
Kaper napísal:
Aj takto sa da

A myslis, ze sa to tak da aj ked mas doma 2 male deti? A nevadi ti smrad (napr. po precisteni / premazani tlmicov a retaze)? Svagor ma bike doma na stene v pracovni, ale casto sa tam neda dychat, tak si neviem predstavit pri tom spat.
16.11.2018 - 12:51:29
01
Pokiaľ má človek murovanú pivnicu s bezpečnostnými pancierovými dverami, gsm alarmom a kamerou, kryté všetkou dobrou poistkou...nedáva veľmi zmysel skladovať bike hore v byte v spálni ;)
16.11.2018 - 12:53:56
01
S tou poistkou je ale trochu problem. Mam samostatnu murovanu garaz (namiesto pivnice) v bytovke, ale ked som hladal poistovnu, ktora by mi ju poistila na napr. 5000 EUR, tak som ziadnu nenasiel. To bolo pred 8 rokmi, mozno sa nieco odvtedy zmenilo, ale max. mi preplatia bike v hodnote 1000 EUR. Pri beznej poistke je to myslim do 200 EUR.


Naposledy upravil clxno1 dňa 16.11.2018 - 12:57:35, celkovo upravené 1 krát.

16.11.2018 - 12:57:07
00
Tlmice a retaz premazem vonku,nebudem s tym smrdiet doma.Bohuzial ja nemam inu moznost,kam ich dat.Ked by si mal dost izieb a jednu len taky kumbalik pre seba,preco by sa nedalo aj s detmi?
16.11.2018 - 12:57:10
00
volodaj Nikto nema rad zlodejov. To, ze si podaktori berieme bicykle do bytu je len prisposobenie sa stavu spolocnosti aky na Slovensku je. Velmi si prajem, aby boli pomery ine, mohol si nechat bike v pivnici, pred restikou kym sa najem, pred obchodom....alebo hocikde na ulici a nezamknuty, bez toho, aby ho niekto ukradol, ale obavam sa, ze to nikdy nebude inak, ako len v rovine sci-fi. :)
16.11.2018 - 12:57:14
05
Hosť napísal:
Ja sa priznám, že keď si predstavím tú oštaru čo s tým bude (umývanie po každom mokrejšom výjazde, trepanie zakaždým hore-dolu a pod.) ......


Bežne to tak robím, ak sa mi chce a je fakt zasvinený tak po ceste domov benzínka /100m od bytu/ a narýchlo ostriekať, koľkokrát na to aj kašlem..ale tak zas v byte máme dosť priestoru či u mňa v izbe alebo dokonca v kuchyni :) ..ale to sme na byte banda ktorej to nevadí. Zakaždým musím dávať dole predné koleso /našťastie rýchloupínák/ keďže sa mi do výťahu bike nevôjde, a aj bez neho s odretými ušami na stojáka.. a po schodoch na ôsme ho trepať nebudem. Zvykol som si a žiadny problém s tým nemám. Dole máme pivnicu ale ani ma len nenapadlo ho tam nechávať aj keď mám tiež "len" 26ku ktorú predsa už nikto nechce..
16.11.2018 - 13:02:11
00
Kaprak: Vsak aj svagor to vzdy vycisti/premaze vonku, ale aj tak to smrdi. S detmi preto, lebo pobehuju, su nepozorne a pokial tu miestnost nemas permanentne zamknutu, tak tam hrozi riziko urazu (myslim bike na zemi, lebo tak som to mal, ale iba pokial nezacali chodit/behat, potom musel ist z bytu).
16.11.2018 - 13:03:32
01
u nas v dvojizbovom byte mame tri bajky zavesene na hakoch
planujeme sa stahovat do vacsieho a budu tiez niekde na hakoch vysiet vo vnutri
ked som este byval u nasich tak bol bajk na schodisku, ale to bol uplne bezny horak za 300e
teraz aj ked su to neni bajky cez liter su pekne v byte a mam pokoj
predsa len je rozdiel vykradnut pivnicu a byt
16.11.2018 - 13:25:03
00
ako sa to vezme, do bytu mam slabsie dvere ako do pivnice
16.11.2018 - 13:57:25
00
Staci dat bezp.dvere na kocikaren, na okne su mreze + alarm na mobil. :) uz ked mas bike za xy tis.€ je to lepsie takto zabezpecit, ako kupovat co len jeden novy
16.11.2018 - 13:59:26
00
Nie je to rozdiel. Je to krádež či je to byt alebo pivnica. Samozrejme, ak sa pozeráme na čin ako taký nie na náročnosť.
A či to raz bude lepšie záleží len od nás. Trošku sme ranení bývalým režimom, v ktorom keď si na niekoho, kto robil "zle" ukázal prstom bol si udavač. A keďže nechceme byť udavačmi (ani keď ide o skutočne neprávo), tak sme sa stali ľahostajnými. A aj keď vidíme zlo, aj vieme kto ho pácha, aj vidíme, že ho pácha, neukážeme na neho prstom. Museli by sme totiž výjsť zo svojej komfortnej zóny a možno podstúpiť aj nepríjemnosti a riziko. Bez toho to ale skutočne iné nebude.


Naposledy upravil bujnoss dňa 17.11.2018 - 19:05:28, celkovo upravené 1 krát.

16.11.2018 - 14:00:48
01
stanleeee Ja mám poistku v Allianz a pýtal som sa na kočikáreň (ktorá je za 2x mreže 1x protipožiarne dvere a 1x klasicke dvere + ) a ak tu ukradnú moj bajk tak mi nič nepreplatia lebo "spoločné priestory", musím to mať vo svojej kobke (drevené fošne) kde nemá nik prístup len ja... A tak mám svoj bajk v izbe..

Teda si pozrite, prípadne sa informujte, že na čo sa vaša poistka domácnosti vzťahuje a na čo nie...
16.11.2018 - 14:37:15
00
ja sa spolieham na psa, ale ten je taky krotky, ze raz mozno ukradnu bike aj so psom :)
16.11.2018 - 14:58:22
03
Treba si kupit rodinny dom a odstahovat sa z najvacsej dediny na slovensku. U nas kym zlodej vypaci viacero dveri, musel by pacit aj psie zuby.
16.11.2018 - 15:01:32
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up